Do startu gotowi... HSIL- CIN 3 / CIS

12 lat temu
dzien dobry !!! z okazji dnia kobiet odebrałam wynik czerwony cytologii ''stwierdza się nieprawidłowe komórki nabłonkowe. komórki nabłonka HSIL - Zmiany śródnabłonkowe stopnia wysokiego cin 3/ cis''... i tyle...kolposkopia będzie za kilka dni, podczas tego badania pobiorą też wycinki do histopatu... 11 miesięcy temu cytologia była idealna- zero infekcji...będę miała zabieg chyba, a co pozniej - nie wiem...mam dwuletnie dziecko, 29 lat...czy histopatologia może dać taki wynik, że nie będzie nawet zabiegu ? czy jeśli cytologia ujawniła HSIL to już ''pozamiatane''? pomóżcie kobietki...
10924 odpowiedzi:
  • Cześć dziewczyny!!! Pomóżcie jestem nowa tak strasznie się martwię mam dysplazje dużego stopnia czekam na termin konizacji. Wszyscy mi mówią że to nic strasznego i jak u was czytam to też tak sie wydaje ale tak strasznie się boję że to nie będzie koniec ze np usuną mi kawałek tej szyjki i to powróci albo okaże sie ze usunęli za mało wiem ze pewnie przeszlyscie to i jak mnie teraz czytacie to sobie myślicie że dramatyzuje ale ja sie opanować nie mogę mam 6 letniego kochanego synka ja mam 28 lat jeszcze tyle mam do zrobienia a leżę i rycze patrzę na małego jak spi i płacze.. dostałam jakiejś pierdzielonej depresji chyba ;( błagam powiedzcie mi jak to będzie z ta operacja lekarz powiedział że pod narkoza będę to miała ile dochodzi się do siebie po takiej operacji ile zwolnienia z pracy?
  • Witaj white lavender. Nie stresuj się tak. To zabieg krótki w narkozie. Zaraz po operacji będziesz czuła się dobrze. Lekko szczypie przy siusianiu i plamienie niewielkie. Ja miałam konizację dawno temu i miałam miesiąc zwolnienia. Dziewczyny są na świeżo to lepiej będą wiedziały. Nie ma się czym martwić, ja po usunięciu macicy z jajowodami byłam w szpitalu 4 dni. Naprawdę jest to szybki zabieg i nie powoduje poważniejszych zmian w kondycji. Głowa do góry :)
  • Dziękuję Joasia81 ale sama pewnie wiesz że się nie da, a powiedz miałaś usunięcie macicy teraz jakoś niedawno a wtedy tylko konizacje? Bo piszesz że konizacje dawno temu a po usunięciu macicy 4 dni w szpitalu czyli tzn że problemy powróciły? :/
  • No u mnie niestety tak. Ale nie sugeruj się kochana, nie martw się na zapas.
  • White_leander hello :) Ja jestem akurat 2 dni po konizacji. Miałam robioną pod znieczuleniem miejscowym. Nie były to najprzyjemniejsze chwile w moim życiu ale nic nie boli i mam tylko delikatne plamienie. Dużo lepiej czuję się faktycznie po konizacji niż po biopsji, chociaż jedno i drugie przeszłam całkiem nieźle ;) Tutaj zwolnienie po konizacji jest przyznawane w zależności od zawodu. Jeśli to praca biurowa to tylko na dzień operacji i dzień po. Przez 2-3 tygodnie zalecają wstrzymać się od kąpieli w wannie, basenu, seksu i intensywnych sportów. Nie powinno też się dźwigać. Też bardzo się denerwowałam i po skończonym zabiegu, aż się popłakałam że to wcale nie było nic strasznego jak sądziłam. Po konizacji stres też jest już dużo mniejszy. Kiedy przekonasz się, że to nic strasznego, to nawet świadomość ewentualnej powtórki już nie jest taka zła ;) Ja czekam właśnie na wyniki i oczywiście, że się boję. Ale już nie aż tak jak przed biopsją albo konizacją. Jeśli margines będzie nieczytelny albo wyraźnie będzie brak zdrowej tkanki to w marcu mam kolejną cytologię i później w razie potrzeby kolejna szybciutka konizacja. Najważniejsze, żebyś wypytała swojego lekarza o ewentualne dalsze postępowanie w zależności od wyniku i żebyś pozbyła się tej niepewności :) <3 Po konizacji nic się nie zmienia i jeśli planujesz jeszcze ciążę to nie będzie ku temu przeszkód. :) Nic się nie martw. Trafiłaś w dobre miejsce. Tutaj wszystkie się wspieramy. Moc ciepłych myśli i mnóstwo kciuków będzie z Tobą <3 <3 <3
  • U mnie rzadki przypadek dysplazja nabłonka gruczołowego. Prawdopodobnie źle zrobiona konizacja i rak gruczołowy przy prawidłowej cytologii.
  • Tak jak fiorka pisze, nie przejmuj się i nie martw na zapas <3
  • Wiem jak to jest. Sama czekam na kolejny już zabieg. Trzeba wyganiać złe myśli kiedy przychodzą :)
  • Ona30 nasi faceci to faktycznie są twardziele :D Mój dostał katar w tym tygodniu i już plany na weekend odwołane. Zostajemy w domu bo on przecież nie da rady ;) :D A tak się zastanawiam. Nawet jeśli się okaże, że on ma HPV to co wtedy planujecie? Przecież tego i tak nie da się wyleczyć? W Norwegii chcą wprowadzić obowiązkowe szczepienie p/HPV dla chłopców tak a'propos (póki co szczepione są tylko dziewczynki).
  • Joasia, a nabłonek gruczołowy to jest ten w kanale czy też na tarczy?


Zaloguj się lub Zarejestruj, żeby odpowiedzieć lub dodać nowy temat