Do startu gotowi... HSIL- CIN 3 / CIS

12 lat temu
dzien dobry !!! z okazji dnia kobiet odebrałam wynik czerwony cytologii ''stwierdza się nieprawidłowe komórki nabłonkowe. komórki nabłonka HSIL - Zmiany śródnabłonkowe stopnia wysokiego cin 3/ cis''... i tyle...kolposkopia będzie za kilka dni, podczas tego badania pobiorą też wycinki do histopatu... 11 miesięcy temu cytologia była idealna- zero infekcji...będę miała zabieg chyba, a co pozniej - nie wiem...mam dwuletnie dziecko, 29 lat...czy histopatologia może dać taki wynik, że nie będzie nawet zabiegu ? czy jeśli cytologia ujawniła HSIL to już ''pozamiatane''? pomóżcie kobietki...
10924 odpowiedzi:
  • 7 lat temu
    Fjorka80 to, że swoje odczekać musimy to standard, wszędzie. Ale jednak u Ciebie teraz to jest jakiś test na cierpliwość. W sytuacji kiedy wyniki po mojej konizacji już doszły ale z kolei mnie nie było na miejscu to poprosiłam tę dzwoniącą babkę, żeby powiedziała mi cokolwiek bo zwariuję z nerwów. Udało się, ja naprawdę byłam wtedy bardzo zdeterminowana i tak sobie myślę, że Ona to wyczuła...;( ;( Fjorka80 spróbuj jednak wyprosić o te wyniki, nerwy w tym oczekiwaniu tylko i wyłącznie działają na niekorzyść bo się denerwujesz a wyobraźnia jak to wyobraźnia swoje robi. Wystarczy przecież, żeby KTOŚ powiedział, że jest OK. Za to OK przecież my możemy góry przenosić !!! Mocno trzymam kciuki za Ciebie <3 <3 <3
  • Ojej Fiorka współczuję. Lepiej by było gdybyś wcale nie wiedziała ze wynik już jest. Bo jest nz wyciągnięcie ręki a nie możesz go wziąć :( Ja jutro będę dzwonić do przychodni czy jest mój wynik kolpo i jeśli będzie to jadę popołudniu a jeśli nie to dopiero za tydzień :( bo ten lekarz tylko w czwartki przyjmuje w tej przychodni...
  • Fjorka!!!! Patrz!!!! Dziś 3 dzień dobrych wyników i wieści i Twoje wyniki właśnie dziś są nie znasz ich ale na 100% sa dobre bo przecież ten tydz jest tyg dobrych wieści więc jeśli Twoja Pani doktor by była to właśnie dziś pisalabys ze dzis dostałaś wyniki i ze margines cięcia czy jak tam to się pisze jest czysty!!! :D :D :D Jestem pewna że to o to chodzi dziś Twój dzień tylko po prostu nie masz dostępu do wyników!!!
  • Jessuuus no wytrącili mnie z równowagi totalnie. Już powoli udawało mi się skupić na czymś innym przez chwilę (tzw. normalne życie). I znów to wstętne ptaszysko fruwa nad głową i nie daje żyć. Dziękuję Wam Kochane za miłe słowa i to wybijanie z dołka.<3 <3 <3 Teraz mi tylko chodzi po głowie, czemu tak szybko, co jest z tymi wynikami....ach ta cholerna recepcjonistka :/ Agnieszka obyś miała rację <3 <3 Ale tu w gazetach piszą o lekarzach którzy zapomnieli o wynikach poinformować i jakie potem były konsekwencje, więc logikę to ja wykluczam z norweskiej służby zdrowia niestety. :( Kaa masz rację. Rozmawiałam dziś z siostrą i też mi tak radziła. Jutro zadzwonię do laboratorium w szpitalu i wytłumaczę sytuację, że jeszcze 2 tygodnie muszę czekać. Skoro ja nie mogę dostać oryginału to niech chociaż powiedzą jak to wygląda albo niech mnie umówią z jakimś szpitalnym lekarzem na rozmowę. "Ok" faktycznie wystarczy żeby spać spokojnie. Może powiedzą mi wtedy, że to nic pilnego i to też podobnie do "ok" zadziała;) Dzięki Zania <3 Wyniki są w klinice a mojej ginekolog do 5ego tam nie będzie, więc nawet gdyby była tak miła (w co nie wierzę ;) ) żeby mi prywatnie coś powiedzieć to i tak sama nie wie i pewno akurat teraz najmniej ją to interesuje (własny biznes-dosłownie) ;) White_lavender :D :D :D Bardzo chętnie potwierdzę tą teorię ;) Karolaols też trzymam kciuki, żebyś jutro dostała dobre wyniki bez niespodzianek (a jeśli już to tylko takie pozytywne <3) <3 <3 <3 Dobrej nocki dziewczyny <3
