Do startu gotowi... HSIL- CIN 3 / CIS

12 lat temu
dzien dobry !!! z okazji dnia kobiet odebrałam wynik czerwony cytologii ''stwierdza się nieprawidłowe komórki nabłonkowe. komórki nabłonka HSIL - Zmiany śródnabłonkowe stopnia wysokiego cin 3/ cis''... i tyle...kolposkopia będzie za kilka dni, podczas tego badania pobiorą też wycinki do histopatu... 11 miesięcy temu cytologia była idealna- zero infekcji...będę miała zabieg chyba, a co pozniej - nie wiem...mam dwuletnie dziecko, 29 lat...czy histopatologia może dać taki wynik, że nie będzie nawet zabiegu ? czy jeśli cytologia ujawniła HSIL to już ''pozamiatane''? pomóżcie kobietki...
10924 odpowiedzi:
  • Co z emi ???
  • Matko! Wystraszyłam się!
  • 7 lat temu
    emi83 teraz jest pod kontrolą lekarzy i MUSI leżeć, czy chce czy nie ;) Czy ja pisałam, że po szpitalu jest nasz czas ....wrzućmy na luz, odpoczynek i teraz niech inni koło nas skaczą, miłego weekendu Kochane !!
  • 7 lat temu
    Dziewczyny... Wczoraj byłam na meczu, grzecznie siedziałam. Potem zaliczyłam romantyczny delikatny spacer z mężem. Późno się polozylismy a rano do pracy...a tam krwotok, zemdlałam pogotowie i szpital. A w szpitalu akurat mój przystojny Doktorek miał dyżur. ..dostało mi się porządnie. Zrobili wszystkie badania. Wsio okej tylko!!! Sie przeforsowalam..zwykła glupota...Czekamy tylko na wymaz. Zostaje tu do jutra. Mam leżeć i leżeć i leżeć... Kurcze ja myślałam że to lyzeczkowanie biopsja itp. To taki pikus. Ze niby ja nie dam rady?? No to mam swoją upartosc. Mąż przyrzekam ze od dziś zamiast mówić do mnie Kotku ...to będzie mówił oślica...I pewnie ma rację. Nie mogę zasnąć. Zaraz mam coś na to dostać i może się wyspie. Obiecano rano mnie nie budzić ..normalnie sanatorium...pierdolca tu dostane. Sorki.. Kochane dziękuję za kciuki. Dziekuje Wam i proszę. ..uważajcie na siebie!! Agus <3
  • 7 lat temu
    Gre_ys. Trzymam kciuki mocno mocno, żeby wszystko okazało się ok. Napisz do BOK jak dziewczyny radzą. Będziesz spokojniejsza. Buziaki
  • Dziewczyny jesteście naprawdę cudowne. Kilka razy czytałam dziś posty i płakałam. Chyba nikt dotąd nie był dla mnie tak wyrozumiały a tu nagle babeczki których prawie nie znam... bardzo Wam dziękuję. Ona30 jak to możliwe że cytologia do dupy a potem ok? Pomyłka podczas cytologii czy może zmiany same się cofnęły? To brzmi tak pięknie że aż nierealnie... Super że masz wymaz z gardła. Nie wiem czy wspominałam że miałam podobny problem. Wyszedł gronkowiec złocisty i trzeba było usuwać migdałki. Od tej pory jest dużo lepiej. Joasia a nie musisz kontrolować się częściej od czasu operacji? Właśnie ściąga mnie w dół ta myśl że już zawsze trzeba będzie myśleć czy wszystko już jest ok. Kompletnie nie spodziewałam się że cokolwiek z szyjka może być nie tak. Może coś z jelitami bo mam wycieczne problemy i IBS ale te wyniki z cytologii były szokiem. Kaa masz absolutną rację. Mam nadzieję że znajdę swoją motywację już niedługo. Akurat teraz czuje ze po prostu nie mam siły. Cholernie Was podziwiam dziewczyny! <3 Emi i gre_ys <3 <3 <3
  • Emi83, ja jestem mega aktywnie fizycznie trening 5erazy w tygodniu,weekendowe bieganie i do głowy by mi nie przyszło,żeby szarzowac ze zdrowiem... w grudniu idę na operacje ss dni,ze chwilowo łapie doła,bo nie wiadomo co ze mna będzie i jjak dam radę sobie z bezczynnoscia-to tylko zrozumia osoby aktywne,ale nie zamierzam ani szybko wracać do pracy czy do sportu. Zdrowy rozsądek kochana mimo wszystko. W pracy docenili to? U mnie nikt nie doceni-Przyszowa to pracuj,a ze tak szybko wróciłaś po operacji to jesteś zdrowa nie ma taryfy ulgowej... pomysł dwa razy czy warto. Ja wstydzilabym się w pracy robić zamieszanie,bo zamiast siedzieć na zwolnieniu jestem pracowita...a może co innego... sorry,ale zdrowie najważniejsze...
  • 7 lat temu
    karo_2016 masz rację i pewnie każda to wie ale tak jak napisałam już wyżej, każdy przypadek jest inny, każda z nas inaczej żyje i funkcjonuje, no takie życie. I oczywiste jest, że każda chce być zdrowa jak ryba i zrobi wiele. Emi83 <3 już wie, że musi leżeć i to jest Jej czas na leniuchowanie i jestem pewna, że teraz właśnie Ona będzie przestrzegać wszystkie inne które będą myślały skrócić sobie zwolnienie lekarskie ;) My kobiety a przynajmniej pewnie większość uważa, że wszystko zrobimy lepiej i dokładniej a może właśnie teraz jest czas, żeby przekazać to chwilowo ;) innym domownikom, a niech sprzątają, niech zmywają i ugotują pyszny obiad a my cieszmy się relaksem skoro lekarze tak twierdzą :) Dbajmy o siebie Kochane ! tasza27 nadal jest w szpitalu i dzisiaj mocno trzymajmy za nią kciuki <3
  • 7 lat temu
    Karo...uważałam, że to nie jest szarzowanie. Normalne obowiązki. Normalny tryb życia. A w pracy jestem bardzo doceniana tylko nie chciałam robić kłopotu innym dziewczynom bo mamy debet w wychowawca ch i wiem ze jak ja też wyskocze to ktoś musi ciągnąć dyżur za dyżur em. Albo dobę. Miałyśmy wczoraj tylko superwizja wiec kilka godzin zebrania...ale co tam. Moja szefowa i dziewczyny były przerażone. Teraz cały czas piszą czy wsio ok itp. Naprawdę mam fajna ekipe;) a szefowa mówi ze dopóki się nie czuje dobrze to nie pozwoli mi wrócić. A mój Doktorek uznał, że dla mojego i jego spokoju wypuści mnie jutro ... Tasza trzymamy kciuki. Obyś się wzmocniła transfuzja i wyniki podskoczyly. Będzie dobrze;) trzymaj się kochana i jak będziesz miała siłę to wskakuj tu do nas;)
  • Fiorka to ja miałam dobrą cyt. a rak siedział.To charakterystyczne przy adenocarcinoma. Trudne do wykrycia . Też miałam problemy z jelitami a po operacji czuje się lepiej. Cieszę się emi ,że sytuacja opanowana,sama należę do osób,które na tyłku nie usiedzą. Trzymam mocno za Taszę, w głowie mi siedzi cały czas... Miłej soboty dziewczynki i dbajcie o siebie <3


Zaloguj się lub Zarejestruj, żeby odpowiedzieć lub dodać nowy temat