Do startu gotowi... HSIL- CIN 3 / CIS

12 lat temu
dzien dobry !!! z okazji dnia kobiet odebrałam wynik czerwony cytologii ''stwierdza się nieprawidłowe komórki nabłonkowe. komórki nabłonka HSIL - Zmiany śródnabłonkowe stopnia wysokiego cin 3/ cis''... i tyle...kolposkopia będzie za kilka dni, podczas tego badania pobiorą też wycinki do histopatu... 11 miesięcy temu cytologia była idealna- zero infekcji...będę miała zabieg chyba, a co pozniej - nie wiem...mam dwuletnie dziecko, 29 lat...czy histopatologia może dać taki wynik, że nie będzie nawet zabiegu ? czy jeśli cytologia ujawniła HSIL to już ''pozamiatane''? pomóżcie kobietki...
10924 odpowiedzi:
  • Posłałam dziś mame po odbiór wyników wymazów z szyjki. Chlamydi, mycoplasmy ureaplasmy, grzybów i bakterii nie stwierdzono. Jednak najważniejsze dla mnie badanie na HPV popsuli. Babka powiedziała, że pobrali za mało materiału i nie jest możliwe uzyskanie wyników. I że trzeba powtórzyć. Tylko że po konizacj powtórzyć mogę za minimum 3 miesiace. Załamka. Myślałam, że jakoś to wszystko już sobie poukładam, będą jakieś pewniki, a tu nic. Wobec tego nie polecam centrum badań mikrobiologicznych na ul. Sławkowskiej /Jana w Krakowie :( I ciągle leje jak na złość.
  • Jezyk to nie czas na stres!!!! Teraz wyluzuj, będziesz się martwić jak urodzisz dzieciątko. Może zmiany się zmniejszą. Nawet przy cis robią oszczędzające zabiegi. Głowa do góry.
  • Dreama, bardzo chcę w to wierzyć :) Joasia81, staram sie, ale różnie to bywa <3 Pozdrowienie dla wszystkich dzielnych Babeczek <3 <3 <3
  • Cześć dziewczyny <3 Cieszę się, że w końcu mogę usiąść i do was napisać. Mam urwanie głowy. Zadzwonił do mnie dzisiaj mój lekarz z wynikami wycinków. Nie ma tragedii, powiedział, że załatwi się to konizacją lub zabiegiem leepa. Dostałam też wyniki na maila i oczywiście mimo jego pocieszających słów sama sobie różne rzeczy dopowiadam i trochę się stresuję. W mailu była informacja: "wynik hist-pat: CIN 2 oraz ogniskowo CIN 3 (w wyskrobinach z kanału szyjki macicy)", a oficjalna treść rozpoznania hist. to: "Materiał pobrany: 1. wycinki celowane z szyjki 2. wyskrobiny z kanału Rozpoznanie hist.: 1. Wśród skrzepów krwi strzępy gruczołów szyjkowych bez cech złośliwych. 2. Strzępy śluzówki szyjki częściowo zepitelizowanej (?) z ogniskową dysplazją średniego stopnia /CIN2/ a miejscami już CIN3 i procesem zapalnym. Nadto dwa drobne luźno leżące strzępy nabłonka wielowarstwowego płaskiego bez podścieliska z obrazem CIN3." Martwi mnie to, że ten CIN3 został znaleziony w tych wyskrobinach, o ile dobrze rozumiem. A czy to nie oznacza, że jest on głębiej? I skąd wiadomo na jakiej głębokości? Lekarz zapewniał mnie, że nie będzie usuwać całej szyjki, ale zaczynam się tym wszystkim martwić. Do tego czym jest "stan zapalny"? :( Czy któraś z was jest mi w stanie jakoś "po ludzku" zinterpretować te wyniki?