  • 7 lat temu
    Fjorka80 zaznacz przez telefon, że i Ty i najbliżsi się zamartwiają dlatego wystarczy jeśli Ci ktoś powie, czy wyniki są pozytywne czy raczej nie bo jeśli nie ma lekarki na miejscu to drążyć dalej tematu nie będziesz bo znasz przecież ;) procedury. Ja Ciebie doskonale rozumiem bo tak jak pisałam byłam w tej samej sytuacji. Trzymam kciuki za Ciebie dzisiaj i za Twoją waleczność :/ Karolaols daj znać jak będziesz już wiedziała co u Ciebie. Pozdrawiam wszystkie "stare" i "nowe" kobietki <3 <3
  • Witajcie dziewczyny! wczoraj dzwoniła Polozna że wynik mojej cyto nie dobry wiecie jak się boje mam 31 lat 3 dzieci najmłodsza w styczniu 2 latka będzie miała!2 miesiące temu też robiłam cytologię u prywatnego gina i było oki a tu taka wiadomość dziś ide do niej i wypytam jaki ten wynik...z objawow to takie że mam mocne upławy i miesiączka trwa ok 9 dni ?
  • Wiem ,ale te objawy wszystkie pasują do tego nic Idę przed 12 zobaczę ten wynik i zadzwonie do gina czy dziś do niego mam przyjsc prywatnie czy poczekać do poniedziałku ale mam jakos zle przeczucia....dam znac
  • 7 lat temu
    angela85 co by nie było to jesteś pod kontrolą, badasz się a to uwierz mi już jest dobrze. Lekarz zobaczy Twoje wyniki i zadecyduje co dalej bo całkiem możliwe, że pojawienie się upławów może sugerować np. stan zapalny. Daj nam znać co i jak :)
  • Byłam u położnej CIN 1 i coś tam pisali że mam HCV zapisała mnie na poniedziałek do gin i mówi że da mi skierowanie na konizacje napiszcie jak to wygląda jakie rokowania :(
  • 7 lat temu
    angela85 poniedziałek niedługo i Twoja lekarka z pewnością wszystko w szczegółach wyjaśni ale żebyś nie musiała szukać w internecie (bo tam wszystko jest w czarnych kolorach) to CIN 1 jest dysplazją małego stopnia. Na tym forum sporo dziewczyn się z tym borykało i lada chwila któraś się odezwie, poradzi, odpowie na Twoje pytania. Pewnie w tym nerwach pomyliłaś HPV z HCV ;) bo HCV dotyczy wątroby.. Konizacji się nie obawiaj bo sam zabieg jest w znieczuleniu (zawsze). Konizacja wyłącznie w warunkach szpitalnych polega na wycięciu określonej części chorej tkanki która jest na szyjce. W trakcie zabiegu pobiera się wycinki, wyskrobiny. Konizacja trwa do 30minut.Ja po konizacji czułam się bardzo dobrze, nie plamiłam, nic mnie nie bolało. Do domu wychodzi się zazwyczaj na następny dzień. I choć to wszystko (w wielkim skrócie) mało przyjemnie brzmi to najważniejszy jest wynik bo o to chodzi. Musi wyjść dobry, to jest najważniejsze.Ja odebrałam złe wyniki po mojej konizacji ale na tym forum znajdziesz dziewczyny dla których konizacja zamknęła całą sprawę i żyją sobie zdrowe i piękne. Zaufaj lekarzom, najważniejsze że jesteś już pod opieką. Będzie dobrze, nie zamartwiaj się na zapas bo choć wyobraźnia działa to musisz być dobrej myśli :) I jeszcze chciałabym Tobie zaproponować konkretną pomoc w postaci tutejszego BIO (prawy niebieski górny róg); tam są onkolodzy którzy fachowo coś zasugerują, pomogą, anonimowo <3 <3


Zaloguj się lub Zarejestruj, żeby odpowiedzieć lub dodać nowy temat