Do startu gotowi... HSIL- CIN 3 / CIS

12 lat temu
dzien dobry !!! z okazji dnia kobiet odebrałam wynik czerwony cytologii ''stwierdza się nieprawidłowe komórki nabłonkowe. komórki nabłonka HSIL - Zmiany śródnabłonkowe stopnia wysokiego cin 3/ cis''... i tyle...kolposkopia będzie za kilka dni, podczas tego badania pobiorą też wycinki do histopatu... 11 miesięcy temu cytologia była idealna- zero infekcji...będę miała zabieg chyba, a co pozniej - nie wiem...mam dwuletnie dziecko, 29 lat...czy histopatologia może dać taki wynik, że nie będzie nawet zabiegu ? czy jeśli cytologia ujawniła HSIL to już ''pozamiatane''? pomóżcie kobietki...
10924 odpowiedzi:
  • Dziękuję, dziękuję. Udało się, stwierdzono tylko cin 2. Wycięcie doszczętne :) Lekarz stwierdził, że za 2 tygodnie, mogę się starać zachodzić w ciążę :))))))))))) Jednak, myślałam że jak ognisko zmian miało 5 mm to wytną jakoś centymetr max a napisano że stożek o długości 1,6 cm, 2 cm średnicy. Tak to piszę informacyjnie tylko. Patka - trzymam kciuki za jutro, na pewno wszystko będzie dobrze :) Ogólnie mam nadzieję, że to koniec mojej choroby, ale to zweryfikuje czas.
  • Agnieszka, ja od lat walczę z depresją, nerwicą i fobią społeczna więc z takimi problemami niestety znam się naprawdę dobrze i wiem jakie to ważne żeby reagować aby być w stanie funkcjonować. To forum to też dla mnie ogromny kopniak, żeby starać się jeszcze bardziej żeby być zdrową :) miejmy nadzieję że wszystko się szybko poukłada i życie będzie toczyć się dalej :) Julka, cudowne wieści :3 ogromne uściski dla Ciebie! Wycieli wszystko i na pewno już nie wróci :* tylko pilnuj zdrówka i badaj się regularnie a będzie wszystko dobrze! Idealne wieści na noc :) dobrego wieczora kochane <3
  • 7 lat temu
    Julka no to sobie teraz wyobrażam co się będzie działo w sypialni u Ciebie <3 <3 no ale chyba czasami nas tu odwiedzisz ;) ;) Patka180392 kciuki zaciśnięte :) emilyemily co się dzieje w głowie to wielka zagadka, czasami się zastanawiam kto bardziej wtedy potrzebuje pomocy i wsparcia, czy chory czy jego najbliżsi... bardzo Tobie współczuję bo w dalszej rodzinie mamy przypadek dziewczyny ze schizofrenią i wiem jak poważny to jest problem i jak ciężko sobie z nim poradzić, a to powraca i powraca... Pozdrawiam wszystkie babki <3 <3 <3 <3
  • Julia brawo! Gratulacje <3 <3 <3 <3 :D Obym i ja dziś miała takie wieści i zielone światło :) <3 Dziewczyny dziękuję za miłe słowa i trzymane kciuki <3 około południa napewno będę już po. Ale mam stresa. .
  • Dziewczyny mam już wynik ! :D :D :) Wasza moc jest niezastąpiona i ja chwale się dobrymi wiadomościami ;) granica cięcia jest czysta a tak to był cin 3 . Mojego ordynatora dziś nie było więc dostałam wynik i mam z nim iść do swojego ginekologa bo nikt mi nie powiedział co i jak ;) Ale teraz tylko z górki :P <3
  • Dziewczyny zdecydowanie MAJ jest Wasz:*:*:* Cieszę się razem z Wami i aż się buzia uśmiechała jak czytałam o Waszych wynikach <3 <3 <3 <3 <3 Emily jesteś naprawdę cudowną i pełną ciepła osobą <3, myślę, że niejednej babeczce pomogłaś swoją życzliwą osobą. Jestem pewna, że dasz radę to wszystko poskładać do kupy, a przy cięższym dniu wszystko tutaj czy prywatnie możesz z siebie wyrzucić <3 Buziaki dla Was <3
  • Patka, świetne wieści!! <3 to teraz pewnie kontrola a z dzidzia każą poczekać pewnie parę miesięcy żeby się wszystko ładnie zagoilo :3 gratuluję! Anusia, dziękuję <3 naprawdę dzięki wam nawet przez jedną chwilę nie myślę żeby się poddać albo że nie warto. Trzeba zawsze stawiać czoła wyzwaniu. No i podobno dostajemy taki krzyż jaki jesteśmy w stanie udźwignąć więc mam nadzieję, że jest dla mnie jakiś cudny plan jak już przejdzie to co najgorsze i będzie czekało tylko to najlepsze <3 trzymajcie się cieplutko. Ostatnie wieści od was są tak dobre że aż się chce tu wchodzić i sprawdzać kto dzisiaj dostanie dobre wieści! <3 <3 <3
  • 7 lat temu
    patka cudownie ! Dobre wyniki dają taki power, że można teraz wszystko, to prawdziwy zastrzyk energii <3 <3 <3 <3
  • Emily ja podobnie wycofałam się ze świata po chorobie. Powoli wracam, pomaga mi w tym praca. Pomaga ludziom a oni mnie ;) Julka gratuluję wyników. Ja ciągle po lekarzach latam. Sypie mi się skóra, paznokcie zbielały i łamią się na 5 części po delikatnym stuknięciu. Wczoraj dermatolog stwierdził awitaminoze, tylko skąd jak dobrze się odżywiam. Wyniki krwi nie ciekawe. Dziś następna wizyta u lekarza. Boję się, że jedyny narząd kobiecy, ktory pozostawiono czyli jajniki szwankują.... zobaczymy... Ściskam wszystkie, nowe i stare forumowiczki <3 Czytam codziennie i trzymam kciuki za każdą z Was <3 Tasza ile Tobie męczarni zostało jeszcze? Kiedy badania?
  • hej Asiu, Ja we wtorek kończę radio, a 21go idę do szpitala na brachy.... Boję się jak cholera i ogólnie źle się czuję, mdli mnie, cokolwiek wsadzę do ust... nawet pić mało co mogę... Kręci mi się w głowie.... Jestem wykończona... I psychicznie i fizycznie już...


Zaloguj się lub Zarejestruj, żeby odpowiedzieć lub dodać nowy temat