Do startu gotowi... HSIL- CIN 3 / CIS

12 lat temu
dzien dobry !!! z okazji dnia kobiet odebrałam wynik czerwony cytologii ''stwierdza się nieprawidłowe komórki nabłonkowe. komórki nabłonka HSIL - Zmiany śródnabłonkowe stopnia wysokiego cin 3/ cis''... i tyle...kolposkopia będzie za kilka dni, podczas tego badania pobiorą też wycinki do histopatu... 11 miesięcy temu cytologia była idealna- zero infekcji...będę miała zabieg chyba, a co pozniej - nie wiem...mam dwuletnie dziecko, 29 lat...czy histopatologia może dać taki wynik, że nie będzie nawet zabiegu ? czy jeśli cytologia ujawniła HSIL to już ''pozamiatane''? pomóżcie kobietki...
10924 odpowiedzi:
  • U mnie była dystalna część kanału szyjki, nie wiem jak z tarczą... Jak to u Ciebie wygląda w opisie?
  • Jeny dziękuję Fjorka80 i Joasia 81!! Jak przeczytałam to co napisaliście to aż sie poryczalam głupia Ja!! !Joasia to słowo dysplazja jest straszne trzymam za Ciebie kciuki !!! Fjorka o ciąży to nawet teraz nie myślę myślę tylko o tym żeby to juz się skończyło :/ to co piszesz o zaleceniach po konizacji to ja miałam bardzo podobne po pobraniu wycieków i lyzeczkowaniu w tamtym roku w Bydgoszczy teraz jak mi pobierał wycinki już nie było tak przyjemnie nie miałam znieczulenia ale sklamalabym gdybym powiedziała że bolało.. już w zeszłym roku jak wyszła mi zla cyto miałam tutaj sie odezwać ale nie miałam jakoś odwagi pobrali wycinki i wyszedł Cin I do obserwacji a teraz niestety już pojawiły sie małe ogniska CIN III w wycinkach i będą mnie ciąć. Jeszcze raz dziewczynki trzymam za Was kciuki!!! Za wasze wyniki a wy trzymajcie za mnie jutro moj lekarz ma dzwonić i powiedzieć mi termin operacji.. <3 <3
  • Po cytologii było tylko, że hsil na tarczy. Wyników oryginalnych z biopsji jeszcze nie dostałam, wiem tylko od lekarza że był cin3/cis na tarczy i zmiany w materiale z kanału... teraz będę ich bardziej cisnąć o ten oryginał żeby zobaczyć ;) Ten kanał mnie męczy... Ale przy konizacji ginekolog chyba głównie skupiła się na wycinku z tarczy bo jak to widziałam w probówce to było raczej płaskie. Joasia a miałaś hsil z cytologii czy ascus?
  • Z tego co na szybko wyczytałam na tarczy jest nabłonek płaski. Nie płacz i trzymaj się kobietko <3 Wszystko będzie dobrze, ja miałam diagnozę raka to już nagrobek w myślach wybierałam, a zobacz piszę do Ciebie i nawet kciuki będę trzymać ;) od dysplazji do raka długa droga! Uściski kochana i śpij spokojnie <3
  • Ja miałam przed konizacją agus, a oni zrobili tarczę a syf siedział w kanale gdzie nie sięgali nawet cytologią. Przy biopsji wyszło bo od tego jakieś ciny porobiły się wszędzie. Agus to nabłonek gruczołowy.
  • No i ostatnia przed radykalną to już nagle hsil a wcześniej przez 3 lata 2 grupa. Cytologia co 6 miesięcy.
  • Dobrze słyszeć white_lavender :) Obyś tylko z takich powodów ryczała hihi <3 <3 <3 To trzymamy <3 :) Podpytaj może jutro lekarza jaką metodą zrobi konizację i jakie da Ci zwolnienie, to będziemy coś więcej wiedzieć ;) Ja miałam leep, czyli taką pętelkę z laserem.
  • Fajna babka z Ciebie Fiorka ;) Dobranoc <3
  • Wszystkie jesteście fajne!!! <3 Fjorka ja będę miała cięcie a nie ta leep tak ze to już wiem A czemu ja się w ogóle zwolnieniem przejmuje to ja nie wiem pracuje w banku jak tydzień albo dwa kredytu nie sprzedam to nic się nie stanie. Cieszę się bardzo że tutaj napisałam!! Jutro dam znać kiedy zabieg a Ty fjorka melduj na bieżąco jak się czujesz :) kurczę od wtorku się z tym mecze mogłam od razu tutaj napisać i byłoby mi troszkę lżej to nie jest też tak że ja chodzę załamana wszyscy myślą że radzę sobie świetnie ale wiecie w głowie siedzi i właśnie to co najgorsze.. i wtedy wieczorami sobie płacze do podusi ehh
  • Joasia to ja teraz czuję pełną mobilizację, żeby te moje wyniki przechwycić i się upewnić czy tam coś jest o agusach. Podobno najtrudniej jest sprawdzić co w kanale się dzieje, tym bardziej jeśli głęboko gdzie szczoteczka do cytologii nie sięga :( No ale chyba najważniejsze, że na dziś wiesz już na czym stoisz i jest pełna mobilizacja żeby sobie z tym poradzić :) <3 Też mam żal do lekarzy, że nikt mi nie powiedział o zmianach na szyjce, a były ponoć widoczne gołym okiem. Tylko kolejne recepty na hormony bo endometrioza :/ Ech...trzeba skupić się na tym co przed nami i powalczyć, bo tego co było już nie zmienimy. Pewnie najpóźniej o 6 moja Kluseczka mi urządzi pobudkę, więc lecę zamknąć oko na chwilę. Buziaki i słodkich snów dziewczyny <3


Zaloguj się lub Zarejestruj, żeby odpowiedzieć lub dodać nowy temat