Do startu gotowi... HSIL- CIN 3 / CIS

12 lat temu
dzien dobry !!! z okazji dnia kobiet odebrałam wynik czerwony cytologii ''stwierdza się nieprawidłowe komórki nabłonkowe. komórki nabłonka HSIL - Zmiany śródnabłonkowe stopnia wysokiego cin 3/ cis''... i tyle...kolposkopia będzie za kilka dni, podczas tego badania pobiorą też wycinki do histopatu... 11 miesięcy temu cytologia była idealna- zero infekcji...będę miała zabieg chyba, a co pozniej - nie wiem...mam dwuletnie dziecko, 29 lat...czy histopatologia może dać taki wynik, że nie będzie nawet zabiegu ? czy jeśli cytologia ujawniła HSIL to już ''pozamiatane''? pomóżcie kobietki...
10924 odpowiedzi:
  • Witajcie Dziewczynki. Joasia cieszę się że już po wszystkim. Dorotkakoz wiesz już na czym stoisz i szybko się Tobą zajmą. Czym szybciej tym lepiej. <3trzymam kciuki Leona. Fajnie że tak piszecie często i gęsto. Szkoda tylko że wieści są różne, mogłyby być same dobre wiadomości. Tego wszystkim życzę <3 <3spokojnego wieczorku <3
  • 7 lat temu
    Oleńka88 witaj Kochana, dawno się nie odzywałaś i widzisz jak tu się dzieje, jak w kalejdoskopie ;) Do końca roku jeszcze dłuższa chwila ale obyśmy wszystko co złe i paskudne zostawiły w 2016 <3 Tasza27,Joasia81,Dorotakoz.5 naprawdę tak właśnie będzie! Aniaaa30 i Leona mocno ściskam kciuki za dzisiejsze wizyty:D Dajcie znać,musi być dobrze!
  • Dorotka, trzymam mocno kciuki. Ja 15 grudnia ide...
  • Aniu na pewno usłyszysz dobre wieści. Nic się nie bój. Nie ma nic o raku w Twoich wynikach i to najważniejsze <3 <3 <3 Leona odezwij się <3
  • Kaa no widzisz, zachciało nam się tak szybko chorować... wystarczyło zaczekać parę lat ;) <3
  • Hej dziewczyny nie odzywalam się tydzień bo żyć już nie mogłam czekając na wyniki kolpo. Dziś dostałam telefon po pracy pojechałam i co? Czysto. Zupełnie nic nie wyszło w kolposkopii!!! Doktor mówił że pobrał dokładnie 4 różne wycinki i wyskrobiny z całej szyjki. Przomne tylko że z cytologii wskazanie Cin 2 cin3/cis a pół roku temu lsil w kolposkopii. Jestem skolowana robić konizacje czy nie?
  • Ilka to czemu podjelas się konizacji? Skoro kolposkopia była czysta?
  • Wycinki miałam pobrane podczas kolposkopii (jeśli o tych samych mowimy) i czyste w poprzednich ppl roku temu był jedem fragment z lsil
  • Karolaols my Ci nie powiemy czy robić :) jedyne co Ci powiem to to ze lekarz po kolpo też mi mówił że nie wydaje mu sie żeby było coś nie tak przyszły wyniki wycinkow i CIN III i konizacja w styczniu, Ale tak jak dziś dziewczyny nawet pisały każdy przypadek inny, więc może skonsultuj z innym lekarzem i będziesz spokojniejsza :)
  • No ale właśnie miałam wycinki pobrane. Szczerze mówiąc jestem w szoku bo już nasyawilam się na zabieg a wyszła i kolposkopia i wycinki dobrze więc teoretycznie nie ma w ogóle wskazania do konizacji...


Zaloguj się lub Zarejestruj, żeby odpowiedzieć lub dodać nowy temat