Do startu gotowi... HSIL- CIN 3 / CIS

12 lat temu
dzien dobry !!! z okazji dnia kobiet odebrałam wynik czerwony cytologii ''stwierdza się nieprawidłowe komórki nabłonkowe. komórki nabłonka HSIL - Zmiany śródnabłonkowe stopnia wysokiego cin 3/ cis''... i tyle...kolposkopia będzie za kilka dni, podczas tego badania pobiorą też wycinki do histopatu... 11 miesięcy temu cytologia była idealna- zero infekcji...będę miała zabieg chyba, a co pozniej - nie wiem...mam dwuletnie dziecko, 29 lat...czy histopatologia może dać taki wynik, że nie będzie nawet zabiegu ? czy jeśli cytologia ujawniła HSIL to już ''pozamiatane''? pomóżcie kobietki...
10924 odpowiedzi:
  • Płynna cytologia nazywana jest lepsza i jest też dokładniejszą. Podczas zwykłej cytologii materiał pobierany z szyjki przenoszony jest na szkiełko i utrwalany na nim- wniosek- część chorych komórek może zostać na tej szczotecce. Podczas pobierania cytologii płynnej cała szczoteczka laduje w utrwalaczu z wszystkimi pobranymi komórkami. <3
  • To czemu już 3 lekarzy nie wyslalo mnie na wycinki?
  • Ufac w takim układzie??? Zostałam skierowana do specjalisty który zajmuje się takimi przypadkami..
  • Ja bym poczekała na wynik. Jeśli będzie ok to za 3-6 miesięcy zrobiłbym plynna cytologie. Sama robiłam w takim odstępie. Cytologia zwykła pokazała gr 2 a cytologia płynna asc-us z czego wyszło Cin 2 ostatecznie w wycinkach i konizacji z tym że moja kolposkopia byla podejrzana.
  • 7 lat temu
    Hej dziewczyny Zania na moje to jeśli 3 ginekologów mówi, żeby na spokojnie to na spokojnie. Trzymaj rękę na pulsie i kontroluj się. Jest wiele przypadków, że w cytologi kolpo i wycinkach są różne wyniki (ja też jestem tego przykladem) dlatego trzeba się kontrolować. Na psychikę chyba każdej z nas prędzej czy później pada, tylko jak tu nie wariowac jak się ciągle na wszystko czeka;)
  • Cześć dziewczynki! Tasza bardzo się cieszę że jesteś w domu, w końcu spokój po tych szpitalnych przygodach z nawiedzoną panią doktor. Relaksik na sofie <3 Zania myślę, że Oleńka dobrze mówi. Jeśli wynik będzie w porządku to zrób płynną cytologie najlepiej u kolejnego lekarza i wtedy będziesz miała absolutną pewność, że wszystko jest w porządku :) A ja dostałam właśnie telefon od pani doktor z wynikami biopsji - Cin3/Cis. Cieszę się jak nie wiem, bo miałam czarne scenariusze w głowie. Już widziałam każde kolejne stadium i jak przez nie przechodzę. Poza tym że się cieszę to mam żołądek w gardle bo już jutro konizacja o 10.40. W znieczuleniu miejscowym. Tą pętlą. Już z całego przejęcia zapomniałam jak się nazywa.? Wychodzi na to, że jeszcze przed Świętami będę wszystko wiedzieć. Ulżyło mi. Ale stres przed zabiegiem masakryczny. Chociaż tyle lepiej ze jeden dzień stresu a nie 3 tygodnie. Chyba.... jestem nakręcona strasznie. Dużo nowości.
  • Joasia ja też trzymam kciuki Kochana żeby wszystko podczas tej wizyty było pięknie <3 <3 <3
  • Hej kobietki :)... ehhh.. no to mam.. jutro kontrola badań.. i czekanie na kolejny test roma.. już wczoraj spać nie mogłam :( jak ja sie tego boję.. jakieś złe mysli.. eh.. Trzymajcie kciuki.. Emi - Ty mi dbaj o siebie, bo starchu narobiłaś !!!! UFFFF jak dobrze, że wszystko w porządku... pamiętaj jak to mówi mój tata "Praca będzie, a Ciebie już nie będzie" Miłego, słonecznego popołudnia :)
  • Dzięki ilka! <3 Lekarz też mi powiedziała, że to szybki zabieg i nawet łatwiejszy niż biopsja ale oczywiście ja i tak panikuję przed nieznanym i wkręcam sobie, że ona tylko tak specjalnie mówi, żeby mnie uspokoić a jutro będzie rzeźnia... Ilka pamiętasz może ile szyjki Ci usunęli? Tutaj standardowo wszystkim usuwa się 5mm a potem kolejne 5 w razie potrzeby... wydaje mi się, że na forum czytałam, że dziewczyny miały różnie robioną konizację w zależności od tego jak głęboko były posunięte zmiany. Ale może to wtedy kiedy innymi metodami się przeprowadza a LEEP tylko 5mm można? Tak szybko się to wszystko dzieje, że jestem w szoku :( Justyna powodzenia z wynikami, oby test nic nie wykazał <3 Złe myśli chyba zawsze się czają :( Ja też nie będę spać spokojnie dopóki nie dostanę wyników histopatu po konizacji.
  • Agnieszka, jak ja bym chciała już tak myśleć... <3 <3 <3 ale oczywiście siedzi gdzieś w uchu jakiś diabeł i cały czas podszeptuje czarne scenariusze....ech Po wynikach z konizacji odetchnę na pewno. Na forum kilka dziewczyn dostało nieco gorsze wiadomości dopiero po konizacji dlatego jakoś cały czas jest napięcie, bo mam świadomość że coś może czaić się głębiej


Zaloguj się lub Zarejestruj, żeby odpowiedzieć lub dodać nowy temat