Do startu gotowi... HSIL- CIN 3 / CIS

12 lat temu
dzien dobry !!! z okazji dnia kobiet odebrałam wynik czerwony cytologii ''stwierdza się nieprawidłowe komórki nabłonkowe. komórki nabłonka HSIL - Zmiany śródnabłonkowe stopnia wysokiego cin 3/ cis''... i tyle...kolposkopia będzie za kilka dni, podczas tego badania pobiorą też wycinki do histopatu... 11 miesięcy temu cytologia była idealna- zero infekcji...będę miała zabieg chyba, a co pozniej - nie wiem...mam dwuletnie dziecko, 29 lat...czy histopatologia może dać taki wynik, że nie będzie nawet zabiegu ? czy jeśli cytologia ujawniła HSIL to już ''pozamiatane''? pomóżcie kobietki...
10924 odpowiedzi:
  • 7 lat temu
    Witam.Od początku w styczniu wynik cytologi -nieprawidłowe komórki nablonkowe -komórki nabłonka wielowarstwowego płaskiego -zmiana śródnabłonkowa dużego stopnia(HSIL) w tym dysplazja średniego i duzego stopnia CIS/CIN2/CIN3 w kolposkopi wyszedł na koncu tarczy dziwny góz. w lutym biopsja +łyzeczkowanie macicy _ Odwarstwione ,luzno lezące fragmenty normotypowego nabłonka wielowarstwowego oraz nieliczne fragmentynabłonka wielowarstwowego płaskiego w całości objęte neoplazją śródnabłonkową do duzego stopnia.Brak elementówpodścieliska i pełnych przekrojów przez nabłonek wielowarstwowy płaski.Ponadto fragmenty błony śluzowej. W marcu była amputacja szyjki metoda Stumdorfa. ognisko dysplazji sredniego st cin2 margines do kanalu szyjki macicy 1,5 cm. ognisko dysplazji sredniego st cin2 obecny na linii ciecia od strony kanału szujki macicy.
  • 7 lat temu
    a jeszcze stwierdzony hpv16
  • 7 lat temu
    operowała mnie Pan Profesor ,który spaecjalizuje się własnie w hpv i powiedział ,ze jak znajdą cos na linii ciecia musza usunąć dalej,ide na onkologię w czwartek i na konsultacjie do Prof. w poniedzialek po swietach.
  • 7 lat temu
    <3 <3 <3
  • Wam też wszystkiego co najlepsze w te święta kochane <3 Mika, ze spokojem poczekaj na wizytę u profesora on na pewno wszystko wyjaśni a jeśli masz wątpliwości umów się również do innego ginekologa onkologa :) ale najpierw poczekaj spokojnie co powie. Głowa do góry :) u mnie wyszło po konizacji cin3 i też niestety linia cięcia nie jest wolna od zmiany. Więc też czekam na wiadomość co dalej, wizyta za tydzień. Trzymam kciuki! <3
  • Mika78 ja tez mialam sturmdorfa i nie mam wyciętej calej szyjki, tylko jej większą część, zobacz na wynikach ile masz wycietej szyjki? Jeżeli 1.5 cm to cała szyjka nie jest wycięta i może wystarczy dociecie, zalacz swoje wyniki zobaczymy a w razie co konsultacja z innym lekarzem
  • 7 lat temu
    Witam.Zaczyna się tak: A:szyjka macicy średnicy 3 cm-szew na godzinie 12 następnie w tym opisie w rozpoznaniu mikroskopowym ,pod litera A:w okolicy godziny12. ognisko dysplazji sredniego st cin2 margines do kanalu szyjki macicy 1,5 cm. czyli chyba troszę zostało jej,chyba ;) :/
  • 7 lat temu
    w kolicy godziny 6.ognisko dysplazji sredniego st cin2 obecny na linii ciecia od strony kanału szujki macicy. dokładnie tak
  • 7 lat temu
    ja jestem umówiona z czterema lekarzami :) ale cuż czekam ,zobaczymy Zycze Wszystkim zdrówka <3
  • tym bardziej, że to tylko cin2,,,ja bym powalczyła :)


Zaloguj się lub Zarejestruj, żeby odpowiedzieć lub dodać nowy temat