Do startu gotowi... HSIL- CIN 3 / CIS

12 lat temu
dzien dobry !!! z okazji dnia kobiet odebrałam wynik czerwony cytologii ''stwierdza się nieprawidłowe komórki nabłonkowe. komórki nabłonka HSIL - Zmiany śródnabłonkowe stopnia wysokiego cin 3/ cis''... i tyle...kolposkopia będzie za kilka dni, podczas tego badania pobiorą też wycinki do histopatu... 11 miesięcy temu cytologia była idealna- zero infekcji...będę miała zabieg chyba, a co pozniej - nie wiem...mam dwuletnie dziecko, 29 lat...czy histopatologia może dać taki wynik, że nie będzie nawet zabiegu ? czy jeśli cytologia ujawniła HSIL to już ''pozamiatane''? pomóżcie kobietki...
10924 odpowiedzi:
  • Dzięki Joasia <3 i vice versa :) <3 Uściski white_leander <3 :) Ja mam tak samo, na co dzień twardzielka, a jak przyjdzie kryzys to wcześniej poduszka a teraz zawsze ktoś poda rękę na forum i wyciągnie z dołka :)<3 Już naprawdę uciekam bo będę jutro jak zombie :D
  • White_lavender witaj :D a jaka wyszła Ci cytologia rok temu (o której piszesz)?
  • Zania1313 rok temu cyt 3 dysplazja dużego stopnia hsil itd pojechałam na wycinki i wyszedł cin I do obserwacji teraz znowu cyto wyniki kropka w kropkę takie same kolposkopia i wycinki ale teraz już w wynikach wycinkow stwierdzono małe ogniska CIN III no i ucinamy .. aaa jeszcze w między czasie robiłam test na HPV i oczywiście pozytywny typ 16. Dlatego właśnie tak siw boję że konizacja nie pomoże ze wytna pójdę na badania i sie okaże że znowu tam coś sie paprze .. :/ jeszcze jakiś czas temu umarła moja koleżanka 29 lat na raka jajnika wiecie jak to jest od razu człowiek sobie myśl i że skoro ona odeszła to może to spotkać i mnie a byłyśmy obydwie niezniszczalne. Zania1313 a Tobie Co? Fjorka przechwycaj i spr ale na pewno będzie dobrze!!! Dziewczyny a macie dzieciaki ? Planujecie jeszcze ?
  • Ja mam dwójkę córa 10 syn 17, mam 35 lat i cieszę się, że są już duże bo teraz to by było niemożliwe. Myślę, że po konizacji nie będziesz miała problemu z zajściem w ciążę. Udanego dnia dziewczynki <3
  • white_lavender, ja czekam cierpliwie na konizacje - mam w połowie grudnia. Za tydzień przyjmuje drugą dawkę szczepienia przeciwko zółtaczce. Pod koniec m-ca zalecane badania krwi i niby luz, az do wizyty u anestezjologa...
  • Dzień dobry :) Mój syn ma 15 lat a Kluseczka niecałe 3 miesiące. Dzisiaj pobudka była o 3, więc mamy tutaj wesoło ;) Wcześniej myśleliśmy z mężem o jeszcze jednym dziecku, ale ostatnio jakoś mi przeszło. Czas na drzemkę :) Miłego dnia :) <3
  • White_lavender ja mam 25 lat. W 2012 robiłam rozszerzony test na hpv na najbardziej onkogenne typy i wyszedł negatywny. Jestem też szczepiona na hpv. Cytologie robie co roku. Lipiec 2015 urodziłam córeczkę. Grudzień 2015 cyto lsil możliwość cin1. Luty 2016 kolposkopia- nie potwierdziła cytologii z grudnia. Czerwiec 2016 cyto gr II z dużym stanem zapalnym. We wtorek zrobiłam kolejną i czekam na wyniki... :/ Fjorka moja mala jeszcze spi☺
  • Jejku wasze dzidziulki takie maleństwa.. <3 karo powiedz ile czekałaś na termin?
  • Jejku wasze dzidziulki takie maleństwa.. <3 karo powiedz ile czekałaś na termin?
  • white_lavender - od połowy październia-Warszawa


Zaloguj się lub Zarejestruj, żeby odpowiedzieć lub dodać nowy temat