Do startu gotowi... HSIL- CIN 3 / CIS

12 lat temu
dzien dobry !!! z okazji dnia kobiet odebrałam wynik czerwony cytologii ''stwierdza się nieprawidłowe komórki nabłonkowe. komórki nabłonka HSIL - Zmiany śródnabłonkowe stopnia wysokiego cin 3/ cis''... i tyle...kolposkopia będzie za kilka dni, podczas tego badania pobiorą też wycinki do histopatu... 11 miesięcy temu cytologia była idealna- zero infekcji...będę miała zabieg chyba, a co pozniej - nie wiem...mam dwuletnie dziecko, 29 lat...czy histopatologia może dać taki wynik, że nie będzie nawet zabiegu ? czy jeśli cytologia ujawniła HSIL to już ''pozamiatane''? pomóżcie kobietki...
10924 odpowiedzi:
  • Witam po świętach :) mika78 napewno Konsultuj to. Ja przy biopsji miałam cin 3 i miałam konizacje chirurgiczna , wycieli więcej niż planowali ale to nie była operacja radykalna. Uszy do góry będzie dobrze ;) <3 A mnie dziś korci aby dzwonić czy już jest wynik ale nie wiem czy chce wiedzieć już teraz chce zaczekać do kolejnego wtorku do równych 3 tyg. Kolejna sprawa w której będę dzwonić do lekarza umówić się na wizytę ale chciałabym poznać może wasze doświadczenia. Czy któraś z was pierwszy okres po konizacji miała dłuższy? Ja ogólnie mam tak z 5 dni a dziś jest 7 i nadal...
  • hej dziewczyny, nie odzywałam się, ale czekałam dzielnie na wizytę. kasialek, jestem w podobnej sytuacji - 26 lat,nie rodziłam, wynik cytolgii HSIL (czyli CINII/CINIII). Głowa do góry i nie ma co panikować.. ha, mówi ta, co miesiąc temu rwała włosy z głowy ;), ale poważnie, najważniejsze, że to zostało tak wcześnie wykryte. Moja ginekolog dała mi kontakt do swojego znajomego, który pracuje w szpitalu wojewódzkim i zajmuje się bezpośrednio ginekologią onkologiczną. Byłam dzisiaj u niego prywatnie na kolposkopii i muszę przyznać, że wydaje się bardzo kompetentny, do tego ciepły i życzliwy człowiek. Kolposkopia zupełnie bezbolesna, podobno zmiany nie są duże, doktor powiedział, że gwarancji mi nie da, ale dużo już takich przypadków widział i wydaje mu się, ze może to być CINII. Pobrał również 3 wycinki i to one powiedzą, co tak naprawdę tam siedzi. Z wycinkami już nie było tak kolorowo - miałam znieczulenie miejscowe, dosyć nieprzyjemne ukłucia, samych wycinków nie czułam, jednak najbardziej przeżyłam ten moment, kiedy pobierał wymaz z kanału szyjki uch, to było bardzo nieprzyjemne. Ale wszystko do przeżycia :) Od razu wypuścił mnie z gabinetu, przez jakieś 2 godzinki czułam lekki ból w podbrzuszu, troszkę plamię, ale czuję się zupełnie dobrze. Teraz czekam na wyniki hist. i potem prawdopodobnie czeka mnie skrócenie szyjki. Powiem wam, że mimo wszystko jestem dobrej myśli i czuję, że w końcu trafiłam do świetnego specjalisty. Tasza, trzymam mocno kciuki <3 pozdrawiam dziewczyny <3
  • 7 lat temu
