Do startu gotowi... HSIL- CIN 3 / CIS

12 lat temu
dzien dobry !!! z okazji dnia kobiet odebrałam wynik czerwony cytologii ''stwierdza się nieprawidłowe komórki nabłonkowe. komórki nabłonka HSIL - Zmiany śródnabłonkowe stopnia wysokiego cin 3/ cis''... i tyle...kolposkopia będzie za kilka dni, podczas tego badania pobiorą też wycinki do histopatu... 11 miesięcy temu cytologia była idealna- zero infekcji...będę miała zabieg chyba, a co pozniej - nie wiem...mam dwuletnie dziecko, 29 lat...czy histopatologia może dać taki wynik, że nie będzie nawet zabiegu ? czy jeśli cytologia ujawniła HSIL to już ''pozamiatane''? pomóżcie kobietki...
10924 odpowiedzi:
  • 7 lat temu
    white tak wyniki miałam dość szybko czy ok nie za bardzo są gorsze niż po kolposkopi i wycinkach miałam cin 2 a po konizacji jest cis tyle dobrze że zmiana wycięta w całości z dużym marginesem tkanek zdrowych byłam u dwóch lekarzy z wynikiem i powiedzieli że na ten moment jest ok i na tym koniec leczenia oczywiście cytologia co trzy miesiące to będzie w styczniu i od razu zrobię test na hpv ja po zabiegu czułam się dobrze w dzień zabiegu pobolewał mnie trochę brzuch i trzy dni po dostałam mocniejsze krwawienie ale po jednym dniu przeszło plamiłam trzy tygodnie 20.11 dostałam pierwszy okres po konizacji a teraz czuje się dobrze chodzę na siłownie trzy razy w tygodniu ćwiczę trochę lżej ale po nowym roku wracam do normalnych ćwiczeń już nie mogę się doczekać ;)
  • 7 lat temu
    Joasia kochana będzie dobrze trzymam mocno <3 <3 <3
  • Leona, pocieszylas mnie z treningami :)
  • Joasia zaraz będzie po wszystkim. Trzymaj się Kochana <3
  • Joasia trzymam kciuki, wracaj do nas szybciutko <3 <3
  • 7 lat temu
    Joasia trzymam kciuki:-). Pewnie obudzisz sie zaraz szczesliwa,ze po wszystkim:-)!
  • 7 lat temu
    Dziewczyny, rozpoczelam konwersacje z tutejszym BIO opisujac swoja sytuacje a potem pytalam gdzie maz moze zbadac obecnosc wirusa HPV i dostalam taka odpowiedz. Ale co to za odpowiedz :/.
  • Leona dzięki za dobre wieści <3 Joasia trzymamy kciuki <3 Leona, karo ile macie lat jeśli mogę spytać?
  • 7 lat temu
    Joasiu jesteśmy z Tobą myślami i mocno trzymamy kciuki, musi być dobrze, musi ! Dziewczyny Wy naprawdę uważajcie z siłownią bo po konizacji nie powinno się robić żadnych rozciągnięć a już z pewnością żadnych ćwiczeń siłowych. Można świetne efekty osiągnąć lekkim marszobiegiem a plusem dodatkowym jest świeże powietrze. Ja od lat biegam ale tuż po konizacji no i (wiadomo) po mojej radykalnej właśnie postawiłam na lekki truchcik. Uważajcie na siebie bo może zewnętrznie wszystko ok ale od środka wszystko musi mieć czas na zagojenie się <3
  • Dziękuję kochane <3 <3 jestem już wśród przytomnych. Cieszę się,że za godzinę moge jechać do domu . Teraz trzy tyg. strachu, zobaczymy.... Jeszcze raz dziękuję wszystkim dziewczynkom <3


Zaloguj się lub Zarejestruj, żeby odpowiedzieć lub dodać nowy temat