Do startu gotowi... HSIL- CIN 3 / CIS

12 lat temu
dzien dobry !!! z okazji dnia kobiet odebrałam wynik czerwony cytologii ''stwierdza się nieprawidłowe komórki nabłonkowe. komórki nabłonka HSIL - Zmiany śródnabłonkowe stopnia wysokiego cin 3/ cis''... i tyle...kolposkopia będzie za kilka dni, podczas tego badania pobiorą też wycinki do histopatu... 11 miesięcy temu cytologia była idealna- zero infekcji...będę miała zabieg chyba, a co pozniej - nie wiem...mam dwuletnie dziecko, 29 lat...czy histopatologia może dać taki wynik, że nie będzie nawet zabiegu ? czy jeśli cytologia ujawniła HSIL to już ''pozamiatane''? pomóżcie kobietki...
10924 odpowiedzi:
  • Hej dziewczyny :) doktor powiedział że usunął wszystko, ale że mam bardzo duże zmiany jak na kogoś w moim wieku i niepokojące jest to że się tak szybko rozwinęło i wynik się potwierdził. 5.05 mam wizytę na patologii szyjki w szpitalu na badania wirusologiczne więc wydaje mi się że dosyć szybko. Poza tym szyjka się zagoila i wszystko wygląda okej. No kazał uprawiać seks tylko w prezerwatywie przynajmniej do czasu badań. Chyba żeby zapobiec i ciąży i wirusa ale nie powiedział o co dokładnie chodzi tylko powtórzył kilka razy że jak już seks to tylko prezerwatywa. Dziwne. Ale spokojniejsza jestem że usunął co trzeba zobaczymy czy badania to potwierdza
  • Emilyemily wiesz ze ja nie za bardzo obeznana w tym temacie badania wirusologiczne? Co to dokładnie? Hpv? Wiem że wszystko będzie dobrze <3 ;)
  • Patka 3 tydz i dalej plamisz? Strasznie dlugo to trwa. Zastanawiam sie co z praca po tym zabiegu czy to jest cos podobne uczucie jak okres czy raczej lezec i nic nie robic? Emily cale szczescie ze usuneli wszystkl to teraz tylko czekac na badanie. Na cale szczescie juz nie dlugo wiec nie bedziesz musiala sie zbyt dlugo martwic. Trzymam kciuki dziewczyny <3
  • patka, wydaje mi się że będę mieć po prostu cytologie i pobrany wymaz do badania na hpv albo po prostu cytologie płynna cintec plus ale dowiem się pewnie na miejscu :)
  • 7 lat temu
    patka plamienia które są normalne po konizacji mogą wystąpić w czasie gojenia się rany ale jeżeli się dłużej utrzymują i trwa to przez 3 bite tygodnie to musisz to zgłosić bo może krwawi drobne naczynie krwionośne i trzeba założyć szew lub skoagulować. Jak będziesz szła po DOBRE wyniki to powiedz o tym <3 emily ciesz się, że usunięto z sukcesem co niepokoiło. Słuchaj lekarza ;) ;) ;) pewnie wie co mówi <3 anusia662 z powrotem do pracy różnie bywa bo zależy co to za praca. Praca fizyczna zdecydowanie odpada przez dłuższy czas niż przykładowo praca biurowa. Ja do pracy wróciłam za każdym razem szybko bo nie wymaga ode mnie wysiłku a poza tym lubię to co robię. Dla mnie osobiście leżenie w domu byłoby chyba największą karą, plackiem nie trzeba leżeć, to jest pewne. Różnie to jak widzisz wygląda ale jedno jest pewne i to nie zależy ani od ośrodka ani od nas samych - każda musi swoje wypocząć, odsapnąć i nie ma mowy o dźwiganiu czy szybkim powrocie do intensywnego sportu. Trzeba sobie dać czas na powrót do formy bo może na zewnątrz wszystko będzie ok ale w środku to rana która musi mieć czas żeby się zagoić. Pozdrawiam wszystkie dzielne Kobietki :)
  • Anusia, kaa byłam to konsultować w czwartek dostałam tabletki na zatrzymanie krwawienia ale szału po nich nie ma plamienie jest małe ale cały czas jest. :( właśnie planuje przy odbiorze wyników o tym powiedzieć bo i tak będą chcieli mnie zbadać wiec im wszystko opowiem ale wiem że to z rany jest krwawienie ale zauważam też że szwy mi się rozpuszczają wiec może w trakcie tego coś tam się porusza i dlatego jest ta krew. Co do pracy mam takie szczęście ze ja narazie stałej pracy nie mam a wybieram zlecenia jakie chce więc narazie mam totalny luz, ale zauważyłam że jak leżę plackiem to jest lepiej ale jak musze się wybrać do sklepu na zakupy i jak wczoraj po 3 tygodniach pomyłam podłogi to było więcej tego oraz pobolewało podbrzusze. Emilyemily też mi się tak wydawało lecz wolałam się dowiedzieć i upewnić :)
  • emily raczej chodzi o to żeby się nie przyplątała jakaś infekcja, bo prezerwatywa nie chroni przed hpv :(
  • ja plamiłam prawie 6 tygodni i nic się nie działo taka uroda :) ale lepiej się skonsultowac
  • Patka moze cos poradzą na to albo przynajmniej uspokoją, albo faktyczne jak mowi kaa ze moze to z jakiegos naczynka plami to warto to skonsultowac. No dla mnoe wlasnie najstraszniejsze w tym wszystkim jest czas po. Nie wyobrazam sobie nic nie robic bo tak moge przez pare godzin raz w miesiascu a tak to nie usiedze na tylko ciagle w ruchu? Pracuje w spa, robie masaze, wiec to pewnie tez odpadnie na dlugo..
  • patka180392 ja na wyniki w Warszawie czekałam ponad 5 tygodni :(


Zaloguj się lub Zarejestruj, żeby odpowiedzieć lub dodać nowy temat