    Witam. Mam 32 lata, 9 lat temu urodziłam pierwszą córkę i 2 lata temu druga. Po porodzie czułam się dobrze. Nadal karmię piersią. Na moje urodziny pół roku temu dostałam "prezent" wynik z cytologii CIN II/CIN III. Potem była kolposkopia i wynik lepszy CIN I. Lekarz kazał mi przyjść za pół roku. No i przyszłam. Znów zła cytologia i tym razem pobranie wymazu na obecność DNA wysokoonkogennych HPV. Wyniki odebrałam dzisiaj. Mam najgorszy z możliwych: typ 16. Odpowiedzialny za 50-60% wszystkich nowotworów szyjki macicy. Dostałam skierowanie do szpitala na wycięcie szyjki macicy. Czy ktoś z was miał taki sam wynik? Czy komuś usunięto z tego samego powodu szyjkę? Jak jest już po jakimś upływie czasu? Czy to skuteczny sposób na pozbycie się tego dziadostwa? Mam dwa skarby w domu - mąż za granicą... Jestem w rozsypce ;( ;(
  • 7 lat temu
    Dobrze jest wiedzieć, że nie jest się samej w takiej sytuacji. Aczkolwiek wiadomo nikomu nie życzę takich wyników. Mąż rzeczywiście przesadza. Ale to jego natura. Mam tylko nadzieję, że jutro na prywatnej wizycie dowiem się o owym planie działania jak to nazwał lekarz i on mnie uspokoi. Pozdrawiam Was dziewczyny i Ciebie ściskam Agnieszka76 <3
  • patka ja miałam dłuższy i bardzo obfity...podpaska wymieniana co godzinę, niestety obfite okresy zostały do dzisiaj
  • 7 lat temu
    muszka91 czytałam właśnie twój post i ja miałam kolposkopie w gabinecie na kasę chorych. Przychodnia 40km od domu wzięłam sobie mamę bo chciałam po wszystkim na zakupy skoczyć. Lekarz zapewniał, że potrwa to 15 minut i po sprawie aha i że nic nie boli. Cóż bolało i to strasznie. Znieczulenie? Absolutnie nie potrzebne powiedział lekarz i zabrał się do pobierania wycinków. Może i bym dobrze ten ból zniosła w końcu urodziłam 2 dzieci lecz ten odgłos wyrywanej skóry, takie dziwne strzykanie i szarpanie doprowadziło do tego, że po wyjściu z gabinetu zemdlalam w windzie. Dzięki Bogu wzięłam ze sobą mamę ona z jakimiś ludźmi mnie z tej windy wyniosła. Wynik był CIN I. Cóż z tego jak po pół roku wykryto DNA wirusa HPV typ 16. Jutro kolejna wizyta i zobaczymy co dalej. Pozdrawiam :/
  • Dreama witaj :) ja miałam z wyników histopatologicznych cin3/cis, więc rak przedinwazyjny, wycieli większą część szyjki i założyli szwy (sturmdorf), linia cięcia była czysta, teraz co pół roku mam cytologię i też mam hpv ale 4 lata po i na szczęście nie nawraca, jedynie pokazuje się czasem cin 1 ale to obecność HPV, nic się nie martw wycięcie szyjki na pewno pomoże :)
  • dreama ja miałam wycinki i łyżeczkowanie w znieczuleniu w szpitalu...
  • Dreama, hej :) nie martw się tak bardzo. Zmianę u Ciebie wykryli bardzo szybko więc na pewno wszystko będzie okej :) jeśli chodzi o hpv 16, to że go masz tylko świadczy o tym że tam jest a nie ze jest 60% szans że rozwinie się w raka. Chodzi o to że 60% osób u których wykryto raka (cin3/cis) ma ten typ hpv. Więc spokojnie. Przy cin1 wszystko się jeszcze może cofnąć i może to nie być nawet przetrwała infekcja :) głowa do góry, lekarz wszystko wyjaśni i na pewno się trochę uspokoisz :) buziaki
  • Dreama witam :) Daj znać co lekarz powiedział. Jeżeli jest tam zmiana to wytną co trzeba i na tym się zakończy, może nie będzie trzeba będzie wycinać całej szyjki :) emilyemily kochana jak się czujesz ? katarzyna1988 o bardzo miałaś dłuższy ? odezwę się do ciebie na priv. Bo mam parę pytań. Jutro idę do gina na kontrolę i w dalszym ciągu korci mnie aby dzwonić czy jest już wynik. Ściskam Was wszystkie <3 ;)


Zaloguj się lub Zarejestruj, żeby odpowiedzieć lub dodać nowy temat