  • 7 lat temu
    muszka91 Twój lekarz prowadzący mówiąc o konizacji wie pewnie co mówi bo najczęściej konizacja zamyka sprawę. Ja na Twoim miejscu na dzisiaj skupiłabym się przede wszystkim na tym, że materiał pobrany nie ma cech złośliwych. I to jest najważniejsze. Zaufaj lekarzom, wiedzą co robią. Cieszę się bardzo, że masz już wynik. Wg.planu umów się na konizację a potem przestrzegaj zaleceń lekarza bo nadal musimy być pod kontrolą <3 A ja przed chwilą (prawie godzina 23) dostałam informację, że jest już mój wynik TK ale o zgrozo jutro jest nieczynne, niedziela nieczynne, poniedziałek cholera jasna też nieczynne więc dopiero za bite 3 dni będę mogła skakać pod sufit albo nawet nie chcę wiedzieć co.... Wyniki są już ciut spóźnione ale mój optymizm przeplata się ze zdrowym rozsądkiem a w tym wszystkim jakieś czarne myśli mnie nachodzą... Nadal proszę o ściskanie za mnie kciuków ;) ;) Tasza wybacz ale jeszcze musisz je trochę potrzymać <3 Pozdrawiam wszystkie <3
  • Dziewczyny czy Wy przed konozacja robilyscie badania? Ja dostalam taka karteczke i dzisiaj sobie o niej przypomnialam i stwierdzilam ze przejde zrobic badanie przeciwcial anty hbs w razie gdyby trzeba bylo sie szczepic. Moj wynik to ok 33 niby sa te przeciw ciala ale czy nie za malo? Czy w tym przypadku trzeba powtorzyc szczepionke? Czy ktoras sie oroentuje? Muszka, musle ze najwazniejsza informacja to ta ze nie odnaleziono cech zlosliwych :) a odnalezienie cin3 znaczy ze w tym pobrali odnajduje sie on i mysle ze nie ma co narazie snuc domyslow tylko skonsultowac z lekarzen. Skoro powiedzial ze konizacja zalatwi to tego nalezy sie trzymac <3 <3 <3
  • Dziewczyny czy Wy przed konozacja robilyscie badania? Ja dostalam taka karteczke i dzisiaj sobie o niej przypomnialam i stwierdzilam ze przejde zrobic badanie przeciwcial anty hbs w razie gdyby trzeba bylo sie szczepic. Moj wynik to ok 33 niby sa te przeciw ciala ale czy nie za malo? Czy w tym przypadku trzeba powtorzyc szczepionke? Czy ktoras sie oroentuje? Muszka, musle ze najwazniejsza informacja to ta ze nie odnaleziono cech zlosliwych :) a odnalezienie cin3 znaczy ze w tym pobrali odnajduje sie on i mysle ze nie ma co narazie snuc domyslow tylko skonsultowac z lekarzen. Skoro powiedzial ze konizacja zalatwi to tego nalezy sie trzymac <3 <3 <3
  • Dziewczyny czy Wy przed konozacja robilyscie badania? Ja dostalam taka karteczke i dzisiaj sobie o niej przypomnialam i stwierdzilam ze przejde zrobic badanie przeciwcial anty hbs w razie gdyby trzeba bylo sie szczepic. Moj wynik to ok 33 niby sa te przeciw ciala ale czy nie za malo? Czy w tym przypadku trzeba powtorzyc szczepionke? Czy ktoras sie oroentuje? Muszka, musle ze najwazniejsza informacja to ta ze nie odnaleziono cech zlosliwych :) a odnalezienie cin3 znaczy ze w tym pobrali odnajduje sie on i mysle ze nie ma co narazie snuc domyslow tylko skonsultowac z lekarzen. Skoro powiedzial ze konizacja zalatwi to tego nalezy sie trzymac <3 <3 <3
  • Przepraszam za tyle kopii ale cos mi telefon zeswirowal:):) Kaa to jeszcze Cie potrzymaja troche w niepewnosci :/ ale trzymamyyy kciuki i przeciez to wiadome ze bedzie wszystko w najlepszym porzadku. Yeraz juz tylko lepiej. U wszystkich. Ja stawiam! ;) <3 <3
  • 7 lat temu
    Anusia mój lekarz rodzinny w środę powiedział, że wystarczy nawet bardzo mała ilość przeciwciał powyżej 10. Byłam u niego około 8:30 rano a o 12:00 dopiero były moje wyniki. Ja byłam szczepiona w podstawówce jak jakieś 20 lat temu i mój wynik jest 83 jak go zobaczył (bo poszłam mu pokazać już po za wizytą) to oczy mu wyszły z powiek i powiedział, że sam nie tak dawno się szczepił a ma gorszy wynik. Powiedział, że podtrzymuje to co mi mówił rano i nawet gdybym miała cztery razy mniej to by wystarczyło. Czyli spokojnie :D


Zaloguj się lub Zarejestruj, żeby odpowiedzieć lub dodać nowy temat