Do startu gotowi... HSIL- CIN 3 / CIS

12 lat temu
dzien dobry !!! z okazji dnia kobiet odebrałam wynik czerwony cytologii ''stwierdza się nieprawidłowe komórki nabłonkowe. komórki nabłonka HSIL - Zmiany śródnabłonkowe stopnia wysokiego cin 3/ cis''... i tyle...kolposkopia będzie za kilka dni, podczas tego badania pobiorą też wycinki do histopatu... 11 miesięcy temu cytologia była idealna- zero infekcji...będę miała zabieg chyba, a co pozniej - nie wiem...mam dwuletnie dziecko, 29 lat...czy histopatologia może dać taki wynik, że nie będzie nawet zabiegu ? czy jeśli cytologia ujawniła HSIL to już ''pozamiatane''? pomóżcie kobietki...
10924 odpowiedzi:
  • Agnieszka76 , ja jak do tej pory miałam 2 znieczulenia ogólne , do wycinków i leepa i nie intubowali mnie . Ja samej intubacji się nie boję raczej powikłań po niej , mojej przyjaciółce uszkodzili struny głosowe i pokaleczyli podniebienie , kurde jakiś baran bez szkoły ją  chyba intubował 

  • Do samego zabiegu podchodzę z optymizmem i nadzieją , że po 1 to co mam w histopacie okaże się tylko dysplazją wysokiego stopnia i niczym więcej i że zostanie to usunięte w całości , bo w przeciwnym razie dobiorą mi się do macicy  Coś czuję że będzie ostra nerwówa w oczekiwaniu na wynik

  • Martyna90 coś o tym wiem, u mnie sie nie cackali tylko od razu zrobili głęboka konizacje i mówili,  że jeżeli linia nie będzie czysta to leci macica. Miałam 24 lata byłam zalamana. Ale w sumie juz powoli sie z tym godzilam na szczęście udało się i od tego czasu z 2 razy mialam zła cytologie 3 i z wycinkow wychodzilo cin1 czyli hpv się kreci. Ostatnio miałam robiona cytologie i była 2 więc mam spokój az do porodu

  • witam wszystkie Panie..

    Jestem tu nowa, ale widzę,  że jest prawie 1000 stron wiec spróbuję zapytać i może ktoś pomoże mi z moimi wynikami.

    Mialam robiona cytologie wynik:zapalenie ze zmianami reparacyjnymi, nie można wykluczyć HSIL,  mialam pobierany wycinek i czekam juz 3 tydzień za wynikiem... stresuje się i nie wiem czego mogę się spodziewa czy przy takim wyniku bez zabiegu/operacji sie nie obędzie?  Czy może z wyniku histpad wyjść lepszy wynik? ; dodam, ze jestem przerażona tym ^hsil^ ...

  • daria22 spokojnie poczekaj na wyniki ;) zadzwon jutro może już sa, jesli wynik jest ok sami nie informuja o wynikach. Może sie okazac ze bedzie cin1 wtedy jedynie obserwacja, od cin2 wzwyż raczej robia zabieg ale to już zalezy od Twojego wieku czy planów rozrodczych. Ale bez stresu bo to tylko podejrzenie

  • Daria stany zapalne mogą zafałszować wynik cytologii sugerując zmiany dysplastyczne , zaczekaj na wynik , może być lepszy niż cytologia , daj znać i nie martw się na zapas ...

  • nie ma wyników jeszcze w szpitalu, pytałam... No właśnie mam stan zapalny i małą nadżerkę. Mam 22 lata

  • 6 lat temu

    Daria22  jesteś młodą dziewczyną, nadżerka to częsty problem i niestety wiele kobiet ją lekceważy dlatego moim zdaniem najważniejsze,że poszłaś z tym do lekarza. Stany zapalne koniecznie trzeba leczyć. Jest naprawdę spora szansa, że wszystko zakończy się u Ciebie dobrze. Daj znać jak dostaniesz wyniki KONIECZNIE 🙂

  • hej Martyna90 ja miałam konizacje chirurgiczną.  Miałam przyjechać na czczo rano zrobili mi badania krwi badanie ginekologiczne ekg serca. Znieczulenie miałam w kręgosłup. Założyli mi cewnik a po konizacji tampony z maściami. Chcieli mnie ogolić przed operacją ale ja już o to zadbałam sama w domu😉na kolejny dzień rano usunęli mi tampon i cewnik i ok południa wyszłam do domu.

    Dziewczyny a ja jadę w piątek do tego docenta zobaczymy co powie.

  • jedyne co wiem, to ze wynik jest juz w szpitalu- alen nie podpisany przez ordynatora i do odbioru jutro.  Jedyne co powiedzieli to "niema raka to najważniejsze" no a więcej dowiem się od lekarza, mimo to i tak się boje co mi powie. 



Zaloguj się lub Zarejestruj, żeby odpowiedzieć lub dodać nowy temat