Do startu gotowi... HSIL- CIN 3 / CIS

12 lat temu
dzien dobry !!! z okazji dnia kobiet odebrałam wynik czerwony cytologii ''stwierdza się nieprawidłowe komórki nabłonkowe. komórki nabłonka HSIL - Zmiany śródnabłonkowe stopnia wysokiego cin 3/ cis''... i tyle...kolposkopia będzie za kilka dni, podczas tego badania pobiorą też wycinki do histopatu... 11 miesięcy temu cytologia była idealna- zero infekcji...będę miała zabieg chyba, a co pozniej - nie wiem...mam dwuletnie dziecko, 29 lat...czy histopatologia może dać taki wynik, że nie będzie nawet zabiegu ? czy jeśli cytologia ujawniła HSIL to już ''pozamiatane''? pomóżcie kobietki...
10924 odpowiedzi:
  • Emily trzymaam kciuki <3 <3 <3 Moze akurat uda sie przyspieszyc wizyte zebys wyszla z niepewnosci <3
  • Ja również emilyemily jestem z Tobą <3 <3 <3 Daj znać jak coś zalatwisz :)
  • Hej dziewczyny <3 jesteście wspaniałe! Dopiero po 14 można dzwonić tam sie umawiać, więc jeszcze trochę :) Dostałam odpowiedź od bio, że "zmiany dochodzą do lini cięcia" jest problematyczne, bo moze to oznaczać ze zabieg był za mały lub czeka mnie kolejny bardziej radykalny. w ogóle mam pytanie do wasz też tak po jednym zdaniu odpisują czy mi się tak trafiło? :P
  • 7 lat temu
    emily z tego wniosek, że pewnie będzie kolejne docinanie, nie będziesz pierwsza więc to nie jest nietypowe ani wyjątkowe; tutejsze BIO pisze konkretami ale bez wyników i bez możliwości zbadania trudno przecież napisać więcej. Wszystko się dobrze u Ciebie zakończy, nie zamartwiaj się na zapas, nikt nie mówi u Ciebie o chorobie i tego się trzymaj MOCNO ! Niezależnie od tego dzwoń po 14. Tasza jutro zaczyna radioterapię <3 <3
  • Kaa, też mi się tak wydaje ;) ale naprawdę nie myślałam że będę czuć aż taki komfort mimo tego wyniku. Bo wiem jakie są opcje, czego mogę się spodziewać i ufam lekarzowi, że wie co robi. Jestem smutna ale nie przerażona i to też w dużej mierze dzięki wam! <3 No to dzisiaj dużo dobrych fluidow ślę do Taszy <3 <3 <3 silna kobieta więc da radę <3
  • emilyemily w wyniku masz, że jest cin czyli hsil ale, że do linii cięcia dochodzą zmiany sil tak? czyli zmiany małego stopnia podejrzewam, więc lekka docinka i będzie dobrze :)
  • Katarzyna, no właśnie nie wiem dokładnie co to znaczy :) niestety chyba tylko mój lekarz będzie wiedział o co tu chodzi :p "Zgodnie z klasyfikacją i definicją WHO, wewnątrznabłonkowa neoplazja szyjki macicy to zmiany ograniczone do nabłonka, z których potencjalnie może rozwinąć się płaskonabłonkowy rak inwazyjny. Zmiany te, dawniej określane terminami dysplazja i rak przedinwazyjny, dzisiaj bardziej szczegółowo opisuje się akronimami CIN i SIL (18, 19)." www.czytelniamedyczna.pl/4500,stany-przednowotworowe-w-ginekologii.html tu można poczytać więcej wydaje mi się, że skoro cin/sil to znaczy, że ten cin 3 dochodzi do lini cięcia ;) bo inaczej byłoby dopisane chyba, że coś innego. przynajmniej tak mi się wydaje. Dzwoniłam i niestety nic się nie da zrobić :/ i jedyna opcja to gdybym poszła do kogoś innego ale to już wolę poczekać. No trudno :)
  • Emily trzymam kciuki, żeby wszystko u Ciebie było ok, zresztą co ja mówię MUSI BYĆ OK :) Ja dziewczyny jutro chemia z pierwszą radio, trzymajcie kciuki ;) Kaa kochana Ty zawsze pamiętasz <3 <3
  • Emily już chyba się tak nie "przejmujesz" bo już tyle się wyczekałaś, że już wisz, że nie warto sie załamywać. Im więcej pozytywnej energi tym lepiej <3 <3 <3 a nie ma sobie co dopowiadać dopóki lekarz nie wyjaśni sytuacji :) a co to/kto to jest to BIO:)? Przesyłam pozytywna energie Tobie i Taszy <3 <3 <3
  • Dziękuję dziewczyny, mam nadzieję, że będzie ok ;) <3


Zaloguj się lub Zarejestruj, żeby odpowiedzieć lub dodać nowy temat