Do startu gotowi... HSIL- CIN 3 / CIS

12 lat temu
dzien dobry !!! z okazji dnia kobiet odebrałam wynik czerwony cytologii ''stwierdza się nieprawidłowe komórki nabłonkowe. komórki nabłonka HSIL - Zmiany śródnabłonkowe stopnia wysokiego cin 3/ cis''... i tyle...kolposkopia będzie za kilka dni, podczas tego badania pobiorą też wycinki do histopatu... 11 miesięcy temu cytologia była idealna- zero infekcji...będę miała zabieg chyba, a co pozniej - nie wiem...mam dwuletnie dziecko, 29 lat...czy histopatologia może dać taki wynik, że nie będzie nawet zabiegu ? czy jeśli cytologia ujawniła HSIL to już ''pozamiatane''? pomóżcie kobietki...
10924 odpowiedzi:
  • 7 lat temu
    Hej dziewczyny:-), Pamietajcie,ze nastawienie jest bardzo wazne w tej chorobie. Tasza juz jestes po 2 chemii czyli idzie w dobrym kierunku:-)! A bedzie coraz lepiej:). Tyle dziewczyn trzyma kciuki-inaczej byc nie moze:-). Dorota ja tez jezdze do CO w Bydgoszczy i jestem bardzo zadowolona. A ostatnio nawet znajoma rodzicow miala tam operacje (stwierdzony nowotwor zlosliwy-rak trzonu macicy,wycieli jej tez wezly chlonne) i chociaz zle sie czula to teraz dochodzi do siebie. Profesor Wicherek jest jednym z najlepszych w Polsce i wspolpracuje z pacjentami w bardzo milej atmosferze:). Takze Dorotka badz pozytywnej mysli <3. U Was tez pada snieg? Maz chcial ulepic ze mna rano balwana;)
  • 7 lat temu
    Ona30 to prawda, lekarze niech od strony medycznej się nami zajmą a my same musimy zadbać o nasz stan psychiczny. Ja sobie postawiłam konkretne zadanie, że muszę przez to wszystko przejść dla siebie i dla najbliższych. Bywały chwile bardzo ciężkie, wszyscy ryczeliśmy i tak mijały kolejne dni, Wyryczeć się, wykrzyczeć się też trzeba. Nie można dusić w sobie tych emocji bo strach jest silny i gdzieś ten strach musi znaleźć ujście. Ale potem nadchodzi czas badań, następnie oczekiwanie operacji i ani się nie obejrzycie nagle zaczniecie znowu planować, planować święta, planować kolejne wakacje... Całe życie jest przed nami i musimy uwierzyć, że będziemy zdrowe i nadal piękne <3 <3 Udanego dnia Wam wszystkim życzę.
  • To prawda dziewczyny, każda z nas ma lepsze i gorsze dni, ale jak to mówi mój profesor trzeba myśleć pozytywnie o leczeniu, bo to bardzo ważne. Wiadomo niekiedy przychodzi czas na łzy i chwile zwątpienia, ale mimo to trzeba być silnym... Mam nadzieję, że każda z nas dostanie w końcu pozytywne wyniki <3 trzymam za wszystkie kciuki <3 <3
  • Dziewczyny proszę o poradę byłam dzisiaj u ginekologa moje wyniki cyto :LSIL-zmiany srodnablonkowe stopnia niskiego obejmujące koilocytoze HPV i możliwość CIN1 zalecenia :badanie kolposkowe ! No i mój gin dał mi skierowanie na kolpo ale bez wycinku i co mam zrobić ? Wolałabym z wycinkiem bo bardziej wiarygodne poradzcie :)
