Do startu gotowi... HSIL- CIN 3 / CIS

12 lat temu
dzien dobry !!! z okazji dnia kobiet odebrałam wynik czerwony cytologii ''stwierdza się nieprawidłowe komórki nabłonkowe. komórki nabłonka HSIL - Zmiany śródnabłonkowe stopnia wysokiego cin 3/ cis''... i tyle...kolposkopia będzie za kilka dni, podczas tego badania pobiorą też wycinki do histopatu... 11 miesięcy temu cytologia była idealna- zero infekcji...będę miała zabieg chyba, a co pozniej - nie wiem...mam dwuletnie dziecko, 29 lat...czy histopatologia może dać taki wynik, że nie będzie nawet zabiegu ? czy jeśli cytologia ujawniła HSIL to już ''pozamiatane''? pomóżcie kobietki...
10924 odpowiedzi:
  • daria 22 polip to niegrozna zmiana na szyjce, często sie robia. Mi odpadł sam kiedy juz zapisywalam się na zabieg. Tobie go usuna przy okazji konizacji

  • A ja czekam właśnie na pobranie wycinków z tarczy i tak jak lekarz stwierdził lekkie wyszkrobiny z szyjki bo inaczej nie mogą Boże jak ja się boję czy tam nie ma nic gorszego 

  • Czipsowa ja na Twoim miejscu będąc w ciąży nie dałabym skrobać kanału szyjki ...

  • a jesli tam bedza komorki rakowe Martyna w ciaze po konizacji zajde ale jesli tam bedzie cos gorzej to nawet nie chce myslec  

  • Regułą jest że rak płaskonabłonkowy wchodzi do kanału  szyjki od strony tarczy, dlatego nie ma możliwości żeby zmiany w kanale były bardziej zaawansowane niż to co jest na tarczy , jedyną możliwością żeby w kanale było coś bardziej zaawansowanego niż na tarczy jest rak gruczołowy , który zdarza się bardzo bardzo rzadko 

    Wpis edytowany dnia 10-01-2018 17:33 przez Martyna90
  • szkoda że tego nie wiedzialam wczesniej ale w sumie nie boli mnie nic ani troszke no poczekam dwa tygodnie na wyniki ale w najgorszym wypadku bedzie cin3 mam taka nadzieje ja sie Martyna dopiero ucze tej choroby wiec chlone wiedze 

  • i jeszcze takie pytanie czy cytologia wykywa zmiany nablonka gruczolowego ??

  • Niestety nie zawsze , zależy jak głęboko siedzi ...

  • konizacje robi sie pod narkoza tak? 

    Okropnie sie boje jej. Jest tutaj tyle kobiet z was, ktore to przechodzily,byly pod narkoza i zyjecie macie sie dobrze. A ja nie potrafie wybic sobie tego z glowy ze nie wybudze sie z narkozy, albo ze jestem na cos chora i nie powinnam dostac narkozy i będzie cos nie tak w trakcie. 

    Wiem, ze to glupio brzmi. Mam dopiero 22 lata ale mam stany depresyjne- i minimalne stany hipphondryczki... jak mnie tylko cos zaboli to kazda moja diagnoza to "rak" :( wiec jak wiem ze mam isc na ta konizacje byc pod narkoza i moze juz sie nie wybudzic to mam taka panike ze zyc sie odechciewa ;(. 

    Przepraszam ze was tym mecze. Ale jedyne forum w ktorym ktos jeszcze pisze o naszych kobiecych problemach.

  • + przy wycinkach tez mialam narkoze i bylo wszystko ok przed i po. 

    Ale przy konizacji jest podobno inna narkoza....



Zaloguj się lub Zarejestruj, żeby odpowiedzieć lub dodać nowy temat