Do startu gotowi... HSIL- CIN 3 / CIS

12 lat temu
dzien dobry !!! z okazji dnia kobiet odebrałam wynik czerwony cytologii ''stwierdza się nieprawidłowe komórki nabłonkowe. komórki nabłonka HSIL - Zmiany śródnabłonkowe stopnia wysokiego cin 3/ cis''... i tyle...kolposkopia będzie za kilka dni, podczas tego badania pobiorą też wycinki do histopatu... 11 miesięcy temu cytologia była idealna- zero infekcji...będę miała zabieg chyba, a co pozniej - nie wiem...mam dwuletnie dziecko, 29 lat...czy histopatologia może dać taki wynik, że nie będzie nawet zabiegu ? czy jeśli cytologia ujawniła HSIL to już ''pozamiatane''? pomóżcie kobietki...
10924 odpowiedzi:
  • Tasza mocne uściski <3 <3 <3 jesteś najdzielniejsza z najdzielniejszych , wierzę , że po tym wszystkim będziesz świadectwem pokonania tego paskudztwa <3 Julka ja po usunięciu macicy z jajowodami po diagnozie raka in situ też otrzymałam informację, aby się zaszczepić na hpv. Skonsultowałam to z ordynatorem co i bio na tym forum i dostałam odpowiedź, że nie ma to najmniejszego sensu. Szczepionka chroni przed tylko i wyłącznie.
  • Cześć Dreama, właśnie poczytałam Wasze wcześniejsze posty i widzę, że borykacie się z takimi samymi myślami i wątpliwościami. Też dopytywałam mojego lekarza i on twierdzi, że przy normalnych kontaktach, wc, basen nie ma szans sie zarazić. Pytałam tez o cesarke w szpitalu i też mówił, że bardzo mało prawdopodobne. Tak męczyłam troche ten temat ze wzgledu na to ze mam 4 letniego syna i chciałabym mu lub jego przyszlej wybrance tego oszczedzić, tudzież moim gościom itp. Mowil ze nie trzeba podejmowac zadnych specjalnych krokow i nawet normalnie z dzieckiem sie moge kompac. Masz racje tempo szalone, za wzgledu na moją pracę, niedyspozycja wiazałaby się z zawiedzeniem ludzi, ktorzy mi zaufali, i dopiero w lipcu moglabym ta konizacje zrobic. Ogolnie mialam zabieg leetzem z wielkim smierdzacym dymem i bolem po jednej stronie, wiec jak mozesz w uspieniu to zdecydowanie lepiej. agnieszka76 moj lekarz mowi ze pomaga tymi antycialami. Wróce jeszcze do tematu szczepien na HPV, jedni lekarze mowia tak inni inaczej. Ale jesli przy tych wiekszych cinach 2 i 3, zwykle infekcji hpv juz nie ma lub jest wirus uspiony, to podejrzewam, że jak po szczepionce organizm produkuje przeciwciala, moze nie dojsc do kolejnego nadkazenia lub przeciwciala pomagaja zwalczac to co juz jest. Może jestem optymistką, ale mysle ze zwiekszając swoje szanse nie działa się zle. kaa nawet nie wyobrazam sobie przez co przeszlas, i to obwinianie jest straszne, ja tez poronilam w okolicy sylwestra i zastanawialam sie czy to dlatgeo ze pojechalam ze znajomymi w gory, przemeczalam sie, pilam alkohol. A jeszcze przed wyjazdem zrobilam test ciazowy, zeby byc pewna ze moge sie w pelni bawić i wyszedl negatywnie. Ale na szczescie nie zdarzylam sie cieszyc na dzidziusia i juz myslec o nim, bo dowiedzialam sie po. I tak troche teraz szukam przyczyny, bo byc moze i te cin i to poronienie sa powiazane wlasnie np chlamydia, albo zupelnie z soba nie zwiazane. pozdrawiam Was z deszczowego Krakowa liczac, ze aura sie szybko odmieni :)
  • Cześć dziewczyny <3 Tasza, ogromnie się cieszę że tak świetnie sobie radzisz :) i tak jak dziewczyny piszą zleci ci szybko i będziesz zdrowa :* Ja się nie odzywam, bo mam kryzys i jakoś mi tak ciężko, że aż mi się pisać nie chce. Ale cały czas czytam co u was i za wszystkie trzymam kciuki <3 uściski <3
  • Emilyemily! Rozumiem ze masz kryzys,każdą z nas to dopada..ja tez przez kilka dni czytałam,ale się nie udzielałam,po prostu jakos tak mi cieżko,chandra mnie ogarnęła totalnie. ;(
