Do startu gotowi... HSIL- CIN 3 / CIS

12 lat temu
dzien dobry !!! z okazji dnia kobiet odebrałam wynik czerwony cytologii ''stwierdza się nieprawidłowe komórki nabłonkowe. komórki nabłonka HSIL - Zmiany śródnabłonkowe stopnia wysokiego cin 3/ cis''... i tyle...kolposkopia będzie za kilka dni, podczas tego badania pobiorą też wycinki do histopatu... 11 miesięcy temu cytologia była idealna- zero infekcji...będę miała zabieg chyba, a co pozniej - nie wiem...mam dwuletnie dziecko, 29 lat...czy histopatologia może dać taki wynik, że nie będzie nawet zabiegu ? czy jeśli cytologia ujawniła HSIL to już ''pozamiatane''? pomóżcie kobietki...
10924 odpowiedzi:
  • 8 lat temu
    Ona30 baw się dobrze :) Jutro recenzję proszę :P zasięgu będę szukać...biegać po szlaku z łapką do góry :D pomiędzy zdziwionymi dziećmi :P
  • 8 lat temu
    Dzieki Evla! Jestem fanka Bridget Jones- przeczytalam wszystkie ksiazki...Recenzja na bank bedzie na jutro:-)!
  • Witam. Jestem tu nowa. Miesiac temu na cytologi wyszlo mi hsil cin3. Dwa tyg pozniej mialam kolposkopie z biopsja i wynik histo cin3. Jutro mam zabieg lletz w znieczuleniu miejscowym i boje sie jak cholera. Mieszkam w uk i wiem ze opieka tu jest bardzo dobra ale nie wiem co po takim zabiegu. To oznacza ze juz mam raka? Bo powiedzieli mi ze to przedinwazyjny
  • 8 lat temu
    Witaj Agnes40:) Ja miałam dokładnie taki sam wynik jak Ty. CIN III, w różnych źródłach można to interpretować na 2 sposoby. Albo stan przednowotworowy, bądź rak przed inwazją czyli w miejscu stopień 0.Ale nadal Agnieszka76 ma racje, to nie jest rak, to się nie rozprzestrzenia po naszym organizmie. Konizacja Cię od tego uwolni. Ja miałam ją robioną na początku miesiąca, ale nożem chirurgicznym. Udało się wyciąć wszystko. wszystkie chore tkanki, dotrzeć do zdrowych(granica zdrowych tkanek bo o to właśnie chodzi w tym) i pozbyć się tego paskudy. Z Tobą też tak będzie, bo konizacja bardzo często jest skuteczną, oszczędzającą metodą:) Pozdrawiam Cię serdecznie <3
  • 8 lat temu
    Ilka kochana moja wariatko Ciebie wcięło!! ale rozumiem bo ja też od wczoraj ciągle coś mam, ciągle coś trzeba, ciągle coś wyskakuje :/
  • 8 lat temu
    Kochane babki widzę, że tu burza mózgów dosłownie, ja wróciłam z cudnego wyjazdu i każdej z Was życzę takich wyluzowanych dni w doborowym towarzystwie a od jutra praca,praca i cała masa spraw do załatwienia ;) Agnes40 konizację miałam i ja, nic strasznego. To teraz po mojej nieobecności ja zapraszam na dobrą kawę w połączeniu z oglądaniem zdjęć znad morza i pustej spokojnej plaży <3
  • 8 lat temu
    Kaa wróciłaś:) cieszę się bardzo że odetchnęłaś, wyjazd się udał i wracasz w dobrym humorze. Gdy Cię nie było trochę się pisało, niestety mało dywanu robiło :P Piękny obrazek nam przedstawiasz... pusta plaża, szum morza, błogo:) Czyli kawusia u Ciebie, Emi się ucieszy że nas coraz więcej :P
  • 8 lat temu
    Melduje posłusznie ze czytam tylko was ;) widzę, że na jutro kawka się szykuje;) wracam do papierów. Evla - a gdzie Ty się szlajasz??? Aga, Agnes - będzie dobrze, trzymam kciuki;) dobranoc;)
  • 8 lat temu
    Emi83 jak tam nocny dyzur? Ja wlasnie wrocilam z kina. Film super, dlugo juz tak sie nie smialam na komedii:). Jak najbardziej polecam! Hihi- nawet mojemu mezowi sie podobal film. Czytalam tez ksiazke- watek odbiega od niej ale w ksiazce Marc Darcy umiera,wiec nie bylaby to juz komedia.. Jest oczywiscie happy end.. Szczegolow nie zdradzam- ktorego pana wybrala Jones i kto byl ojcem-zachecam do pojscia na film... Juz nie moge sie doczekac kiedy bedzie w necie, zeby go jeszcze raz obejrzec :D
  • 8 lat temu
    Witaj Agnes 40, Mamy ten sam problem, ale ty to szczescie, ze mieszkasz w UK i masz lepsza opieke medyczna i co najwazniejsze dzialaja oni szybciej! Tego w Polsce brakuje- szybkiego dzialania w takich przypadkach... Im wiecej nas jest tym silniejsze jestesmy <3


Zaloguj się lub Zarejestruj, żeby odpowiedzieć lub dodać nowy temat