Do startu gotowi... HSIL- CIN 3 / CIS

12 lat temu
dzien dobry !!! z okazji dnia kobiet odebrałam wynik czerwony cytologii ''stwierdza się nieprawidłowe komórki nabłonkowe. komórki nabłonka HSIL - Zmiany śródnabłonkowe stopnia wysokiego cin 3/ cis''... i tyle...kolposkopia będzie za kilka dni, podczas tego badania pobiorą też wycinki do histopatu... 11 miesięcy temu cytologia była idealna- zero infekcji...będę miała zabieg chyba, a co pozniej - nie wiem...mam dwuletnie dziecko, 29 lat...czy histopatologia może dać taki wynik, że nie będzie nawet zabiegu ? czy jeśli cytologia ujawniła HSIL to już ''pozamiatane''? pomóżcie kobietki...
10924 odpowiedzi:
  • tak jutro. Jednak musiałam przełożyć po dziś okres przyszedł wiec mi się wydaje że to poprostu były początki.  

    U nas terminy są krótkie kolejny termin na 30go.  Miałabym za tydzień ale zawsze tak z 7 dni to ja się z miesiączką męczę. 

    Będąc na badaniu musze się o wszystko wypytać 😉

  • 6 lat temu

    patka to jak w końcu przyszła miesiączka i masz caly jeszcze tydzień to podpytaj tutejsze BIO jeśli coś Ciebie nurtuje, do 30-go będziesz wiedziała więcej🙂

  • 6 lat temu

    Do Ilka. Napisz proszę co powiedział lekarz czemu kolposkopia jest w porządku a cytologia zła.  Skąd pobierane są wycinki?  Czy byłaś w szpitalu czy prywatnie. Mój lekarz proponuję mi wycinki u siebie w gabinecie, tanio nie jest. Czy konizacja pomogła? 

  • doreczka nie wiem czy zbieg okoliczności czy wina konizacji. Ale rozmawialam z kilkoma dziewczynami po i maja podobnie.

    Patka mi po konizacji kazda miesiączka.rozpoczyna się kilkudniowym plamieniem przed to moze byc niedomoga lutealna.

    Anka cytologia nie jest zla tylko może byc źle pobrana np patyczkiem z wacikiem nie szczoteczka. Kolposkopia pokazuje nam tarczę szyjki macicy ale juz nie pokazuje kanału.  Wiec cytologia pobrana szczoteczka pobiera tez material z kanału szyjki a tam często się rozwija rak i zmiany przedrakowe. Cytologie nalezy robić raz w roku. Wycinki pobiera sie z tarczy szyjki ze zmian uwidocznionych na kolposkopiii pod wplywem dwóch płynów. Natomiast kanał się lyzeczkuje 

  • aaanka a jaki mialas wynik że masz zalecone wycinki? I czemu nie zrobisz na nfz zamiast placic?

  • 6 lat temu

    Hej, odebrałam dziś wyniki wycinków i biopsji kanału. I wiecie co cud- żadnych cech neoplazji, CINow. Wszystko ok. Jak to możliwe, że wizualnie  lekarz wykonujący kolposkopię źle to ocenił i stwierdził, że wygląda mu to na progresję zmian itp.. W jednym z wycinków wyszły- cechy zapalenia nadżerkowego. Może to dlatego. Co ciekawsze słowa na wyniku o hpv nie ma. Ale wiem, że mam w lipcu robiłam testy.

    Wpis edytowany dnia 21-11-2017 09:55 przez Lilo33
  • 6 lat temu

    "Chcę się tylko podzielić informacją..."  TYLKO ?  Przecież to są cudne wieści i oby kolejne zalecane badania kontrolne były takie same, tyle przeszłyśmy, że koniec już smutku i nieszczęść {#laugh}

    Dziewczyny badajcie się, kontrolujcie swoje zdrowie, namawiajcie przyjaciółki, siostry, koleżanki no po prostu wszystkie bliskie czy bliższe Wam Kobiety bo nawet jeśli coś dzieje się nie tak jak powinno to w początkowym stanie lekarze mogą nas wyleczyć. Nie zapominajcie o piersiach w tym wszystkim, licho nie śpi. Pozdrawiam wszystkie {#smile}{#smile}

     

  • 6 lat temu

    katarzyna1988 wynik mojej cytologi to hsil cinII /cinIII kolposkopia wyszła w porządku. Lekarz będzie pobieral wycinki losowo. A namawia mnie na pobranie prywatnie wiadomo czemu. Tak jak dziewczyny piszą że w kanale może się dziac cos złego. Jutro wybiorę się do szpitala i popytam jak długo się czeka na biopsje. 

  • aaanka poszlabym z wynikami do innego lekarza. Wycinki według mnie powinny byc celowane z pomoca kolposkopu i powinni Ci pobrać materiał z kanału szyjki (ja mialam tez lyzeczkowanie macicy) . Idź do ginekologa ktory pracuje w szpitalu wtedy on Ci miejsce zaklepie. Ja poszlam z cytologia do lekarza i wycinki mialam już po tygodniu.

  • 6 lat temu

    Czesc wszystkim,

    Piszę tu nie pierwszy raz. Za kilka dni rodzę. Wraz z ciążą dowiedziałam się o złej cytologii. Prześladuje mnie to całą ciążę nie mam pojęcia w jaki sposób udało dotrwać prawie do końca. Miesiąc temu miałam kolposkopię doktor był spokojny opanowany pocieszał powiedział abym podeszła do całej sprawy ze spokojem. Zalecił 12 tygodni po porodzie cytologię jak wyjdzie źle kolposkopia i wycinki. 

    Opis kolonoskopii: /badanie satysfakcjonujące granicą miedzynablonkowa w ujściu kanału widoczna. Typ strefy przekształceń 2. Po próbie octowej delikatne zbielanie nabłonka mataplastycznego pokrywające go ektopie gruczołową. Bez cech hsil zmiany inwazyjnych. /

    Ponownie się nakreciłam ze jest coś nie tak i że doktor znając mój charakter nie chciał powiedzieć mi prawdy. Cierpi na tym mój mąż już nie jest tak jak kiedyś ,ja już  nie chce uprawiać sexu boję sie a o sexie oralnym nie ma mowy. Boję się bo będę niedługo odpowiedzialna za mała istotę a prześladuje mnie wizja najgorszego. Troszkę za dużo napisałam przepraszam;-)

    Tyle tutaj silnych wspaniałych  kobiet .. 



Zaloguj się lub Zarejestruj, żeby odpowiedzieć lub dodać nowy temat