Do startu gotowi... HSIL- CIN 3 / CIS

12 lat temu
dzien dobry !!! z okazji dnia kobiet odebrałam wynik czerwony cytologii ''stwierdza się nieprawidłowe komórki nabłonkowe. komórki nabłonka HSIL - Zmiany śródnabłonkowe stopnia wysokiego cin 3/ cis''... i tyle...kolposkopia będzie za kilka dni, podczas tego badania pobiorą też wycinki do histopatu... 11 miesięcy temu cytologia była idealna- zero infekcji...będę miała zabieg chyba, a co pozniej - nie wiem...mam dwuletnie dziecko, 29 lat...czy histopatologia może dać taki wynik, że nie będzie nawet zabiegu ? czy jeśli cytologia ujawniła HSIL to już ''pozamiatane''? pomóżcie kobietki...
10924 odpowiedzi:
  • Hej karolaols. Te ciny nas wszystkie zaskakują niestety. Może coś nie tak skrobneli ostatnio podczas cytologii i akurat nie trafili na największe zmiany. Jestem z Tobą Kochana. Kurcze aż serce boli słyszeć, że dzielnie walczysz z rakiem a tu jeszcze jakieś ciny Ci się przyplątały. <3 Z drugiej strony dobrze, że znaleźli je na czas i można go szybko rozwiązać. Jesteś silną młodą babeczką. Pewnie że dasz radę <3
  • No bo tyle to powinno trwać. Może ten wynik cytologii jest zawyzony. Dużo dziewczyn tak ma. Ja mam 25l. w XII 2015 miałam lsil a w VI 2016 już gr.II teraz zrobiłam kolejną i czekam na wyniki. Też się boję że będzie już cin2/cin3 po waszych historiach... To jeszcze nie rak karolaols...wytna i.będzie z.głowy.
  • Karolaols zależy od Twojego lekarza. U mnie był Cin3/cis na tarczy i ponoć w kanale też zmiany i miałam tylko konizacje.
  • Szczerze mówiąc nie wiem dokładnie na czym polega konizacja ale wiem że coś wspominali (konsultuje się u dwóch lekarzy na codzień u młodego a kolpokopia u jego "mentora") ze ze względu ze już rodzilam i jestem zdecydowana to wytna mi tez tarcze na ktorej jest nadzerka z tymi zmianami. A wytna w taki stozek. To jest oczywiście ta optymistyczna wersja i tego się trzymam!!! Miło by było mieć ta szyjke jednak ;) aha i zastanawiam się czy robić test na hpv zasyanawiam sie czy chce wiedziec ktory to typ.. Dzięki za wszystkie słowa dziś mam doła po prostu i mnie wzięło na żale.. obiecuję poprawę <3
  • Wrrrr..widzę, że wcięło mi cały komentarz ;( Więc w skrócie... Karolaols ja też miewam takie dni. Pewnie każda z nas tak ma. Nawet dziś od rana czarne chmury nade mną. Jest tyle znaków zapytania, że nawet jeśli normalnie rysujemy jasne odpowiedzi to przychodzi czasem dzień, kiedy wszystko mam przysłonią czarne scenariusze. Najwazniejsze, że jeśli dziś jest pod górę to w końcu jutro lub za parę dni musi znów być z górki <3 Ten stożek to właśnie jest konizacja ;) Ja miałam metodą leep. Szybko i bezboleśnie :) Tak więc głowa do góry Kochana. Będzie dobrze <3 A za Twoje wyniki z kolposkopii trzymam kciuki. <3 Tasza, dawno się nie odzywałaś. Wszystko w porządku? Doszłaś już do siebie? Mam nadzieję, że macie udany weekend dziewczynki. Ja nabyłam dziś butelkę wykwintnego ripasso valoplicella i będę pić za nasze zdrowie. Więc nie ma opcji, żeby nie pomogło :) <3 <3
  • Ja wyników nie mam...więc weekend świętuje z siostrą, jako "zdrowa"... z balantines-em w szklance? Za nasze zdrowie!!!
  • 7 lat temu
    :) Witajcie Kochane wróciłam! Mam pewnie kilka stron do nadrobienia ale najważniejsze co przed nami <3 Ściskam w szczególności mocno z całych sił: Tasza27,Sierotka,Iłka,Emi83,Ona30,Oleńka88,Agnieszka76,Joasia81,Gre_ys,Fjorka80 oraz wszystkie których nie wymieniłam bo lista długaśna <3 <3
  • Wasze zdrowie Kochane <3 <3 <3
  • O widzę,że na bogato fiorka ;) ja cały dzień w szkole,wróciłam dopiero. Pozdrawiam wszystkie dzielne dziewczyny i miłego wieczorka <3
  • Kaa kochana ile Ty masz lat?? :D czytam to forum i próbuje sobie jakoś Was zapamietac☺ żeby nie pytać co raz..


Zaloguj się lub Zarejestruj, żeby odpowiedzieć lub dodać nowy temat