Do startu gotowi... HSIL- CIN 3 / CIS

12 lat temu
dzien dobry !!! z okazji dnia kobiet odebrałam wynik czerwony cytologii ''stwierdza się nieprawidłowe komórki nabłonkowe. komórki nabłonka HSIL - Zmiany śródnabłonkowe stopnia wysokiego cin 3/ cis''... i tyle...kolposkopia będzie za kilka dni, podczas tego badania pobiorą też wycinki do histopatu... 11 miesięcy temu cytologia była idealna- zero infekcji...będę miała zabieg chyba, a co pozniej - nie wiem...mam dwuletnie dziecko, 29 lat...czy histopatologia może dać taki wynik, że nie będzie nawet zabiegu ? czy jeśli cytologia ujawniła HSIL to już ''pozamiatane''? pomóżcie kobietki...
10924 odpowiedzi:
  • Fjorka 80, ależ tempo u Ciebie. Nie było mnie dwa dni, a Ty juz po konizacji i całkiem dobrze to znosisz :) Ja czekam na termin operacji...a to jeszcze miesiąc... :(
  • Witaj spowrotem Karo :) To chyba wszystko dzięki temu, że mam jak się okazuje bardzo fajne ubezpieczenie z firmy i mogę sobie pozwolić robić wszystko prywatnie (w szpitalu nadal czekałabym na biopsję ;)). W poniedziałek miałam telefon z wynikami i od razu zaproszenie na konizację we wtorek. Jak mogłabym odmówić? ;) Nadal czuję się bardzo dobrze, zero bólu i żadnego krwawienia...nawet okres się nie pojawił! Martwi mnie tylko, że ten cin3/cis był też w próbce z wyskrobin z kanału ale będzie co ma być. Powoli zmieniam nastawienie ;) Karo współczuję tego czekania...im dłużej tym bardziej się człowiek denerwuje <3 Miałam szczęście że tak szybko mnie załatwili. Ja na przykład uwielbiam narkozę tą dożylną hihi. Poważnie. Jakaś dziwna jestem :P Ostatnio jak mnie wybudzili to powiedziałam wszystkim na sali operacyjnej, że ich kocham i że operacja była cudowna, a anestezjologa wyściskałam. Tak mi było dobrze :D :D :D Obudzą Cię i już będzie po wszystkim <3 I najważniejsze, że na Święta będziesz miała święty spokój <3 :D
  • Fjorka80 czasem tak ludzie reaguja na narkoze i mówią głupotki hihi
  • A ja mam pytanie... czy na forum jest dużo kobiet i których RSM zdiagnozowano przed 30stka?
  • Boże ja mam w głowie tylko jedna diagnozę ???
  • 7 lat temu
    Zenia spokojnie twoje wyniki nie są najgorsze lsil stan zapalny i cytologia gr 2 to naprawdę nie jest źle a kiedy bedziesz miała wynik ostatniej cytologi ?Trzymam kciuki kochana :) <3
  • Maxymalnie do następnej środy powinny być.
  • Leona ja w grudniu miałam lsil możliwość cin1, a w czerwcu gr II ze stanem zapalnym.
  • 7 lat temu
    Hej dziewczynki, Pare dni mnie nie ma,a tu takie zmiany:). Fjorka super,ze masz takie tempo. Pewnie wiekszosc chcialaby byc na teoim miejscu, bo wiadomo,ze czekanie jest najgorsze. Masz tykajaca bombe w sobie, a lekarze maja czas... super,ze jestes zadowolona:). Ps. Przyznam,ze dozylne znieczulenie tez przypadlo mnie do gustu;). Karo troche jeszcze sie naczekasz na operacje, ale jakos zleci, wazne ze jestes pod stala kontrola. Emi Cin 1 to super wiadomosc,ale nacieki na tarczy tez nie dawalyby mi spokoju. Ale lekarze wiedza lepiej, wiec trzeba zaufac. Albo zawszze mozna pojsc do innego i porownac. Reszte dzielnych dziewczyn mocno sciskam i pozdrawiam <3. Nie sposob nadrabiajac tyle stron o wszystkich nowosciach pamietac;(.... Apropo mnie: z wymazu gardla nie wyszlo nic, zadnych zmian wirusowych... Ale bylam dzis u otolaryngologa, ktory powiedzial mi,ze zwykly wymaz nic nie wykryje. Pani doktor dala mi namiary na onkologie na badanie genetyczne- takie badanie wykryje pasozyty, wirusy,w tym HPV, koszt ok 200zl. Powiedziala tez, zeby moj maz w tym samym miejscu zrobil sobie wymaz narzadow rozrodczych. A maz co na to? Mowie ze nic nie boli, ale on musi sie zastanowic... my musimy tyle cierpiec, a facetom nawet nie spieszno na takie banalne badanie...
  • 7 lat temu
    Hej dziewczyny. Juz pooddychalam i mi lepiej. Ni nie mogę generalnie zrobić. Wiec musze czekać. A wszystkim zmagajacym się i czekający życzę zdrowka;) Na kilka dni znikam. Odezwę się jak wroce;) Buziaki


Zaloguj się lub Zarejestruj, żeby odpowiedzieć lub dodać nowy temat