Do startu gotowi... HSIL- CIN 3 / CIS

12 lat temu
dzien dobry !!! z okazji dnia kobiet odebrałam wynik czerwony cytologii ''stwierdza się nieprawidłowe komórki nabłonkowe. komórki nabłonka HSIL - Zmiany śródnabłonkowe stopnia wysokiego cin 3/ cis''... i tyle...kolposkopia będzie za kilka dni, podczas tego badania pobiorą też wycinki do histopatu... 11 miesięcy temu cytologia była idealna- zero infekcji...będę miała zabieg chyba, a co pozniej - nie wiem...mam dwuletnie dziecko, 29 lat...czy histopatologia może dać taki wynik, że nie będzie nawet zabiegu ? czy jeśli cytologia ujawniła HSIL to już ''pozamiatane''? pomóżcie kobietki...
10924 odpowiedzi:
  • 8 lat temu
    Emi83 zabijasz jakos czas czekania??
  • 8 lat temu
    Pierwszy raz w zyciu uzywam takiego okropnego, ohydnego spray'u na gardlo.Nazywa sie larimax, nie wiem czy dam rade psikac sobie to cos 3 razy dziennie... Mam odruch wymiotny od tego.. Beee:(((
  • 8 lat temu
    Kochanie. Nadal nie ma wyniku. Ale pa i do mnie zadzwoniła i zapytała czy zgadzam się na dodatkowe badania (jakieś dwa barwniki) za 200 zł. Powodem tego jak powiedział patomorfolg są nieprawidłowe komórki. On na tym etapie nie umie powiedzieć jakiego pochodzenia i stad niezbędne są dodatkowe badania. Czyli zglupialam zawylam i mam czekać na wyniki do wtorku środy najwcześniej na wynik...nie mam siły.
  • 8 lat temu
    Em83 kochana trzymaj się, wiem że jesteś zapewne teraz zła, zmartwiona, ale pamiętaj że nie jesteś sama. Czas oczekiwania nawet mnie w tym momencie wkurzył, bo wiem jak to jest zostać na weekend bez wyników! Tak nie powinni robić! Cholera by ich wzięła że tak powiem! U mnie ok, tylko ból i 37stopni. Czyli lepiej :) tylko apetytu brak
  • 8 lat temu
    Emi83 leczysz sie prywatnie, ze musisz placic za dodatkowe badania?? Evla bol i temperaturka przejda, wazne ze nie masz krwotokow. Ja dzis mam rozwolnienie :/. Nie pije gazowanego(wg wskazan lekarza),a pije litrami wode,ktorej nigdy nie lubilam i nigdy nie pilam no i moze takie efekty tego :P. Moze schudne,hihi
  • 8 lat temu
    Evla - jesteś super. " tylko bol;) trzymaj się kochana;) Ona -tak prywatnie. I generalnie lekarz mi powiedział, że może mi oddać wynik teraz no ale co dalej z tym wynikiem. Totalnie bez sensu. Przyrzekam, że jak tam dzwoniłam to miałam miękkie nogi. A potem. Lekarz jak oddzwonila i zobaczyłam nr to się telepalam i gowno z tego bo dalej nic nie wiem. A Wy slyszalyacie o tym barwieniu przez patomorfolg wycinków? ?
  • 8 lat temu
    Emi83 ja tez sie leczylam prywatnie, do momentu kiedy dostalam wyniki cytologii. Lekarz dal mi skierowanie do Centrum Onkologii, tam mialam "przeglad" i konsultacje,a poniewaz termin wycinkow bylby w grudniu,czyli za pozno,to dostalam skierowanie do szpitala, ale moge wrocic z wynikami wycinkow do CO (nawet bez rejestracji- lekarz zaproponowal sam ze mnie przyjmie). Takze juz nie musze placic z wlasnej kieszeni. I tak naprawde,to dziwie sie twojemu lekarzowi,ze nie dal skierowania do szpitala... (Wtedy np tylko wyniki bys z nim konsultowala jak mu ufasz), zaoszczedzilabys duzo pieniedzy no i czasu- ja np nie bede miala kolposkopii tylko od razu wycinki ze znieczuleniem dozylnym.
  • 8 lat temu
    emi83 ja nie słyszałam o tych barwnikach a myślałam, że już zetknęłam się ze wszystkim. evla ale jak boli ? tak miesiączkowo ?? odpocznij w weekend jeśli możesz, jesteś najważniejsza. ona30 ja też kiedyś korzystałam prywatnie ale od pewnego czasu (wiadomo o co chodzi) korzystam z luxmedu niby też prywatnie ale mam wszystko na już i nie czekam z niczym; oczywiście zabiegi, biopsję itp. miałam w szpitalu; w pewnym momencie zauważyłam, że ta prywatna opieka (w sensie gdzieś w gabineciku) wcale nie jest lepsza i często gęsto mniej profesjonalna. Nie wiem czy macie takie samo zdanie ?? :D :D :D :D
  • 8 lat temu
    Ona- mąż u siebie w firmie ma pakiety medyczne. I od początku do mojej ginekolog chodzę właśnie w ramach pakietu. I nic nie płaciła za badania wynikiitp. Dopiero jak zaczęła się zagłębiać w Hpv mRNA i dalej to place bo pakiet nie obejmuje tematu szyjki macicy. Póki co zostane u niej nawet na takich warunkach bo w Gdańsku jest najlepsza. A wizyty mam i tak za darmo.
  • 8 lat temu
    Kaa na dwoje babka wróżyła. Swoją przygodę z ginekologami zaczynałam na NFZ i nie wyszłam na tym dobrze. Potem prywatnie i było dobrze. W międzyczasie wracałam do przychodni i była dupa. Od roku jestem u mojej ginekolog i naprawdę jej ufam i jako jedynej udało się coś ustalić, jako jedyna zaczęła mnie badać od góry do dołu. Póki jeszcze mogę to zostane u niej.


Zaloguj się lub Zarejestruj, żeby odpowiedzieć lub dodać nowy temat