Do startu gotowi... HSIL- CIN 3 / CIS

12 lat temu
dzien dobry !!! z okazji dnia kobiet odebrałam wynik czerwony cytologii ''stwierdza się nieprawidłowe komórki nabłonkowe. komórki nabłonka HSIL - Zmiany śródnabłonkowe stopnia wysokiego cin 3/ cis''... i tyle...kolposkopia będzie za kilka dni, podczas tego badania pobiorą też wycinki do histopatu... 11 miesięcy temu cytologia była idealna- zero infekcji...będę miała zabieg chyba, a co pozniej - nie wiem...mam dwuletnie dziecko, 29 lat...czy histopatologia może dać taki wynik, że nie będzie nawet zabiegu ? czy jeśli cytologia ujawniła HSIL to już ''pozamiatane''? pomóżcie kobietki...
10924 odpowiedzi:
  • Hej dziewczyny,

    jezyk321 - świetne wiadomości :-) Oby nowy rok przynosił nam same dobre wieści :)

    11.01 byłam na kontrolnej cytologii. Zdecydowałam się na tą LBC. Troche sie denerwuje...tym bardziej,że na wynik przy cytologii płynnej czeka się do 14 dni,a przy zwykłej do 7 dni (czasem miałam już 4 dnia wyniki). 

    Także, stres...stress :-(

    Kurczę, już któryś z kolei raz zauważyłam,że podczas pobierania cytologii na tej szczoteczce jest widoczna krew. Czy u was też tak jest? Niby zapytałam tej położnej dlaczego, odpowiedziała ze to normalne, ale jakoś się denerwuje. Dajcie znać jak to jest u Was. 

    Pozdrawiam

  • a mam jeszcze jedno pytanko do was...

    Nigdy wczesniej tak nie mialam... a dzisiaj po seksie, lekko poleciala mi tak jak by krew... taki 'sluz'o rozowej barwie. Nigdy wczesniwj tsk nie mialam... cooo to... ? 

  • dziękuję za rady o tej narkozie. Ale mimo to jest strach... :) Miałam narkozę przy wycinkach prawda ale to chyba inna niż teraz przy konizacji. Nie znam się, ale szczerze mówiąc tyle z nas miało narokze i miliony osób po za tym forum i naprawdę rzadko zdarzają się powikłania. 

    Dam radę. Innej opcji niema. Dziękuję, że mogę zawsze tu napisać i dostanę odpowiedz. Pozdrawiam :*

  • 6 lat temu

    Daria22 wszystkie plamienia,krwawienia które nie mają związku z miesiączką muszą być zgłaszane bo oznaczają, że dzieje się coś niedobrego, przecież z pewnością to wiesz. Jesteś pod kontrolą a to najważniejsze. Czeka Ciebie zabieg który wynika z planu leczenia i tego się trzymaj, zabieg musi przynieść efekt w postaci wyleczenia, Takie moje zdanie. 

    A co narkozy to ja przed moją (ale już radykalną) rozmawiałam z jedną kobietką która miała podobny i Ona mówiła, że śniły Jej się wielkie słonie i tak szły i szły przed siebie. A więc ja się nastawiłam na piękny sen, a może nawet na taki no ale mi się nic nie śniło a przynajmniej nie zapamiętałam z niego nic a nic. Nie bój się tej narkozy, pisałam już kilka razy i powtarzam/tam będą specjaliści którzy odpowiadają za to, żeby wszystko poszło dobrze, dla Ciebie i dla nich samych, pamiętaj o tym🙂👌

  • troche sie opuscilam narazie lekarz po pobraniu wycinkow powiedzial ze bedzie dobrze wiec chyba ogladajac mnie pod mikroskopem wie conieco co we nie siedzi czekam na wyniki jak narazie zobaczymy ale jestem apelna optymizmu :D 

  • witam was dołączam do grona z cin,u mnie z wycinka wyszlo cin 3 za 3 tyg mam konizacje.w wyniku mam napisane rozlegle tapetowanie grucZołów wiecie co to oznacza bo ja nie dopytalam.pozdrawiam was 

  • 6 lat temu

    Malutka30  Ty nie śpisz o tej godzinie ??  6 godzin wstecz to jakaś 1 w nocy, obyś nie szukała w internecie za dużo bo pewnie już wiesz co z tego wszystkiego wychodzi, Proponuję tutejsze BIO bo tam lekarze profesjonalnie i przystępnie wytłumaczą ten termin. Tak czy inaczej jesteś pod kontrolą, konizacja niedługo, a to najważniejsze, pozdrawiam Ciebie i wszystkie.  

  • raczej późno chodzę spać w Internecie nie grzebie bo jakąś wiedza jest od 5 lat tyle czasu sie z tym borykam.ale dopiero teraz jest nie ciekawie.oby sama konizacja pomogła

  • Malutka skoro tyle czsu sie z tym borykasz to dlaczego wczesniej ci nie zrobili z tym porzadku ja np mialam pierwsza w zyciu cytologie i taki wynik a jeszcze niechcacy zaszlam w ciaze wiec u mnie to skonaczy sie opiero za 7 miesiecy juz teraz ale jak czytam to od wynikow do wynikow i do zabiegu mija srednio 4-5 miesiecy bo taka mamy słuzbe zdrowia jezeli nie chodzimy prywatnie dlatego przeciagnac te 2 miesiace napewno sie uda a pozniej zrobimy z tym przadek narazie trzymajcie kciuki na moje wyniki po wycinkach do tygodnia powinny byc bo lekarz mowil ze jakies 2 tydnie sie czeka ale oczywiscie prywatnie :)

  • u mnie było tak pierwsza ciaza podejrzenie cin po porodzie pobrane wycinki które nic nie potwierdzily,zadnej dysplacji,w miedzy czasie test na hpv niestety mam 16 i mase innych.nastepnie zaszlam w drugą ciaze ibod tamtej pory robilam cytologie co 3 miesiace mam ze 20 wynikow ktore nic nie stwierdzaly a tu poszlam akurat w inne miejsce i ta cytologia wyszla zle,kolposkopia wygladala tak ze lekarz zobaczyl prób octowych nie robil bo nic zlego nie widzial i z mojej nadzerki ktora mam od ho ho pobral jeden wycinek i tam zonk cin3 a zaznaczam ze wszystko prywatnie! Teraz mam czekac az zaczne nowe opakowanie tabletek i konizacja.i jakos mam wątpliwości czy konizacja cos da bo lyzeczkowania kanalu nie mialam w kolposkopi a jak cos jest tam



Zaloguj się lub Zarejestruj, żeby odpowiedzieć lub dodać nowy temat