Do startu gotowi... HSIL- CIN 3 / CIS

12 lat temu
dzien dobry !!! z okazji dnia kobiet odebrałam wynik czerwony cytologii ''stwierdza się nieprawidłowe komórki nabłonkowe. komórki nabłonka HSIL - Zmiany śródnabłonkowe stopnia wysokiego cin 3/ cis''... i tyle...kolposkopia będzie za kilka dni, podczas tego badania pobiorą też wycinki do histopatu... 11 miesięcy temu cytologia była idealna- zero infekcji...będę miała zabieg chyba, a co pozniej - nie wiem...mam dwuletnie dziecko, 29 lat...czy histopatologia może dać taki wynik, że nie będzie nawet zabiegu ? czy jeśli cytologia ujawniła HSIL to już ''pozamiatane''? pomóżcie kobietki...
10924 odpowiedzi:
  • 8 lat temu
    już się poprawia :) Agnieszko wczoraj wieczorem było 9 punktów. A to jest skala bólu nie wytrzymałości. Żeby położyć mnie totalnie trzeba troszku więcej w tej ostrzejszej skali :P
  • 8 lat temu
    Bo my kobiety silne byc musimy, mojego polowka grypa do trumny prawie kladzie :P przynajmniej on tak czasem reaguje :D
  • 8 lat temu
    Emi83 nie wiem,co planuje twoj lekarz,ale lekarz w CO powiedzial mi,ze kolposkopia nie jest az taka dokladna,a lekarka w szpitalu potwierdzila to-dodala,ze wycinki sa glebiej robione i dlatego dokladniejsza jest ta metoda i ze szkoda czasu na kolposkopie... Nie wiem jak to ujac,ale niektore odmiany rakow sie chowaja pomiedzy zdrowymi tkanksmi i kolposkopia tego nie wykryje, wycinki tak.. Brzmi logicznie...Co wy myslicie o tym??
  • 8 lat temu
    Kochane obyście nie musiały przechodzić tego co ja czy Agnieszka76, obie naprawdę przeszłyśmy horror całkiem niedawno i choć bardzo chciałybyśmy o tym zapomnieć to się nie da i już, mimo to a może nawet właśnie dlatego chętnie Wam doradzimy albo na coś zwrócimy uwagę. Ona30 miałam w szpitalu kolposkopię i biopsje i jestem pewna, że te dwa badania dają już pewny obraz ale to jednak zależy rzeczywiscie od umiejscowienia choreg miejsca bo mi na etapie cytologii moja lekarką której jestem bardzo wdzięczna powiedziała, że rak u mnie nie został wykryty ciut wcześniej bo możliwie, że materiał był pobierany z innego miejsca. Jest to skomplikowane albo i całkiem proste bo tu liczy się fach lekarza, jeśli się przyłoży to zrobi badanie profesjonalnie a jeśli "po łebkach" to wynik wyjdzie dobry. I tak ja przez jakiś rok albo nawet dwa chodziłam zadowolona, że mam dobrą cytologię aż tu nagle rok temu bach od razu G3. Dacie radę Kochane bo już jesteście pod kontrolą i nie zostawiacie tematu. Ja mam kontakt z kilkoma kobietami które tu się zbytnio nie udzielają i One poodbierały wyniki cytologii jak już miały grupę IV i co... Trzymajcie się, jesteście młode, piękne i szczęśliwe a do tego mam nadzieję, że i zdrowie ! :D
  • Dzień dobry moje Kochane. Nowe Panie witam! Przepraszam za brak odzewu przez te tygodnie ale spraw dużo na główce. Widzę że muszę dużo stron nadrobić. Pozdrawiam cieplutko Kochane. Buziaki <3
  • 8 lat temu
    Kaa, Agnieszka Wy jesteście niesamowite kobiety. Silne, zaradne, pełne woli walki, Wy możecie zapewne góry przenosić i uwierzcie dajecie swoim przykładem dużo siły. Rzadko spotyka się takie waleczne, charakterne kobiety <3 <3 <3
  • 8 lat temu
    <3 <3 <3 <3 <3 <3 <3 <3 <3 <3 <3 <3 <3 <3 <3 <3 <3 <3 <3 <3 <3 <3 <3 <3 <3 <3 <3 <3 <
  • 8 lat temu
    lepiej kochana, senna jestem przez stan podgorączkowy ale minęły najgorsze niepokojące obawy więc hurra myślę że mogę spać spokojnie na nowo tzn na tyle ile się da :P
  • 8 lat temu
    Dziekuje. Tez zycze milego wieczorku i dobrej dajacej odpoczynek nocy:) ja jeszcze musze przebolec i przemartwic sie o pewnego pracoholika...dzis najpewniej 16godzin w pracy.:/ jak tu byc zdrowa w parze z kims takim:P
  • 8 lat temu
    Nie wazne na jakim etapie kazda z nas jest, bo i tak siedzimy w tym samym bagnie, ale wazne jedt to, ze jestesmy razem- mimo tego,ze po calej Polsce jestesmy rozsypane,to i tak tworzymy jedno- jestesmy jak rodzina, bo tu mozemy sie zwierzac,pisac co nam na sercu lezy i nikt nas tu nie "pogoni",wrecz przeciwnie zrozumie i wesprze, wyslucha i udzieli dobrej rady <3! To jest nasza sila,odwaga i chec walki! Tak trzymajmy kochane! Oby tak dalej tyle wpisow. Takimi pieknymi wnioskami zakoncze moj dzien :). Zycze wszystkim spokojnej nocki <3 <3 <3


Zaloguj się lub Zarejestruj, żeby odpowiedzieć lub dodać nowy temat