Do startu gotowi... HSIL- CIN 3 / CIS

12 lat temu
dzien dobry !!! z okazji dnia kobiet odebrałam wynik czerwony cytologii ''stwierdza się nieprawidłowe komórki nabłonkowe. komórki nabłonka HSIL - Zmiany śródnabłonkowe stopnia wysokiego cin 3/ cis''... i tyle...kolposkopia będzie za kilka dni, podczas tego badania pobiorą też wycinki do histopatu... 11 miesięcy temu cytologia była idealna- zero infekcji...będę miała zabieg chyba, a co pozniej - nie wiem...mam dwuletnie dziecko, 29 lat...czy histopatologia może dać taki wynik, że nie będzie nawet zabiegu ? czy jeśli cytologia ujawniła HSIL to już ''pozamiatane''? pomóżcie kobietki...
10924 odpowiedzi:
  • Ilka, tak już jestem po. Tak, znieczulenie dożylne krótkotrwałe - narkoza. Nic mi nie było po znieczuleniu. Założyli motylka i puścili, co trzeba i po prostu zasnęłam. Fajne uczucie:) Później ktoś mnie zbudził. Miałam nawet sen ale nie pamiętam, co mi się śniło.Wyniki za 21 dni :(
  • Tak. Właściwie, to dostałam wypis, zalecenia. Lekarz wykonujący zabieg tylko przyszedł powiedzieć 1 zdanie, musiał iśc na blok operacyjny i wyszłam do domu. Chyba byłam trochę w szoku, bo pielęgniarki mówiły, abym została i odpoczęła. A Ty jesteś po kolposkopii? Znasz swój CIN?
  • Nie tak od razu, nikt nie wygania ;) U mnie cytologii i w kolposkopii niby CIN 1, lekarz nie pobrał wycinków z tarczy tylko wyskrobiny z kanału i po biosji ujawniło się CIN 3. Co mam na tarczy, tego nie wiem. Wiem tylko, że to była elektrokonizacja ale chyba nie nożem. Hmm właśnie takie zmiany niewidoczne są najgorsze, bo jak je cholerka wyciąć, skoro ich ni widać. Ilka, leep, to jest coś innego niż elektrokonizacja??
  • A nie zrobili Ci przy typm leep wyłyżeczkowania kanału? Ja dziś miałam.
  • No mnie boli brzuch, chodzę zgięta i do tego chyba jestem "tam" trochę spuchnięta.
  • Ilciu, a jaką miałaś biposję przy kolposkopii? Kilka wycinków, czy wyskrobiny z kanału tak, jak ja?
  • A dlaczego nie docinałaś wcześniej? Kiedy masz konizację? Ja też już nic nie wiem. Martwię się, że na CIN3 się nie zakończy.
  • Nie dziwię Ci się. Ja cytologię III odkryłam w lipcu 2015 r. Potem listopad 2015 r. fałszywa II i marzec 2016 r. znowu III i się zaczęło. Jakby tego było mało w styczniu 2016 r. podejrzany guz tarczycy. 19.07.16 r. odbieram wyniki biopsji tego guza. Załamka ;( Wybacz teraz ale idę się położyć, bo jakoś kiepsko się czuję. Dziękuję za rozmowę. Odezwę się jutro. Trzymaj się cieplutko.
  • Zalamka ale szybko <3cieszę się ze już po wszystkim <3 3 tygodnie zleca i odbierzesz zadowalający wynik. Pozdrawiam cieplutko. Zdrowiej szybciutko <3 <3 <3
  • Ilka rok czasu ciągnie się tylko dlatego, że w cytologi wychodziło tylko cin 1. Nikt nie spodziewał się cin3. Powinnam kolposkopię mieć od razu rok temu ale czy to by coś dało? W kolposkopii nic nie było widać, ewentualnie ten CIN1. Zrobiłam test na hpv, potem wycinki i wyszło. Myślę, że sprawa u mnie zaczęła się już dawno temu. NIestety. CIN3 nie robi się z roku na rok. Olenka cieszę się, że mam zabieg za sobą ale teraz najgorsze przede mną - czekanie na wyniki.


Zaloguj się lub Zarejestruj, żeby odpowiedzieć lub dodać nowy temat