Do startu gotowi... HSIL- CIN 3 / CIS

12 lat temu
dzien dobry !!! z okazji dnia kobiet odebrałam wynik czerwony cytologii ''stwierdza się nieprawidłowe komórki nabłonkowe. komórki nabłonka HSIL - Zmiany śródnabłonkowe stopnia wysokiego cin 3/ cis''... i tyle...kolposkopia będzie za kilka dni, podczas tego badania pobiorą też wycinki do histopatu... 11 miesięcy temu cytologia była idealna- zero infekcji...będę miała zabieg chyba, a co pozniej - nie wiem...mam dwuletnie dziecko, 29 lat...czy histopatologia może dać taki wynik, że nie będzie nawet zabiegu ? czy jeśli cytologia ujawniła HSIL to już ''pozamiatane''? pomóżcie kobietki...
10924 odpowiedzi:
  • 6 lat temu

    Daria22  to,że nie ma raka to jest informacja naj naj najważniejsza bo o to chodzi !!  To co zdiagnozują i co wyjdzie w wynikach trzeba wyleczyć i pamiętać o cyklicznych kontrolach. Dobrze, że się odezwałaś, trzymaj się 🙂😁👍

  • no niby tak, ale i tak sie boje,  bo te HSIL z niczego sie nie wzięło przecież

  • No i kurcze wygląda na to ze będę musiała przełożyć zabieg , okresu ani widu ani słychu , powinien już był się pojawić kilka dni temu , w niedzielę mam się stawić na oddziale a w poniedziałek zaplanowany zabieg ... cudnie no , jak nie urok to sraczka 

    Wpis edytowany dnia 11-12-2017 17:34 przez Martyna90
  • Martyna90 mialam.to samo spoznial mi sie okres przed zabiegiem podejrzewam, że przez stres. Dostalam kilka dni przed operacja i miałam przełożona tydzień później bez problemu.  Zadwonilam tylko do swojego lekarza powiedzialam jaka jest sytuacja i przełożył.

    Daria22 pojedz do szpitala. Odbierz wynik poczytaj bedziesz spokojniejsza po co czekać do wizyty. Ja zawsze odbieralam wyniki jak tylko okazywalo sie że juz jest :)  jak nie.ma raka to super.  A hsil bierze sie zazwyczaj z hpv a tego wirusa ma 80% ludzi. 

  • cin 3 i hpv. Skierowanie na konizacje :(

  • No to witaj w klubie Daria , skoro jeszcze nie rodziłaś to pewnie leep Ci zrobią, to jest  zabieg oszczędzający , bo ze mną to się już pieścić nie będą , chociaż też próbowali leepem, zapewniam Cię że to nic strasznego , więcej stresu przed zabiegiem niż to wszystko warte . Ja sam leep zniosłam dużo lepiej niż wycinki i łyżeczkowanie , nic nie bolało , żadnych dolegliwości 

    Katarzyna 1988 u mnie przełożenie o tydzień niestety nie wchodzi w grę , ponieważ wypadają święta , a ja dzień po świętach wyjeżdżam na urlop , także pewnie  do kolejnego okresu będę musiała czekać...

  • Rodziłam mam córkę 4 letnią, co to leep? wiem, że mam mieć konizację 

  • ahaaa no o czy mogę poczekać z tą konizacja? Zeby isc na nia po świętach czy najlepiej od razu?

  • Daria leep to rodzaj konizacji , wycina się z części pochwowej szyjki stożek za pomocą pętli elektrycznej , po takim zabiegu szybciej dochodzi się do siebie i jest mniejsze ryzyko powikłań - typu krwotoki , nie ma szwów więc nic nie puści , tkana jest koagulowana termicznie . Ja po leep nie miałam żadnego krwawienia , okres pojawił się tylko kilka dni szybciej niż  zwykle . Myślę że spokojnie możesz się umówić na zabieg po świętach .

  • no wlasnie z lekarzem rozmawialam tez mowil, ze nie ma problemu jak przyjde po świętach bo nic sie nie dzieje w przeciągu miesiąca czy dwóch tylko latami wiec spokojnie mogę poczekać.  A na innym forum o to zapytalam, i dziewczyny mowili ze juz od razu najlepiej isc... nie wiem co robić,  a na same swieta sylwestra urodziny córki nie chce byc po zabiegu i uwazac na wszystko,  a wiadomo ze teraz dużo pracy przed świętami



Zaloguj się lub Zarejestruj, żeby odpowiedzieć lub dodać nowy temat