Do startu gotowi... HSIL- CIN 3 / CIS

12 lat temu
dzien dobry !!! z okazji dnia kobiet odebrałam wynik czerwony cytologii ''stwierdza się nieprawidłowe komórki nabłonkowe. komórki nabłonka HSIL - Zmiany śródnabłonkowe stopnia wysokiego cin 3/ cis''... i tyle...kolposkopia będzie za kilka dni, podczas tego badania pobiorą też wycinki do histopatu... 11 miesięcy temu cytologia była idealna- zero infekcji...będę miała zabieg chyba, a co pozniej - nie wiem...mam dwuletnie dziecko, 29 lat...czy histopatologia może dać taki wynik, że nie będzie nawet zabiegu ? czy jeśli cytologia ujawniła HSIL to już ''pozamiatane''? pomóżcie kobietki...
10924 odpowiedzi:
  • 8 lat temu
    Nie bylo jeszcze dziś :/
  • 8 lat temu
    Nic się nie obawiaj bo to nic nie znaczy, jutro zadzwoń albo najlepiej we środę. Zajmij się czymś żeby myśli były zajęte/to trudne ale da się zrobić.
  • Dziękuję za wszystkie odpowiedzi. Zapomniałam w moim opisie dodać że mam nadzerke i to od dobrych pięciu lat także pewnie to też ma wpływ bo to jednak zmiana na szyjce prawda?
  • Karolaols ja też mam nadżerkę i w kolposkopii właśnie to ona się zabarwiła. A tak b/z
  • Karolaols ja też mam nadżerkę i w kolposkopii właśnie to ona się zabarwiła. A tak b/z
  • Karolaols ja też mam nadżerkę i w kolposkopii właśnie to ona się zabarwiła. A tak b/z
  • Karolaols ja tez mialam nadzerke I zajmowala ona cala tarcze. I na niej te ciny. Nadzerke mam od 18 roku zycia czyli 10 lat
  • 8 lat temu
    Niestety ja również miałam nadżerkę, całe lata,kiedyś próbowałam ją wyleczyć ale potem znowu się pojawiła,paskudna nazwa i paskudna dolegliwość.
  • A czy Wasi lekarze proponowali Wam coś z nią zrobić? Koleżance lekarz wypalał i miała problem z zajściem w ciaże ale po paru latach urodziła córeczkę :) też mam nadżerkę w sumie odkąd pamiętam. Mój lekarz wie, że planuje drugie dziecko więc na razie nic z tą nadżerką robić nie będziemy. Póki co czekam na kontrolną cyto w maju eh
  • 8 lat temu
    nika_kg jeśli chodzi o mnie to miałam nadżerkę po pierwszym porodzie (mam 2dzieci), miałam ją nawet wypalaną ale albo nieskutecznie albo lekarz spartolił sprawę bo potem po 2 porodzie już przy każdej w zasadzie wizycie lekarze mówili o tej nadżerce, że trzeba coś z nią zrobić itp.itd. Ja wiem doskonale, że w tej sprawie ja również zawiniłam bo mogłam drążyć temat.Tyle u mnie na ten temat.


Zaloguj się lub Zarejestruj, żeby odpowiedzieć lub dodać nowy temat