Do startu gotowi... HSIL- CIN 3 / CIS

12 lat temu
dzien dobry !!! z okazji dnia kobiet odebrałam wynik czerwony cytologii ''stwierdza się nieprawidłowe komórki nabłonkowe. komórki nabłonka HSIL - Zmiany śródnabłonkowe stopnia wysokiego cin 3/ cis''... i tyle...kolposkopia będzie za kilka dni, podczas tego badania pobiorą też wycinki do histopatu... 11 miesięcy temu cytologia była idealna- zero infekcji...będę miała zabieg chyba, a co pozniej - nie wiem...mam dwuletnie dziecko, 29 lat...czy histopatologia może dać taki wynik, że nie będzie nawet zabiegu ? czy jeśli cytologia ujawniła HSIL to już ''pozamiatane''? pomóżcie kobietki...
10924 odpowiedzi:
  • Dziękuję Wam Kochane <3 <3 <3 Jak zwykle Wasze kciuki zdziałały cuda :) ilka masz absolutną rację, nie bolało nic a nic. Tylko śmierdziało trochę spalonym mięskiem :D Cieszę się, że już po wszystkim. Na koniec oglądałam sobie ten kawałek szyjki w formalinie ;) Nie każdy ma taki luksus żeby własną szyjkę macicy na żywo oglądać ;) Ulżyło mi mocno. Teraz jeszcze wyniki i zupełnie odetchnę. Krwawienie pewnie zacznie się jutro, tak jak po biopsji z opóźnieniem było u mnie. Najlepsze, że dziś zaczął mi się okres... będzie podwójny atak;) Dziękuję bardzo za Wasze kciuki <3 <3 <3 <3 <3 I trzymam za Twoją cytologię Zania! <3
  • Dobrze, że taka wesoła kobitka z Ciebie :) i dzielna ;)
  • Fjorka super że nie bolało. Masz już to za sobą. Ja też już po wizycie. Położna zebrała wywiad. Powiedziała ze na "oko" szyjka ładna i ze faktycznie nie widać miejsc z których lekarz mógłby pobrać wycinek. Wpisała w uwagach dwa ostatnie wyniki cytologii- może lepiej obejrzą tą. Teraz tylko tydzień w nerwach i stresie. Całe szczęście w czwartek przyjeżdża do mnie siostra a w niedzielę mama. One na pewno nie dadzą mi się martwić i płakać nawet gdyby wynik był znowu zły ?
  • 7 lat temu
    Hej dziewczyny ja oczywiście z tym samym problemem co wy w sierpniu odebrałam wynik złej cytologi cin2 cin3 HSIL we wrześniu miałam koloskopie i pobrane wycinki po tygodniu był już wynik z wycinków cin2 nawet się ucieszyłam że nie jest tak źle 20 października miałam konizacje chirurgiczną po tygodniu był wynik niestety dużo gorszy niż z wycinków carcinoma in situ zmiana ograniczona do ujścia zewnetrznego szyjki macicy zmiana wycięta w całości z dużym marginesem tkanek zdrowych na ten moment lekarz powiedział że jestem zdrowa w co za bardzo nie chcę mi się wierzyć mam do was jeszcze pytanie jestem cztery tygodnie po zabiegu konizacji a jeszcze mam małe plamienia czy to nie za długo ?za trzy miesiące cytologia i test na wirusa hpv pozdrawiam trzymam za was kciuki i życzę dużo zdrówka :) <3
  • Bez Was Dziewczyny to wszystko byłoby dużo, dużo trudniejsze <3 Witaj Leona :D Super, że wszystko wycięli i wszystkie będziemy trzymać kciuki żeby cytologia za 3 miesiące to potwierdziła i upewniła Cię, że jesteś zdrowa <3 A te kciuki naprawdę działają :) Ja też jestem w miarę nowa na forum i uczę się z każdym dniem tutaj nowych supermocy. Przede wszystkim optymizmu. Dziewczyny zarażają nim na maksa ;) Ilka póki co zapakowali mi znowu 4m tampona więc dopóki się nie rozpakuję to się nie dowiem ;) :D Powiedz mi ilka proszę jak to było u Ciebie z marginesem? Bo lekarz mi powiedziała, że może nie być zdrowej tkanki widocznej w marginesie w wynikach badań że względu na to, że leep mógł ją wypalić i że i tak będziemy robić kolejną cytologię w marcu. Jak to było u Ciebie?
  • Witaj Leona. Ile masz lat? Czy masz dzieci? Cytologie wykonywalas co roku?
  • 7 lat temu
    Hej Zenia mam 35 lat mam dwóch synów jeden 15 lat drugi 15 miesięcy zanim zaszłam w ciąże z drugim synem to cytologię robiłam co dwa trzy lata ale jak byłam w ciąży to w trakcie jej trwania cytologię miałam robione dwa razy w drugim miesiącu ciąży i była gr 2 i drugi raz u innego lekarza w 6 miesiącu ciąży gr 1 i rok po porodzie zrobiłam cytologię i ona okazała sie zła i tą robiłam u lekarza co jeszcze dziewięć miesięcy wcześniej miałam gr 2 byłam w szoku pewnie tamte poprzednie były źle pobrane witaj fiorka zanim napisałam to przeczytałam to forum od początku daje nadzieje że wszystko będzie ok fiorka trzymam kciuki za dobry wynik z wycinka zenia i za ciebie za dobre wyniki cytologi :) <3
  • Leona ja mam 36 lat, syna 15 letniego i córeczkę 2 miesiące :D bratnia dusza? Hihi <3 Dzięki za kciuki <3
  • Leona ( jestem 10lat mlodsza) skoro margines zdrowej tkanki jest duży to myślę ze nie masz co się martwić. Moja córeczka jest z lipca 2015☺ mamy maluchy w podobnym wieku. 5msc po porodzie też wyszła mi cytologia lsil. Po kontrolnej cyto w czerwcu gr II ze stanem zapalnym. No i dziś kolejna kontrol...Ale my baby mamy przerabane...
  • 7 lat temu
    Fjorka bratnie dusze hehe jestem na tak :) na początek trochę podobieństw między nami jest spora różnica wieku miedzy tymi naszymi dzieciaczkami Fjorka ile będziesz czekała na wynik hist pat ?Zenia nasze dzieciaczki w jednym wieku praktycznie mój synek z sierpnia 2015 lsil stan zapalny czesto się cofa i u Ciebie pewnie tak jest stąd ostatnia cytologia gr 2 ale pewnie że trzeba cześciej się badać i ty to robisz dlatego będzie ok :) dobranoc dziewczynki <3


Zaloguj się lub Zarejestruj, żeby odpowiedzieć lub dodać nowy temat