Do startu gotowi... HSIL- CIN 3 / CIS

12 lat temu
dzien dobry !!! z okazji dnia kobiet odebrałam wynik czerwony cytologii ''stwierdza się nieprawidłowe komórki nabłonkowe. komórki nabłonka HSIL - Zmiany śródnabłonkowe stopnia wysokiego cin 3/ cis''... i tyle...kolposkopia będzie za kilka dni, podczas tego badania pobiorą też wycinki do histopatu... 11 miesięcy temu cytologia była idealna- zero infekcji...będę miała zabieg chyba, a co pozniej - nie wiem...mam dwuletnie dziecko, 29 lat...czy histopatologia może dać taki wynik, że nie będzie nawet zabiegu ? czy jeśli cytologia ujawniła HSIL to już ''pozamiatane''? pomóżcie kobietki...
10924 odpowiedzi:
  • Ja właśnie pije kawkę i odpoczywam?. Jeżeli któraś z kobietek wybiera się na konizacje to nie trzeba zrywać paznokci. Ja co prawda zmykam i miałam bezbarwne odżywka pomalowane,ale nikt nie zwraca na to uwagi przynajmniej w W-wie. Dziewczyny miały makijaż i manicure B)
  • No dziewczyny nie wierze dzwonie po wyniki bo w karcie mam napisane dzwonić w poniedziałek od 14 do 18 i w piątek od 14 do 18 (hmmm ciekawa jestem co oni tam robią w inne dni ) na telefon stacjonarny a tam informacja wybrany abonent jest poza zasięgiem sieci hahaha i to ma być szpital ?! Masakra jakaś. Mam do pokonania 40 km i nie wiem czy jutro nie wsiadę i nie pojadę tylko jak tam wpadnę to biada im. Nasza polska słuzba zdrowia jest cudowna ;)
  • 7 lat temu
    Magda1980 próbuj kochana do 18:05 nawet! Może w końcu będzie sygnał połączenia no szpital jakby nie patrzeć. Dzwoń trzymam kciuki
  • 7 lat temu
    Magda_1980 w moim szpitalu jest tzw.przychodnia onkologiczna czynna dzień w dzień ale w wybranych godzinach, jest tam dyżurna pielęgniarka i przychodzi z wynikami histop.lekarz z oddziału. Jeśli jest pacjentka w gabinecie to telefon może sobie dzwonić... Rozumiem zniecierpliwienie bo sama przez to przechodziłam i to nie raz, nie dwa. Jeśli masz termin na odbiór wyników na ten tydzień to jedź bo niepewność rodzi stres i ciągłe zamartwianie się. Rób to co uważasz za stosowne żebyś w święta się nie martwiła ;)
  • 7 lat temu
    Magda_1980 w moim szpitalu jest tzw.przychodnia onkologiczna czynna dzień w dzień ale w wybranych godzinach, jest tam dyżurna pielęgniarka i przychodzi z wynikami histop.lekarz z oddziału. Jeśli jest pacjentka w gabinecie to telefon może sobie dzwonić... Rozumiem zniecierpliwienie bo sama przez to przechodziłam i to nie raz, nie dwa. Jeśli masz termin na odbiór wyników na ten tydzień to jedź bo niepewność rodzi stres i ciągłe zamartwianie się. Rób to co uważasz za stosowne żebyś w święta się nie martwiła ;)
  • Dziewczyny udało mi się dodzwonic i od razu wsiadam w samochód mam wyniki i chyba dobrze rozpoznanie histopatologiczne: stozek pokryty nablonkiem paraepidermalnym z dysplazja średniego i dużego stopnia z tapetowanie gruczołów cin2 cin3 hsil. Granica cięcia przebiega przez prawidlową sluzówke. I to tyle. Zalecenie kontrola cytologiczna. Jutro jadę się zapisać
  • 7 lat temu
    Kochane od jutra mnie nie będzie, jadę daleko daleko i w pięknych okolicznościach przyrody spędzę nadchodzące Święta. "Marzenia się spełniają tylko mocno mocno mocno w nie wierz .." Chciałabym wszystkim Wam życzyć zdrowych i wspaniałych Świąt, jeśli my będziemy zdrowe to i nasi najbliżsi będą spokojni <3 Jak tylko wrócę w ostatnich dniach roku to chciałabym odczytać wyłącznie dobre wieści od każdej z Was <3 <3 <3 <3 <3 Ściskam Was bardzo bardzo mocno.
  • Kaa baw się dobrze kochana, odpoczywaj ile wlezie i podziwiaj widoki :) Wesolutkich Świąt :)
  • Kaa cudownej podróży <3 <3 <3 i wymarzonych świąt <3 <3 <3
  • Kaa życzę dużo zdrówka w tym i nadchodzącym roku wypoczywaj kochana ile tylko się da <3 <3 <3


Zaloguj się lub Zarejestruj, żeby odpowiedzieć lub dodać nowy temat