Do startu gotowi... HSIL- CIN 3 / CIS

12 lat temu
dzien dobry !!! z okazji dnia kobiet odebrałam wynik czerwony cytologii ''stwierdza się nieprawidłowe komórki nabłonkowe. komórki nabłonka HSIL - Zmiany śródnabłonkowe stopnia wysokiego cin 3/ cis''... i tyle...kolposkopia będzie za kilka dni, podczas tego badania pobiorą też wycinki do histopatu... 11 miesięcy temu cytologia była idealna- zero infekcji...będę miała zabieg chyba, a co pozniej - nie wiem...mam dwuletnie dziecko, 29 lat...czy histopatologia może dać taki wynik, że nie będzie nawet zabiegu ? czy jeśli cytologia ujawniła HSIL to już ''pozamiatane''? pomóżcie kobietki...
10924 odpowiedzi:
  • Poczytaj na kolposkopia.com. Według tego lekarza i jeszcze kilku z którymi rozmawiałam, jak jest cin, to jest juz przetrwała. Ja robiłam hpv dna i wyszło mi 16 i jeszcze jakis wysokoongogenny. Na moje pytanie, czy zrobić hpv mRNA lekarz odpowiedział "a po co? Przecież jest wszystko jasne", nie napawa optymizmem. Byli tacy lekarze co mówili, że cin1 (ten, ktory mi wyszedł, często sie cofa - pracuje w centrum medycznym i pytałam chyba każdego ginekologa, ktory tu pracuje). Na moim przykładzie - pazdziernik 2014 roku, gr II zapalna, miałam po pol roku zrobić ponowna, ale wyprowadzałam się, miałam inne rzeczy na głowie i zrobiłam cytologię dopiero w lutym 2016 -gr 3 cin1 lsil, zmiany odpowiadają infekcji hpv. Kolposkopia w marcu lsil, mozaika. W kwietniu genotypowanie hpv, jak juz pisałam typy 16 i 54 chyba. Kolposkopia kolejna w lipcu, nadal zmiany lsil - kolejna kolposkopia zlecona na za pol roku. Poszłam na cytologię we wrześniu bo cyto miałam w lutym - I gr. Niedowierzanie. Lekarz szybko mnie sprowadził na ziemię, że raczej niemożliwe, kolpo w lipca wykazała zmiany a we wrześniu mało możliwe, aby wszystko zniknęło, raczej była pobrana w połowie cyklu i było duzo śluzu, dlatego nie zostały zebrane te złe komórki. Pani Dr powiedziała, że jak bardzo chcę może mi zrobić jeszcze cyto w grudniu, przed kolposkopia, ktora powinnam zrobić styczeń-luty. Zrobiłam na początku grudnia i co? Znowu I gr. Ok maja zmieniło sie laboratorium gdzie idą badania cytologiczne i zastanawiam się czy tam dobrze dabaja te próbki. Na 02.02 mam kolposkopie i wtedy pewnie bede wiedzieć więcej. Bardzo bym chciała, aby rzeczywiście tam nic nie było, ale hpv 16, plus kolposkopia, ktora wykazała zmiany (wprawdzie lsil, ale jednak) powoduje, że nie do końca jestem spokojna. Czytam Was od lutego, dopiero teraz napisałam. Oczywiście za każda trzymam kciuki. Rozmawiałam rownież z lekarzem o szczepionkach. Teraz nie bardzo ma sens, co najwyżej mogłaby mnie ochronić przed typem 18. Chociaż pare razy usłyszałam, że jak są zmiany na szyjce, to jest to przetrwała infekcja, to gdzieś po cichu mam nadziej, że rzeczywiście nic tam juz nie ma, jest I grupa, hpv zwalczony. Po kolposkopii, jeśli nic nie wykarze, jeśli będzie czysto, odczekać parę miesięcy, zrobię jeszcze raz test na hpv (kilku lekarzy mówiło, aby conajmniej rok- półtora powtórzyć test. Nie wcześniej bo organizm sam może zwalczyć) i jak wyjdzie, że nie ma, to się szczepie. Gorzej szczepionka zrobić nie może, a będę miała poczucie, że może być lepiej. Natomiast według części lekarzy raczej mało możliwe by hpv zniknął skoro już miałam/mam ten cin. Eh, czas pokaże.