  • Tasza cieszę się, że się odezwałaś. Fajnie, że " jakoś leci" po tej chemii ;) i oby jakoś zleciało do końca terapii <3 i najważniejsze - obyś na takie durne doktorki jak poprzednio więcej nie trafiała <3 Ile masz w sumie sesji? I kiedy kolejna? Dawaj proszę znać-będziemy tam z Tobą <3 Dorotakoz.5 źle zrozumiałam Twojego poprzedniego posta - myślałam, że już znasz diagnozę. Powodzenia w takim razie! Nie powiem, żebyś się nie martwiła bo wiem, że to niemożliwe ale spróbuj myśleć pozytywnie kochana <3 <3 <3 Angela witaj! W przypadku Lsil i Cin1 u mnie zalecaja częstsze cytologie, bo zazwyczaj te zmiany organizm sam zwalcza. Jeśli dostałaś skierowanie na kolpo to pewnie wtedy umówią Cie na wycinki jeśli będzie potrzeba. Sporo dziewczyn na forum też miało kolposkopię a potem biopsję. Możesz też poprosić o opinię drugiego lekarza jeśli masz wątpliwości. Każdy przypadek jest inny a warto jednak znaleźć lekarza, do którego mamy zaufanie :). Może dobrze byłoby sprawdzić co to za hpv u Ciebie siedzi? <3 Tak w ogóle wycinki to średnia przyjemność ;) Buziaki dziewczyny <3 <3 <3 Ja patrzę w ścianę i odliczam sekundy do 5ego grudnia
  • 7 lat temu
    Fjorka80 <3 <3 cieszę się, że się odezwałaś, martwiłyśmy się bardzo.Czas szybko mija i 5 grudnia tuż tuż, trzymaj się Kochana. Angela Witaj kolposkopia sama w sobie to w zasadzie w miarę normalne badanie ale może także służyć pobraniu wycinka podejrzanej tkanki i wtedy podczas takiego badania lekarz może pobrać w znieczuleniu miejscowym wycinki oraz wyskrobiny z kanału szyjki macicy. Najważniejsze, że jesteś pod opieką, serio :)
  • Angela ja rok temu miałam taką cytologie. Zrobili kolposkopie, która nie wykazała podejrzanych miejsc. Nie kierowali na pobieranie wycinkow. Cytologia powtorzona po 6m w czerwcu i teraz w listopadzie robiłam kolejną. Obie cytologie (ta z czerwca i listopada) już IIgr. Więc mój organizm (mam nadzieje) pozbył się lsil. Wiem, że do 30r.z przyjmują postawe wyczekujaca. Pobranie wycinkow to jednak jakąś ingerencją. Widziało mnie już 3 różnych ginekologow i każdy twierdzi to samo. Częściej robić cytologie. Dwie pod rząd poprawne cytologie mogą już ponownie miętowa Cię do cytologii co rok. Ale ze ja jestem hipochondrykiem to będę robiła częściej. :D Ps dzięki dziewczyny ze o mnie pamiętacie. Miło się czyta gdy ktoś wymienia Cię w poscie :) Pozdrawiam Was cieplutko. Fjorka - myślami jestem wciąż z Tobą . Będzie dobrze :)
  • Fjorka80 <3 Następna chemię mam chyba 12 grudnia, nie pamiętam dokładnie, mam zapisane, póki co o tym nie myślę ;) Po trzeciej chemii mam mieć pet skan i wtedy stwierdzą co dalej... Boję się tego jak cholera... Ale jakoś trzeba iść do przodu. Dziękuję za wsparcie dziewczyny <3 To forum i Wy naprawdę pomaga!! <3 trzymajcie się cieplutko <3
  • No i byłam jeszcze prywatnie u innego ginekologa powiedział to samo wziasc globulki spokojnie czekać na kolposkopie a oni jak będą widzieć coś niepokojącego to pobiorą wycinek!a ja nadal się boję ciągle boli brzuch i te upławy już sama nie wiem co myśleć bo może mi ten gad siedzieć w środku i nie będzie widoczny na kolpo :(
  • 7 lat temu
    angela85 jestem tego zdania co Agnieszka76 a więc poczekaj na kolposkopię bo teraz to tylko jest gdybanie. Postaraj się czymś zająć, żeby nie rozmyślać. Każda z nas ma czekanie za sobą, ba - nawet całe tygodnie/miesiące czekania. Brzuch Ciebie boli może z nerwów. Bądź dobrej myśli <3 <3


Zaloguj się lub Zarejestruj, żeby odpowiedzieć lub dodać nowy temat