Do startu gotowi... HSIL- CIN 3 / CIS

12 lat temu
dzien dobry !!! z okazji dnia kobiet odebrałam wynik czerwony cytologii ''stwierdza się nieprawidłowe komórki nabłonkowe. komórki nabłonka HSIL - Zmiany śródnabłonkowe stopnia wysokiego cin 3/ cis''... i tyle...kolposkopia będzie za kilka dni, podczas tego badania pobiorą też wycinki do histopatu... 11 miesięcy temu cytologia była idealna- zero infekcji...będę miała zabieg chyba, a co pozniej - nie wiem...mam dwuletnie dziecko, 29 lat...czy histopatologia może dać taki wynik, że nie będzie nawet zabiegu ? czy jeśli cytologia ujawniła HSIL to już ''pozamiatane''? pomóżcie kobietki...
10924 odpowiedzi:
  • Dziękuję za odpowiedź a co jeśli wynik wyjdzie zly?kaa jakie ty miałaś cin ?och dziewczyny chyba oszaleje ile czeka się na wynik konizacji?
  • Angela nie panikuj, wszystko będzie dobrze, nawet jeśli nie to jeszcze długa droga do bardzo złych wieści do których nie dojdzie bo jesteś pod kontrolą. Masa dziewczyn cieszy się dobrą konizacją, sam zabieg jest krótki i po obudzeniu czujesz się dobrze. Ja miałam konizację trzy lata temu. Po konizacji robiłam cytologię co 6 miesięcy. Była dobra lecz niewłaściwie robiona, poznasz to po zapisie w cyt. częściowo nadająca się do rozmazu czyli brak materiału z kanału szyjki. Okazało się, że raczysko tam właśnie siedzi. Jestem po usunięciu macicy, jajowodów i mankietu pochwy. Obecnie minęło 3 miesiące i znowu coś urosło tym razem w pochwie i w środę mam zabieg. Ale jestem dobrej myśli i pod opieką lekarzy. Najgorzej mają te kobiety, które się nie badają i dochodzi do stanu, gdzie operacja jest niemożliwa. Mam nadzieję, że Cię pocieszyłam, ten krótki zabieg może zakończyć twoją przygodę z cinami i będziesz zdrowa. A jeśli coś by było nie tak to jest tu kilka dziewczyn z brzydką diagnozą i ja na potwierdzenie żyje z nadzieją na lepsze jutro i dajemy radę. Grunt to niezaśmiecać swoich nerwów srachem, który jest na zapas, choć sama wiem doskonale, że to nie jest łatwe B)
  • 7 lat temu
    angela85 u mnie wychwycono zmiany śródnabłonkowe stopnia wysokiego które odpowiadały CIN2,CIN3/CIS więc jak piszę Tobie, żebyś się uspokoiła to naprawdę uwierz mi Kochana :) Idź planowo do lekarza, jeśli jesteś mocno zdenerwowana to pójdź na wizytę z kimś kto trzeźwym uchem i okiem wszystkiego wysłucha. Konizacja zakończy u Ciebie to czym teraz się zamartwiasz. Podobnie pisze Agnieszka76 i Joasia81 a my Kochana dokładnie wiemy co piszemy. Zatem głowa do góry :)
  • Angela ja mam 25 lat. Rok temu w grudniu (5m po pierwszym porodzie) wyszło mi właśnie CIN1. Robiłam kolposkopie która nie potwierdziła wyniki cytologii. Z racji na mój wiek i to że byłam szczepiona na HPV w 2012 przyjęto metodę wyczekiwania i obserwowani.CIN1 często jest spowodowany przewlekłym stanem zapalnym, lub jest faktycznie dysplazja małego stopnia. CIN 1 często cofa się sam 6-24m. Chyba ze kolposkopia będzie niesatysfakcjonujaca i lekarz będzie widział podejrzane miejsca. Wtedy pobierze wycinek i badanie histopatologiczne powie Czy jest to cin1 czy już gorzej. W moim przypadku kazali zrobić cytologie po pół roku. W czerwcu 2016 już cytologia II ze stanem zapalnym. I właśnie we wtorek odebrałam kolejną cytologie i też II ze stanem zapalnym a więc nie ma już CIN 1. Rozumiem Cię bardzo dobrze. Dzięki super wsparciu dziewczyn z forum było i jest mi dużo lżej. Jeżeli lekarz skieruje Cię od razu na konizacja skonsultuj to z innym bo przy CIN1 raczej konizacji się nie robi. Fjorka kochana i jak tam dziś? Udało Ci się coś dowiedzieć. Pozdrawiam Cię cieplutko. Ja jutro z wynikiem do Pani Doktor...mam nadzieję ze mnie pocieszy...
  • Hej dziewczyny mojego wyniku jeszcze nie ma niestety tak więc czekam do następnego czwartku ehh :( Angela85 w ogóle nie denerwuj się i przede wszystkim nie nakrecaj idź na konotacje i będziesz miała z głowy :) Ja żałuję że pół roku temu przy cin1 się nie upieralam:( teraz z cytologii mam cin2, cin3/cis... Lepiej dmuchac na zimne!
  • 7 lat temu
    Fjorka odezwij się <3 Karolaols konotacje czy konizacje czort z tym, ważne żeby dobry wynik potem odebrać ;)
  • Dzięki dziewczyny za pocieszenie oby mialyscie racje :)no i okazalo się że ta cytologia 2 msc temu też była zła ale szanowny panie doktor zapomniał mnie o tym poinformować a mówił że jeśli coś będzie źle to zadzwoni :(
  • Angela ale przecież zanim konizacja to najpierw kolposkopia i wycinki żeby potwierdzić wynik cyto :) nic się nie martw ja właśnie teraz czekam na konizacje mam 11 stycznia i też wyszła mi cyto zla później wyniki wycinkow to potwierdziły ale np rok temu cyto wyszła mi zla a wycinki nie były takie złe i byłam do obserwacji. Druga rzecz to nie słuchaj żadnych położnych co one wiedzą ost jedna położna powiedziała że HPV można zarazić się przez siadanie na sedesie po chorej osobie.. idź do lekarza i on Ci wszystko wytłumaczy ale jeśli to rzeczywiście CIN 1 to na pewno żadnej konizacji nie będzie bo możliwe że zwalczysz to sama. Zaufaj nam jesteśmy na bieżąco teraz :) nie martw się dopóki nie będziesz miała głębszych badań niż cytologia.
  • Co to za nienormalna pielegniarka powiedziała, że HPV można się zarazić siadając na tym samym sedesie co osoba z HPV??? No chyba ją ostro pogrzalo, ze tak powiem....?!!!
  • No i wiesz co jest najlepsze ze to powiedziała położna mojej koleżance z pracy i ta koleżanka do mnie ze teraz pewnie ja zarazilam bo wiesz siusiamy na jeden sedes w kibelku mowie Ci jak to usłyszałam to aż sie oplulam ze śmiechu i tamta poleciała robić test oczywiście miała ujemny, Ale tak to autentyczna sytuacja a nie żart :D


Zaloguj się lub Zarejestruj, żeby odpowiedzieć lub dodać nowy temat