Do startu gotowi... HSIL- CIN 3 / CIS

12 lat temu
dzien dobry !!! z okazji dnia kobiet odebrałam wynik czerwony cytologii ''stwierdza się nieprawidłowe komórki nabłonkowe. komórki nabłonka HSIL - Zmiany śródnabłonkowe stopnia wysokiego cin 3/ cis''... i tyle...kolposkopia będzie za kilka dni, podczas tego badania pobiorą też wycinki do histopatu... 11 miesięcy temu cytologia była idealna- zero infekcji...będę miała zabieg chyba, a co pozniej - nie wiem...mam dwuletnie dziecko, 29 lat...czy histopatologia może dać taki wynik, że nie będzie nawet zabiegu ? czy jeśli cytologia ujawniła HSIL to już ''pozamiatane''? pomóżcie kobietki...
10924 odpowiedzi:
  • 7 lat temu
    anusia662 to Ty jeszcze przed konizacją jesteś? Myślałam, że już jesteś po ;)
  • <3 <3 <3 ;)
  • Dobre pytanie. Nie mam zielonego pojecia:) tak poprostu :/ juz mnie to denerwuje i martwi :/ Kaa nie jeszcze nie Wciaz czekam choc juz coraz mniej cierpliwie :D
  • anusia z krwawieniami nie ma żartów tym bardziej, że masz cos tam stwierdzone i czekasz na konizację bardzo długo...ja bym na Twoim miejscu poszła do lekarza sprawdzić co się dzieje, takie objawy są niepokojące, czy oprócz plamień masz jeszcze jakieś inne objawy?
  • Anusia tak jak Kasia pisze najlepiej to skonsultuj z lekarzem bo przeciwwskazaniem do konizacji jest miesiaczka wiec lepiej niech po sprawdza czy wszystko jest ok ;)
  • Zadnych innych objawow teraz. Na poczatku jak zaczelo sie to bolal mnie brzuch i nogi jak przy okresie a teraz juz nic tylko plamienie. Z tym ze to trwa juz ok 14 dni. A jestem w 39dniu cyklu a miesiaczki dalej nie ma. Nigdy nie mialam regularnych cyklow ale zawsze sie pojawiala ok 30dni +/-. Czasem zdazalo mi sie plamic przed ale to bylo 3-5dni i pozniej normalnie moesiaczka ale tak dlugo jeszcze nie mialam. Tym bardziej ze sa takie dziwne. Najpierw czarne z kawalkami czegos a pozniej cimny braz i tak do teraz, czasami z krwia. Moze malo przyjemnie to co pisze ale komu jak komu ale Wam kochane to chyba mozna wszystko <3 Wlasnie zastanawialam sie nad tym czy isc z tym do lekarza czy to niepotrzebne zawracanie dupy czy co. No nic o tak zanim pojde to musze poczekac az sie to wszystko skonczy. Moze wreszciesie skonczy ;) Kaa co do tamponow, mowilas ze narobilas sobie nimi dziadostwa? Ja raczej staram sie nie uzywac, tylko w kryzysowych sytuacjach, ale tak jak teraz jestem uziemiona to uzywam ich tylko na basen. Bo jakos nie potrafie sobie odmowic tego wszystkiego tym bardziej ze wiem ze po konizacjo sie to utnie na jakis czas?
  • 7 lat temu
    anusia662 to co ja robiłam świadczy wyłącznie o mojej głupocie i tego nie powtarzaj po mnie; też chodziłam na basen więc tampony, bieganie więc tampony, rower więc tampony a brzydkie plamienia czy w końcu jeszcze gorsze upławy nie tylko nie przechodziły ale się nasilały. Infekcja nie miała szansy się wyleczyć. Ja chodziłam do lekarza jak trzeba, cytologie przez szereg lat miałam grupę 2 albo...materiał nie nadaje się do odczytu i wtedy powinno coś mnie zastanowić. No i w końcu częściowo przez przypadek zmieniłam lekarza/ta zmiana dla mnie okazała się wybawieniem bo inaczej tego nazwać nie mogę a poprzednią lekarkę odesłałabym w diabły.. Anusia Idź do lekarza, z plamieniem możliwe jest badanie. Idź żeby się przekonać, że te plamienia to jednak u Ciebie nic groźnego. Musisz to wyjaśnić dla świętego spokoju. A po takiej wizycie będziesz mogła już czekać na konizację 30 czerwca.
  • Anusia ty nie czekaj aż się skończą plamienia tylko idź odrazu z tymi plamieniami :) Sam lekarz sprawdzi co i jak i czego jest przyczyna
  • Dziewczyny macie racje pojde. Bo to juz jest bardzo meczace i niepokojace. Kaa widze ze mamy podobny "styl" zycia;) ja tampony tylko na basen. Na rower i bieganie juz sobie daruje. Jednak chyba poczekam az sie skonczy bo chyba bym sie czyula z nimi przy wizycie malo komfortowo;) Buziaki kobietki <3 <3 <3
  • Anusia662 A ja nie czekałabym..wizyta może mniej komfortowa ale jednak czekasz juz dość długo z tymi plamieniami... Rozumiem Cię lecz nie wiesz ile to jeszcze potrwa...a czas ucieka...Nie czekaj,lekarzowi w żaden sposób plamienie a nawet krwawienie nie przeszkadza. ;) Kiedy jeszcze miesiaczkowałam dość często plamiłam miedzy miesiaczkami i zawsze badanie miałam wykonywane(USG dopochwowe). Wstyd czy zażenowanie schowaj do kieszeni i zasuwaj do lekarza :/


Zaloguj się lub Zarejestruj, żeby odpowiedzieć lub dodać nowy temat