Do startu gotowi... HSIL- CIN 3 / CIS

12 lat temu
dzien dobry !!! z okazji dnia kobiet odebrałam wynik czerwony cytologii ''stwierdza się nieprawidłowe komórki nabłonkowe. komórki nabłonka HSIL - Zmiany śródnabłonkowe stopnia wysokiego cin 3/ cis''... i tyle...kolposkopia będzie za kilka dni, podczas tego badania pobiorą też wycinki do histopatu... 11 miesięcy temu cytologia była idealna- zero infekcji...będę miała zabieg chyba, a co pozniej - nie wiem...mam dwuletnie dziecko, 29 lat...czy histopatologia może dać taki wynik, że nie będzie nawet zabiegu ? czy jeśli cytologia ujawniła HSIL to już ''pozamiatane''? pomóżcie kobietki...
10924 odpowiedzi:
  • Dużo z Was jest już po zabiegu konizacji/wynikach. Przynajmniej wiecie na czym stoicie... a ja nie wiem nic. Po wypowiedziach na forum wynika ze ta cytologia to jest "zbedna" bo jeśli masz 2 gr to nie jest powiedziane że nie siedzi coś grozniejszego. Jak masz 3 gr robią kolposkopie...która często jest dobra a w środku i tak może coś siedzieć...to samo z wycinkami. Dziewczyny boję się jak.jasny gwint ze zamiast się leczyć to ja od grudnia czekam na kontrolne cytologie...
  • Cześć dziewuszki, dziękuję za kciuki <3 Przepraszam, że dopiero teraz, ale ciągle ktoś dzwoni. Oglądało mnie 3 doktorów zrobili kolposkopie czy coś w tym rodzaju, śmierdziało octem i oglądali na kolorowym ekranie. Wszyscy milczeli. Zapisana jestem na 30 na usunięcie "cosia". Jeden powiedział,że miejmy nadzieję,że to nic złego. Wiem,że to może być wznowa,ale co mi zostało? czekać, czekać, czekać i jak pewnie byście dodały- być dobrej myśli, chociaż wszystkie wiecie jak to działa, że nie zawsze się da to zrealizować. Ale postaram się ;) myśleć pozytywnie,może wejdę w niwy rok z dobrą wieścią :) uściski <3
  • Zania nie wiem co Ci napisać. Każda z nas się trochę boi, bez względu na to na jakim etapie jesteśmy to zawsze gdzieś po drodze jest kolejne oczekiwanie. Zawsze może być lepiej lub gorzej. Jeśli trzech niezależnych lekarzy powiedziało że jest dobrze to pewnie jest dobrze. Już niedługo dostaniesz wyniki prawda? Pewnie potwierdzą że wszystko jest ok <3 Trzymam kciuki żeby tak było ale też rozumiem, że się martwisz. Ja mam podobnie, dopóki czegoś nie wykluczę to będę się tym dołować. Dziś w ogóle mam wrażenie że świat jest przeciwko mnie. Czy będę czy nie to i tak nie zrobi nikomu różnicy. Jakoś mi źle ze mną. Kryzysik znowu. Tak jakby wszystko było nierealne, stoję obok całej sytuacji i nie mam w tym udziału. Chyba za szybko to wszystko to się dzieje. Dziewczyny czy naprawdę między cis i cin3 nie ma żadnej różnicy? Bo tak mi doktor przedstawiła sytuację. Oczywiście znów nie mam wglądu w oryginale wyniki. Już sama nie wiem. Coraz więcej myślę. Joasia mysle że wywalą cosia i do Świąt już będziesz mogła o tym zapomnieć i relaksować się z rodziną <3 A ten coś to na szyjce się pojawił?
  • Kochana ja szyjki , macicy i jajowodów to już nie mam z powodu raka gruczołowego. Operacja była 1 września a ten coś to w kikucie pochwy się zadomowił :( Oj rozumiem Was dziewczynki, każdej z nas pod wiatr, ale się nie damy i już ;)
  • Sorry za głupie pytanie Joasia. Krótko jestem na forum i mimo że wcześniej czytałam to jeszcze nie do końca kojarzę who is who :( 30ego usuną Ci cosia i będę z całych sił trzymać kciuki żeby to była jakaś głupia nadżerka albo coś innego zupełnie niegroźnego. I wszystkie będziemy trzymać i bedzie dobrze. Masz tyle optymizmu w sobie, że inaczej być nie może <3 <3 <3 <3 <3
  • Pewnie ,że będzie dobrze ;) u Ciebie też <3
  • Właśnie mnie mąż spytał czy jutro po konizacji pojedziemy razem odwiedzić jego ciotkę. "Fantastycznie" mieć takie wsparcie ;( wszystkiego się odechciewa. Ja nie wiem co bym bez tego forum zrobiła :( <3
  • Faceci tak mają, nie martw się. Reakcja obronna,moj na początku też tak miał, dopiero po ostatniej operacji dotarło,że coś tu nie halo... to nasza wina,że zawsze chcemy wszystko najlepiej i pokazujemy swoją niezniszczalność. A swoją drogą przecież to prawda nie? ;)
  • Jutro masz konizację? To niemęcz głowy i do łózia już! A ja jutro potrzymam kciuki <3
  • 7 lat temu
    Dziewczyny ja tylko na chwilke;) FjorKa Justyna i Joasia. Trzymam za Was kciuki bardzo mocno;) Zania nie nakręca się - będzie dobrze;) Agus <3 Dobranoc ;)


Zaloguj się lub Zarejestruj, żeby odpowiedzieć lub dodać nowy temat