Do startu gotowi... HSIL- CIN 3 / CIS

12 lat temu
dzien dobry !!! z okazji dnia kobiet odebrałam wynik czerwony cytologii ''stwierdza się nieprawidłowe komórki nabłonkowe. komórki nabłonka HSIL - Zmiany śródnabłonkowe stopnia wysokiego cin 3/ cis''... i tyle...kolposkopia będzie za kilka dni, podczas tego badania pobiorą też wycinki do histopatu... 11 miesięcy temu cytologia była idealna- zero infekcji...będę miała zabieg chyba, a co pozniej - nie wiem...mam dwuletnie dziecko, 29 lat...czy histopatologia może dać taki wynik, że nie będzie nawet zabiegu ? czy jeśli cytologia ujawniła HSIL to już ''pozamiatane''? pomóżcie kobietki...
10924 odpowiedzi:
  • A  czy te hpv moze miec cos wspolnego z powiekszonym wezlem chlonnym na szyi ? Mam go tam gdzies od 1,5 roku i 2 razy robilam badania krwi i 3 lekarzy ogladalo i 'macalo' i ze wszystko ok, ze moze od zeba , dentysta stwierdzil ze to nie od zeba.. wczesniej nie badalam sie na te hpv, dopiero teraz sie dowiedziałam ze mam.

  • rozpoznanie kliniczne : HSIL
    oddział ginekologi
    wynik badania: 
    Cervical intraepithelial neoplasia gradu maioris cin-3 (wyskrobiny) 8077/2
    endomentrium in stadio proliferationis M-79310
    polypus endometriallis M-768000fragmenta myometrii.

    drobne fragmenty utkania IN-3 w wyskrobinach z kanału szyjki i w wyskrobinach z jamy macicy.
    oznaczono IHC nr 9318:
    Ki67(+) p16 (+)
    Wyskrobiny z kanału szyjki macicy i z jamy macicy (1)(2)
    wycinki z szyjki macicy (3)

    wyjaśni mi ktoś? albo miał ktoś?

  • A i jeszze badania makroskopowe (-) , nie zauwazylam

  • Daria z tego co wyczytałam masz dysplazję wysokiego stopnia w kanale szyjki i w macicy , wiem tylko że wyskrobiny nie są do końca wiarygodnym materiałem , bo wydobywa się go za pomocą łyżeczkowania , nigdy nie ma pewności że lekarz nie zahaczy czystą próbką czyli taką bez zmian o miejsca gdzie ten HSIL faktycznie występuje. Czy zmiany dysplastyczne masz też na tarczy szyjki , pobierano Ci wycinki ? Na pewno jest to wskazanie do zabiegu, ale jego zakres powinien już określić specjalista 

  • Byłam dziś na oddziale u swojego lekarza , przesunęłam termin zabiegu z 18 na 28 grudnia , 29 grudnia skończę 27 lat - w dniu wypisu , niestety spóźniający się okres pokrzyżował mi plany , o tyle lepiej że w przerwie między świętami a nowym rokiem , starsza córka będzie miała wolne w szkole i nie będzie wożenia ani odrabiania lekcji ,będę mogła sobie odpocząć chwilę , bo w tym okresie mam i tak zaplanowany urlop . Zapytałam jeszcze raz lekarza jaki planuje zakres zabiegu , powiedział że jeśli nie chcę znów za chwilę wracać do szpitala to usunął by całą szyjkę , tym bardziej że u mnie i tak dużo tej szyjki nie ma ok 3 cm . Miałyście jakieś zwolnienia lekarskie po konizacji skalpelem ? Po leepie nic nie brałam bo miałam robiony zabieg w piątek i weekend mi wystarczył , w zasadzie czułam się jakbym nie miała żadnego zabiegu . Dziś dzwoniła do mnie koleżanka , która wczoraj miała zabieg , też metodą Sturmdorfa , narzeka że boli i ogólnie słabo , czy zawsze tak jest ? Jakie są wasze doświadczenia ?

  • iewczyny jestem po wizycie u docenta i okazuje się że szyjkę mam w 70% zachowaną, ładnie się zagoiła bez stanów zapalnych, blado różowa i jestem zdrową kobietą dziś obejrzał i zbadał moja szyjkę i nie muszę robić podobno kolposkopii dopiero za pół roku. Zgłupiałam.  Całkowite przeciwieństwo tego co usłyszałam od pani doktor w szpitalu

  • Martyna90 ja miałam sturmdorfa i czułam sie ok :) to większy zakres konizacji ale na następny dzien wyszłam do domu. Kazda jest inna wiec kolezanka może zle znosić. Jeżeli masz cin3 leep moze nie wystarczyc. Mozesz napisać priv to pogadamy :)

    Daria to ze masz cin w macicy to moglo sie przenieść w czasie badania. Zrobią Ci pewnie gleboka konizacje. Poza tym jezeli chcesz pogadac pisz prv mialam te same wyniki lacznie z cin w macicy.

  • Konieczna jest lewatywa przed konizacja?  :o!!

  • Daria ja nie miałam 😉

  • 6 lat temu

    Daria a ja miałam przed konizacją lewatywę jednak już tyle razy przy podobnych zabiegach dziewczyny miały inne doświadczenia, że nadal potwierdzam zdecydowanie to, że co szpital to można napotkać inne procedury. Jeśli się tego bardzo obawiasz to najzwyczajniej w świecie zadzwoń do "swojego" szpitala i u źródła wypytaj co i jak. 



Zaloguj się lub Zarejestruj, żeby odpowiedzieć lub dodać nowy temat