Do startu gotowi... HSIL- CIN 3 / CIS

12 lat temu
dzien dobry !!! z okazji dnia kobiet odebrałam wynik czerwony cytologii ''stwierdza się nieprawidłowe komórki nabłonkowe. komórki nabłonka HSIL - Zmiany śródnabłonkowe stopnia wysokiego cin 3/ cis''... i tyle...kolposkopia będzie za kilka dni, podczas tego badania pobiorą też wycinki do histopatu... 11 miesięcy temu cytologia była idealna- zero infekcji...będę miała zabieg chyba, a co pozniej - nie wiem...mam dwuletnie dziecko, 29 lat...czy histopatologia może dać taki wynik, że nie będzie nawet zabiegu ? czy jeśli cytologia ujawniła HSIL to już ''pozamiatane''? pomóżcie kobietki...
10924 odpowiedzi:
  • Dreama a przypomnij mi jaki mialas wynik?
  • 7 lat temu
    Z cytologii CIN II CIN III. Potem kolposkopia i wicinki CIN I. A teraz DNA HPV typ 16 duża ilość. W czerwcu konizacja będzie :)
  • Dreama, zdecydowanie cin 1 jest bardzo łagodny :) a konizacja na prawie 100% zakończy sprawę. Ważne są wyniki po konizacji wtedy dopiero wiadomo co i jak :) nie martw się tym. Bo naprawdę gdyby było gorzej to by cie lekarz poinformował na razie nie ma powodu do paniki bo to nawet nie stan przednowotworowy. Na razie to zmiana komórek. Możliwe że nawet przez wiele lat ta zmiana nie uległa by pogorszeniu. Więc myśl pozytywnie :) czeka cię mały zabieg szybko dojdziesz do siebie. Głowa do góry. :) a hpv też może Ci się cofnąć zwłaszcza że zmiany to Cin 1. Ja np po biopsji miałam już cin2/cin3 a po konizacji już cin3 i dużo poważniejsze zmiany a jedynie hpv hr+ czyli nawet nie te które najczęściej wywołują raka szyjki. Nie ma reguły. U każdej wszystko jest indywidualne. Więc nie czytaj może na razie za dużo bo wyciągasz najgorsze wnioski w sensie zakładasz że będzie źle a teraz najważniejsze jest dobre nastawienie. Zobacz jak wiele jest tu już po leczeniu i po cin1 i dalej i raku i ma się dobrze. Trzymaj się i nie denerwuj :)
  • Ja miałam w styczniu cin 1 zrobili lyzeczkowanie i nie było konieczności dalszego leczenia, hpv tez mam i pewnie juz zawsze bedzie mi te zle cytologie robił:( ja też miałam konizacje mimo to hpv pozostał, także ciężki przypadek z tym wirusem
  • 7 lat temu
    Dzięki dziewczyny. Od was można się dowiedzieć więcej niż od lekarzy. Oni tak niejasno mówią. Nigdy nie zapomnę jak byłam w ciąży z pierwszą córką a miałam wtedy 22 lata i wpadła do mnie moja ciocia i zobaczyła, że mam kota. Narobiła rabanu, że toksoplazmoza to tamto...bla bla i pojechałam go mojego (byłego już) gin i się pytam czy mogę mieć kota? A on na to "kota trzeba mieć w ciąży, albo nie" i weź tu lekarza posłuchaj. No i mniej więcej tak wyglądają odpowiedzi lekarzy na niektóre pytania. Teraz mam bardzo dobrego lekarza na NFZ. Prowadził moją drugą ciążę a trafiłam do niego bo poprzedni (prywatny, drogi) koniecznie chciał mi dać leki na podtrzymanie (drugiej) ciąży nie bardzo potrafiąc podać przyczynę, dla której mi chciał je przepisać. Poszłam więc do tego na kasę chorych, kazał zapomnieć o jakichkolwiek lekach na podtrzymanie i tak już jestem u niego trzeci rok. Dobra dziewczyny trzeba zbierać siły na nadchodzący tydzień. Jutro i pojutrze pierwsze próby komunijne córci. <3 <3 <3 Do jutra moje pocieszycielki Emily, Aga, Kasia i Tosia ;)
  • Witajcie moje kochane <3 i nowe dziewczyny Tosia i Dreama :) Troche mnie tutaj nie bylo ale juz wszystko nadrobilam:) Narazie pochlonela mnie praca i przygotowania slubne przyjaciolki, no i juz za nami wieczor panienski :) Troche sie czlowiek przynajmniej rozerwal i zajal glowe czyms innym. Ja probuje przyspieszyc swoja konizacje. Chcialabym zeby sie udalo zrobic ja zaraz po weekendzoe majowym. Bo do czerwca juz naprawde bede sie leczyla na nerwice? Emily jakoes wiadomosci od lekarza? Patka a Ty juz odebralas wyniki? Buziaki kochane <3 <3 <3
  • Patka pewnie w tym tygodniu będzie miała wynik a emily pozna dalszą strategię, więc ważny tydzień, trzymam kciuki dziewczyny za wszystkie :*
  • Witajcie po weekendzie moje aniołki <3 <3 <3 Kasiu, Aniu właśnie dzwoniłam do szpitala 3 tydzień będzie jutro a wyników dalej brak :( z jednej strony dobrze a z drugiej chciałabym mieć ten stres juże za sobą i wiedzieć na czym stoję. Weekend przeleciał mi dość leniwie z powodu że biorę pół apteki w dalszym ciągu mam plamienia podbarwione krwią oraz szwy się rozpuszczają i wychodzą może to jest przyczyną plamień. Wiem że jak pojadę po wyniki to mnie zbadają i będę wiedziała co i jak :) <3
  • pewnie jutro będziesz miała wynik :)
  • Zadzwonię tam pod koniec tygodnia :)


Zaloguj się lub Zarejestruj, żeby odpowiedzieć lub dodać nowy temat