  • Julka34 witaj :) z tego co poczytałam to mamy lekarzy o podobnych poglądach oraz całkowicie Cię rozumiem jeszcze miesiąc temu też się zastanawiałam czy nie lepiej pierw zajść w ciążę a później się zacząć leczyć, ale wszystkie za i przeciw wskazywały na to że jak bym się tego podjęła to mogła by być najgorsza moja decyzja. Szanse na wyleczenie są duże a co by po ciąży było nikt nie wie.Odnośnie wirusa mój lekarz powiedział to samo że nie ma sensu tego robić bo jak mam cin 3 to napewno hpv. I kolejna rzecz to mój kochany ordynator oraz lekarz gin powiedzieli mi że koniecznie muszę się zaszczepić, długo nad tym myślałam i się zastanawiałam cżycia ma to sens czy nie. Doszłam do wniosku że zdrowie najważniejsze i pieniądze w tej kwestii się dla mnie nie liczą a jak mi ma to pomóc to czemu mam nie spróbować. 1 dawkę przyjęłam przed konizacją gradasilem 9. Przed szczepiwniem poszlam na badania krwi rozszeżone badania morfologii oraz crp czy nie ma zadnej infekcji.Czułam się dobrze nie miałam żadnych skutków ubocznych. Co do diety i suplementacji tez2o tym słyszałam i ją stosuje. Biorę kwas foliowy wit e, wit c forte oraz omega 3 . Pije również dużo zielonej herbaty i wprowadziłam do swojej diety wiele owoców i waszych które zwalczają wolne rodniki :) ;) Tasza szok wiem jak moja mama źle przeszła chemię i męczarnie z kroplówkami a ty opisujesz to jakbyś stała w kolejce po pobranie krwi, jesteś naszą bohaterką <3
  • Przepraszam ale pisze na telefonie i mój słownik czasem lubi mnie poprawiać i dodaje całkiem inne słowa ale mam nadzieje o co chodzi i jak być powinno. Najmocniej przepraszam
  • 7 lat temu
    Kochane każda z nas ma w sobie wiele siły i to jest fakt, czasami tylko mamy chwile wydawałoby się beznadziejne ale kto powiedział, że od rana do wieczora mamy być uśmiechnięte i zadowolone... Trzymajcie się, po burzy zawsze wychodzi słońce ;)
  • 7 lat temu
    Hej dziewczyny Byłam dzisiaj u lek. rodzinnego i chciałam aby dał mi skierowanie na badania zlecone przez ordynatora przed operacją. Delikatnie mówiąc spuścił mnie na drzewo i muszę zapierniczać 65 km do szpitala w którym będę operowana...ah polska służba zdrowia. :/ Pozdrawiam i gdzie to słońce na miły BÓG?! Brrrrr ;(
  • Cześć Patka, mysle ze to dobra decyzja zabieg a pozniej ciaza, za kilknascie miesięcy zdrowe dzidziusie, a dzieki zdrowemu odzywianiu i my zdrowe, i szczesliwe - tak to widzę :D a powiedz dlaczego właśnie tą szczepionkę wybrałaś? Jak pytałam lekarza która, to powiedział, że obojętne, obie są tak samo skuteczne. A przecież czytam, że są trzy. Dreama - miałam dokładnie tak samo po tym poronieniu, przepisano mi jakies badania a lekarka skierowania dac nie chciala i mowi zrobi pani sobie prywatnie, bo tam lepiej robią, zamurowalo mnie, testy jakies to chyba potrafia zrobic na NFZ dobrze. Czasem trzeba sie zmusic i im zwrocic uwagę, a to wszystko takie przykre. Trzeba bylo nakrzyczec, ze opiszesz na internecie :p
  • Julka polecony mi pierw klinikę gdzie szczepienie jest najtansze szczepionką silgard. Na następny dzień poszłam do mojego ginekologa i on powiedział ze ta szczepionka jest starej generacji bo odpowiada 4 podtypom wirusa zaproponował gradasil 9 bo odpowiada na 9 pod typów. Różnica w cenie 200 zł mój lekarz mnie nią zaszczepił wiec zaoszczedziłam na dojazdach wiec prawie na to samo by wyszło. :) A co do moich wyników nadal ich brak! ;( kazali zadzwonić za tydzień w piątek bo weekend i majówka wiec wyników napewno prędzej nie będzie :( więc będę musiała iść znów do swojego gina sprawdzić te śluzy :(


Zaloguj się lub Zarejestruj, żeby odpowiedzieć lub dodać nowy temat