  • Super wieści Tasza <3 będzie dobrze <3 30 zmobilizujemy siły <3 tyle już przeszłaś kochana, dasz radę nasza mała dziewczynko <3 <3 <3
  • Witaj Ewelina D. Ja osobiście miałam HPV 31, 51,82 wszystkie onkogenne. Do tego ascus w cytologii. Po biopsji i konizacji wyszło Cin2. Po zabiegu wirusy zniknęły. Teraz mija 11 miesiecy od konizacji i czekam na kolejne wyniki cyto i hpv. Dam znać czy się go pozbyłam pomimo tego że miałam Cin2. Poprawie, mam nadzieję statystyki co do znikania HPV pomimo przetrwalej infekcji. <3 <3
  • 7 lat temu
    Ewelina D, Olenka88 dziękuję za odpowiedzi. Moje cytologie od 2010 -2013 grupa2 stany zapalne test hpv w 2010 ujemny. Cyto 2014 grupa1.2015-2016 kwiecień grupa 2 zapalne Teraz 8 listopada profilaktycznie test rmna i wyszedł dodatni zaraz po nim zwykły hpv i wyszedł dodatni typ 16. Czyli infekcja przetrwała. Mrna mówi o rozpoczęciu procesu nowotworowego nieodwracalnego tak mówił lekarz. Zaraz cyto grupa 2 zapalna i kolposkopia bez cech dysplazji satysfakcjonują granica międzynabłonkowa widoczna szyjka przerośnięta ektopia gruczołowa pokryta nabłonkiem netaolastycznym. No i kontrola pod koniec lutego. Mam przetrwałą infekcję nic już nie rozumiem a proces rozpoczął się tak mówi mrna. Czy jest tez u mnie możliwe że zwalczę to jeszcze sama? Czy może zrobić cytologię plynną albo test Cintec czy lepiej słuchać lekarza i pójść pod koniec lutego
  • Joasiu <3 <3 <3
  • Dona77 zawsze możesz zrobić ten test Cintec. Jak rozmawiałam z onkologiem to on właśnie polecał ten test bo jest dokładny i bardzo czuły. A w lutym i tak idź do lekarza. Ten Cintec powinien Cię uspokoić. <3 <3pozdrawiam cieplutko
  • 7 lat temu
    Olenka88 ale co mam myśleć? Oczywiście mam infekcję przetrwała i jak na razie brak objawów to pocieszające może organizm nie dopuści do złego. A ty kochana miałaś ten cintec?
  • 7 lat temu
    Agnieszka 76 pilnujesz mnie aniele <3 Ale ja nie wiem co mam robić? Strach jest większy. Na pewno w lutym do lekarza ide. Nie wiem czy zrobić ten test. Może faktycznie mój organizm walczy na razie?
  • 7 lat temu
    Agnieszka76 no moge go we wtorek zrobić ale co mi da wynik np dodatni? Czy wtedy na podstawie tego testu skierują mnie już bezpośrednio na zabieg?
  • EwelinaD ja jestem szczepiona na HPV. po pierwszej dawce zrobiłam test na HPV. Wyszedł ujemny. Zawsze grupa II w cytologii. 5 miesiąc po porodzie i wyszła lsil,możliwość CIN1. Kolpo nie potwierdziło wyniku. Po pół roku cytologia gr II po 11m cyto gr II. Moi ginekolodzy (było ich już trzech od złego wyniku) uważają że lsil mógł być spowodowany nie leczony stanem zapalnym lub HPV np.niskoonkogennym. Ja po pół roku pozbylam się hpv. Mój obecna ginekolog twierdzi że być może miałam jakiegoś niskoonkogennego ale dzięki szczepieniu szybko się go pozbylam. Ginekolog Poludniewski też opisuje ze lsil to często stany zapalne tak widoczne w cytologii. Ale skoro u Ciebie wyszła mozaika w kolpo. ..to nie wiem


Zaloguj się lub Zarejestruj, żeby odpowiedzieć lub dodać nowy temat