Do startu gotowi... HSIL- CIN 3 / CIS

12 lat temu
dzien dobry !!! z okazji dnia kobiet odebrałam wynik czerwony cytologii ''stwierdza się nieprawidłowe komórki nabłonkowe. komórki nabłonka HSIL - Zmiany śródnabłonkowe stopnia wysokiego cin 3/ cis''... i tyle...kolposkopia będzie za kilka dni, podczas tego badania pobiorą też wycinki do histopatu... 11 miesięcy temu cytologia była idealna- zero infekcji...będę miała zabieg chyba, a co pozniej - nie wiem...mam dwuletnie dziecko, 29 lat...czy histopatologia może dać taki wynik, że nie będzie nawet zabiegu ? czy jeśli cytologia ujawniła HSIL to już ''pozamiatane''? pomóżcie kobietki...
10924 odpowiedzi:
  • 7 lat temu
    karo_2016 Przede wszystkim teraz jesteś Ty najważniejsza. Nie wiem ile jesteś z partnerem ale wybacz - jeśli on tego nie rozumie w jakiej znalazłaś się sytuacji to może nie jest Ciebie wart, to powinna być teraz najbliższa Tobie osoba. Może to przemyśli, zrozumie...potrzebuje czasu ale czasami takie sytuacje pokazują dobitnie kto jest prawdziwym przyjacielem. Syn ma 20lat i z pewnością przeżywa tę całą sytuację i we dwójkę sobie z tym wszystkim musicie poradzić.Jesteś waleczną kobietą co właśnie dzisiaj pokazałaś. Piszesz o pracy i uważam,że dobrze że ją masz.Praca oprócz wymiernych korzyści przynosi odskocznię od czarnych myśli i zobaczysz, że z czasem wszystko się wyklaruje <3 <3 <3 Dzisiaj masz po prostu paskudny dzień, jutro będzie nowy i dużo lepszy :D
  • 7 lat temu
    karo_2016 widzisz ;) obie z agnieszka76 choć się w ogóle nie znamy to jesteśmy podobnego zdania, nie martw się, czasem są takie dni do bani, że nic nie wychodzi a nawet wszystko jest jakby na złość.
  • Wiem,dziękuję za wsparcie <3 Dzisiaj miałam urlop. Jutro praca więc na pewno będzie lepiej. Walczę jak lwica,czasem załamuje się. Partner chyba sam ma problemy z psychiką.bo rano kochał.a wieczorem jakieś jazdy. 3lata znajomości,mieszkaliśmy osobno. Teraz odczuwam spokoj.
  • Będę. Nigdy nie skreslam nikogo. Szansę ma <3 dziękuję.
  • Karo współczuję. Spokojnie, nic wcześniej nie pisałam ale mój Mezusiu na początku mnie zrabal że ja go strasze moimi wynikami j najnormalniej w świecie mi nie wierzył, miałam do niego żal a w dodatku teściowa dziwnie mu też wtedy powiedziała że ja wyolbrzymiam, więc wiem co czujesz gdy jesteś zepchnieta na drugi tor i musisz się zastanawiać co inni myślą i jak odbierają Twoje obawy. Miałam dosłownie to samo. Na szczęście wszystko wróciło do normy,byly wspólne lzy,rozmowy. <3Fjorka80 witaj. Ja jestem po Cin2 i hpv wysokiego ryzyka. Po konizacji ślad po wirusie zaginął a miałam ich 3 rodzaje- 31,51,82. Także glowa do góry. Grunt to się badać i leczyć. Jesteś na dobrej drodze Kochana. <3 <3ppzdrawiam cieplutko <3 <3
  • 7 lat temu
    Witajcie kochane, Dziekuje wam,ze pamietacie o mnie <3. Jade jutro po wyniki do szpitala a potem sprobuje w CO sie dostac do mojego onkologa. Dzis tam dzwonilam i chcialam sie zarejestrowac, ale niemila pani z call center mnie zbyla i powiedziala,ze zalezy od wynikow czy lekarz mnie przyjmie. Onkolog mowil mi,ze z wynikami od razu mnie przyjmie,wiec jak mnie nie zarejestruja to i tak bede czekala przed gabinetem i jako ostatnia wejde- conajwyzej mnie "wyrzuci". Zaryzykuje bo nie bede czekala nie wiadomo ile na wizyte. Mysle pozytywnie i mam nadzieje,ze mnie przyjmie. Sprawozdanie zdam jutro wieczorem;)
  • 7 lat temu
    Zycze wszystkim dobrej nocki <3
  • 7 lat temu
    Dzień dobry kochane. Któraś się łapie na kawke? :) Karo - współczuję, Ale na spokojnie. Dziś już pewnie wszystko wygląda inaczej. Najważniejsze, że masz prace - odskocznie. Syn to dorosły facet i na pewno Ci pomoże. A facet może potrzebuje czasu. Chociaż ja bym go palnęła porządnie! ;) Ona - czekamy na wieści. Będzie dobrze;) Florka witaj;) z cytologi chyba nie wyjdzie( jeśli się mylę to mnie poprawcie) czy hpv jest czy nie ma.Trzeba robić specjalne badania DNA. Florka jedziemy w zasadzie na jednym wozku;) ja też mam zabieg 31.10 - kolejna kolposkopie i lyzeczkowanie. Wiec jesteśmy rowniutko i mam nadzieje, ze za m- c będziemy tu wspólnie świętować. Powiem Ci w sekrecie, że jak tu dziewczyny trzymaja kciuki to nie ma innej opcji;) Miłego dnia Kochane;)
  • Kochane! Jestem trochę smutna, ale nie chce już płakać, bo syn pracuje, studiuje i po co ma się jeszcze denerwować, ale tyle co wczoraj wyryczałam się to chyba nigdy. W pracy jest ok. Mnie przeraża to, że lekarz po wynikach kolposkopii od razu zapisał mnie na operacje, bo nie ma czasu na biopsje :( i nie wiem co u mnie z HPV? Poza tym stan jest raczej poważny, że od razu konizacja...
  • 7 lat temu
    Karo. Wiesz ja bym chyba tak wolała. Masz o m-c mniej czekania na wyniki. Bo od razu po operacji będą histpaty i tylko na nie czekasz. A nie na histpaty z kolpo potem z konizacji...widzisz u mnie histpaty z kolpo pokazują zupełnie co innego niż opis kolpo i robia kolpo jeszcze raz plus lyzeczkowanie. A koniec końców dr powiedział, że pewnie i tak bedzie konizacja. Tylko u mnie są problemy z zatamowaniem krwawienia i jest ostrożny. Ja zaczynałam swoją "przygode" od badań dna hpv. Ale na tym etapie, na którym Ty jesteś, mówią, że to już nie ma znaczenia czy robi się badania czy nie. Dlatego ciesz się z szybkiej diagnostyki. Buziaki;)


Zaloguj się lub Zarejestruj, żeby odpowiedzieć lub dodać nowy temat