Do startu gotowi... HSIL- CIN 3 / CIS

12 lat temu
dzien dobry !!! z okazji dnia kobiet odebrałam wynik czerwony cytologii ''stwierdza się nieprawidłowe komórki nabłonkowe. komórki nabłonka HSIL - Zmiany śródnabłonkowe stopnia wysokiego cin 3/ cis''... i tyle...kolposkopia będzie za kilka dni, podczas tego badania pobiorą też wycinki do histopatu... 11 miesięcy temu cytologia była idealna- zero infekcji...będę miała zabieg chyba, a co pozniej - nie wiem...mam dwuletnie dziecko, 29 lat...czy histopatologia może dać taki wynik, że nie będzie nawet zabiegu ? czy jeśli cytologia ujawniła HSIL to już ''pozamiatane''? pomóżcie kobietki...
10924 odpowiedzi:
  • Karola miałam zapytać,ile masz lat?
  • Zania rocznikowo 26 a co? B)
  • Karolaols wylyzeczkowanie kanału szyjki:-D. Krwawienie jest normalne przy wycinkach. Cieszę się ze masz to za sobą. Pozdrawiam cieplutko i trzymam kciuki za wyniki <3
  • Tak pytam (ja 24) bo też mam lsil z ostatniej cyto. Ja również byłam na kolposkopii ale nie pobierali wycinkow bo lekarz stwierdził ze nic podejrzanego nie widzi(nawet lsil nie potwierdzil) Ale teraz to się stresuje ze może trzeba było mu powiedzieć że chce żeby pobrał... Co dokładnie mówił Twój lekarz podczas pobierania wycinkow?
  • Tak tak Zania już pamiętam twoja historie. Mam małe problemy z koncentracja, nie wiem czy czytałaś że na forum trafiłam z rakiem tarczycy, teraz jestem bez hormonów już trzeci tydzień bo 7.03 jadę do CO na jodowanie. Co do kolpo to oglądając gola szyjke mówił że brzydkO wygląda bo mam rozległą nadzerke (po ciąży się powiększyła znacznie). Ale gdy już smarowal mazidlami to mówił że źle nie wygląda i prawidłowo się zabarwia, u siebie w karcie napisał że obraz kolposkopowy zadowalający. Wycinki pobrał z nadzerki bo mówil że jednak ten lsil skąds wyszedł więc może coś głębiej siedzi. Ogólnie lekarz anioł nogi mi się tak trzesly że strachu zw aż cały fotel chodził. I nie mogłam tego opanować ale to chyba dlatego że wiedziałam że większość robi w znieczuleniu ogólnym i spodziewałam się wielkiego bólu. A co do hpv to mówił że nie widzi większego sensu sprawdzania który to typ bo jeśli mniej onko będę spokojniejsza jeśli bardziej będę przeżywać a badać się trzeba i tak regularnie bez względu na typ. Także chyba dam sobie na spokój z testem..
  • 8 lat temu
    karolaols a powiedż jak zaczęły się u Ciebie problemy z tarczycą ?
  • Mama mnie zapisała już do dziecięcego endokrynologa ze względu na to że u nas to dziedziczne (babcia i mama) z tym że mama miała duże i zaniedbane guzy ale okazały się niezlosliwe. Na początku lexzono mnie na wole młodzieńcze a potem w zasadzie nie wiem na co, pojawiła się też torbiel na tarczycy jakieś 6 lat temu. Później był to mały guzek (2012) i usg miałam dopiero w 2015 roku okazało się że urósł parę mm. Skierowanie na biopsje, wynik wskazywał na raka brodawkowatego tarczycy,skierowanie pilne do szpitala i operacja. Jeszcze tam lekarza prosiłam o wycięcie całej tarczycy a on nie chciał się zgodzić że względu na wiek( 26) i rozmiar guza - mikrorak z usg 9mm a okazało się że tylko 4mm miał. Ale miałam dobre przeczuxie bo w drugim płacie miałam dwa guzki 2i 1 mm i też złośliwe niewidoczne gołym okiem. Także taj czy inaczej miałabym reoperacje.. Także trzy maleństwa gdyby nie to że byłam pod stałą kontrola pewnie odkryłabym to za 5 lat może 10? ;)
  • 8 lat temu
    karolaols jesteś więc kolejnym przykładem na to, że musimy się badać i trzeba o tym pamiętać, same o sobie !! niedługo dzień kobiet więc zróbmy sobie same święto i niech przynajmniej co druga z nas pójdzie sie porządnie przebadać, namawiajcie na to swoje siostry, koleżanki :D
  • 8 lat temu
    karolaols jesteś więc kolejnym przykładem na to, że musimy się badać i trzeba o tym pamiętać, same o sobie !! niedługo dzień kobiet więc zróbmy sobie same święto i niech przynajmniej co druga z nas pójdzie sie porządnie przebadać, namawiajcie na to swoje siostry, koleżanki :D
  • Święta racja chociaż ja już się nie wybieram nigdzie, boję się że jeszcze coś mi wynajda ;)


Zaloguj się lub Zarejestruj, żeby odpowiedzieć lub dodać nowy temat