Do startu gotowi... HSIL- CIN 3 / CIS

12 lat temu
dzien dobry !!! z okazji dnia kobiet odebrałam wynik czerwony cytologii ''stwierdza się nieprawidłowe komórki nabłonkowe. komórki nabłonka HSIL - Zmiany śródnabłonkowe stopnia wysokiego cin 3/ cis''... i tyle...kolposkopia będzie za kilka dni, podczas tego badania pobiorą też wycinki do histopatu... 11 miesięcy temu cytologia była idealna- zero infekcji...będę miała zabieg chyba, a co pozniej - nie wiem...mam dwuletnie dziecko, 29 lat...czy histopatologia może dać taki wynik, że nie będzie nawet zabiegu ? czy jeśli cytologia ujawniła HSIL to już ''pozamiatane''? pomóżcie kobietki...
10924 odpowiedzi:
  • 8 lat temu
    Z tego co pamietam byl tu nawet jakis maz, ktory opowiadal jak to ze strony mezczyzny wyglada, jak on na to patrzy i ci przezywa... Niestety moja pamiec jest za krotka, zeby pamietac szczegoly
  • 8 lat temu
    Tak mam, corke w 3klasie. Zebranie Rady Rodzicow. Utrapienie, ale ja jestem z tych mam ktore nie potrafia odmowic i sie nie angazowac. Corka zostala z babcia w domu nad ksiazkami i jest bardzo niezadowolona z tego powodu :/ :P
  • 8 lat temu
    Najlepiej z mama,wiec nie dziwie sie corce:). Ja czekam teraz na meza, ale nie wiem kiedy wroci z pracy, taki pracoholik z niego. W zeszlym tygodniu on gotowal obiady,ogarnial dom,ja nie mialam ani glowy ani checi do tego, bylam za bardzo przybita. Praktycznie w rozjazdach bylam, do szpitala specjslistycznego, gdzie bede miala zabiegi mam 80 km, do ginekologa 20km. Konsultacja, skierowania, umowienie sie na zabieg(pani doktor nie bylo to trzeba bylo jeszcze raz jechac)-meczarnia. Ten tydzien spokojniejszy, ale tez juz zaplanowany...
  • 8 lat temu
    No to jak się chwalimy to chwalimy. Ja mam 4 dziec( jedno moje, dwojka meza a najmlodsze wspolne;))i i w pracy 14 szt. ( wychowawca w domu dziecka). Czy ktoś mnie przebije???;) hm...seks oralny powiadacie? ? No coś trzeba pomyslec..ale chyba nie mam siły. Póki co. A mąż powiedział ze nie ma sensu aby on się badał na HPV bo cóż to zmieni. Dodał tylko, że jak mam być spokojniejsza to może się zbadac;)
  • 8 lat temu
    Emi83 fajnie jest miec taka duza rodzinke! Nas byla 3 ale zawsze kuzynostwo na wakacje przyjezdzalo- to prawie jak rodzenstwo:)... Ja chcialam 2-3 no ale teraz musze poczekac.
  • 8 lat temu
    Agnieszka76 ja lubilam miec wszystko poukladane.. Najpierw praca ("uzbieranie srodkow finansowych na wychowanie dzieci") slub przed 30stka, potem dzieci i szczescie na 100%. To byl plan. No,a to,co teraz sie dzieje, przerasta moje poczucie terazniejszosci, jak do tej pory odczuwalne poczucie stabilnosci i bezpieczenstwa. No coz, powoli przywykam do nowej sytuacji ale ciagle pytam siebie Dlaczego ja? Dlaczego teraz a nie np po ciazy? Wiecie,ja boje sie, ze bede bezplodna. I wiem o tym,ze narazie to przesadzam z tym wnioskiem, ale wiecie jakie jestesmy z natury- liczymy sie z najgorszym...
  • 8 lat temu
    Agnieszka76 dziekuje za optymistyczne slowa dodajace wiary w lepsze jutro:-)! Musze teraz wyzbyc sie zlych mysli nagromadzonych w zeszlym tygodniu a skoncentrowac na pozytywach! Ale powiem szczerze, ze teraz w takim towarzystwie jest mi o wiele lepiej! Nawet jak pojecze to czuje sie zrozumiana a nie skarcona za uzalanie sie nad soba:-*. Mialam szczescie, ze was odnalazlam:-***<3 Milego wieczorku. Odezwe sie jutro:)
  • 8 lat temu
    Hejka kobiety wróciłam z zebrania, wchodząc od razu zaczęłam odrabiać lekcję przez telefon z bratanicą, przepytki córki na kartkówkę...szaleństwo :p Emi83 jak się tak chwalimy to ja mam jedną córkę, mój partner trzy córki, cała czwórka wszystkie blondynki, a w marzeniach był piąty aczkolwiek z cichą nadzieją na blondyna :p tylko że to już nie realne i mogę sobie raczej pomarzyć i jedynie popłakać w poduszkę ;( Życie czasem nam bardzo zmienia plany, marzenia i zderza je z brutalna rzeczywistością ;(
  • 8 lat temu
    cholera rozmemłałam się!! idę ogarniać powtórkę z angielskiego przynajmniej chliptać nie będę...
  • 8 lat temu
    Dziewczynki pytanie mam czy w cytologii wychodzi nadżerka? Mam wynik że materiał pobrany prawidłowy do oceny . I że nie stwierdza się żadnych zmian dysplazji ani komórek nowotworowych. Żadnego stanu zapalnego nawet najmniejszego. Gdyby była nadżerka to by to było w cytologii?


Zaloguj się lub Zarejestruj, żeby odpowiedzieć lub dodać nowy temat