Do startu gotowi... HSIL- CIN 3 / CIS

12 lat temu
dzien dobry !!! z okazji dnia kobiet odebrałam wynik czerwony cytologii ''stwierdza się nieprawidłowe komórki nabłonkowe. komórki nabłonka HSIL - Zmiany śródnabłonkowe stopnia wysokiego cin 3/ cis''... i tyle...kolposkopia będzie za kilka dni, podczas tego badania pobiorą też wycinki do histopatu... 11 miesięcy temu cytologia była idealna- zero infekcji...będę miała zabieg chyba, a co pozniej - nie wiem...mam dwuletnie dziecko, 29 lat...czy histopatologia może dać taki wynik, że nie będzie nawet zabiegu ? czy jeśli cytologia ujawniła HSIL to już ''pozamiatane''? pomóżcie kobietki...
10924 odpowiedzi:
  • "kaa napisała 1 dni 21 godz temu Aniaaa30 jak widzisz niektóre babki kiepsko zniosły biopsje - Ty z dzidziusiem będziesz z pewnością potraktowana "ulgowo", jesteś w wyjątkowej sytuacji bo pod ochroną, nie obawiaj się !! Kolposkopia nie boli wcale bo to zwyczajne badanie tyle, że nieco inne ale bezbolesne. Konizacja również nie boli choć różnie niektóre kobiety znoszą podanie znieczulenia,niektóre potem krwawią.Ja nie. Tak więc różnie to bywa u różnych kobiet.Skup się Aniu na dziecku bo odbiera każde Twoje zdenerwowanie.Najważniejsze, że jesteś po opieką bo to już jest bardzo wiele, pomyśl co by było gdyby lekarka to przeoczyła a ty byś urodziła i potem przy deficycie czasowym w ogóle być temat "przespała". Myśl pozytywnie, musisz dla maleństwa. MÓWI CI TO DOŚWIADCZONA MAMA <3" Kochana,ja kolposkopię już jedną miałam,po zrobieniu cytologii,jak przyszły wyniki,to moja gin skierowała mnie na kolposkopię,badanie niezbyt przyjemne,ale nie bolesne,tego się absolutnie nie boję :) Po kolposkopii dostałam skierowanie do szpitala na pobranie wycinków,miałam znieczulenie dożylne i jak tak czytam,że wiele kobiet podczas pobierania wycinków nie ma dożylnego znieczulenia,że wszystko czują,że boli,to..przykro mi naprawdę,że są kobiety,które cierpią podczas pobierania tych wycinków,naprawdę - nie tak powinno to wyglądać,prawda? Nie wiem dlaczego w różnych szpitalach różne zasady panują,w jednym znieczulenie dożylne,w drugim psiknięcie czymś co wcale nie znieczula...
  • 8 lat temu
    Mam pytanko do was... powiedzcie czy po info o złej cytologii zrobilyscie od razu kolposkopie (zwykle badanie bez pob.histop.) co wam lekarz powiedział ?
  • Ja po odebraniu wyników od swojej gin z cytologii od razu dostałam skierowanie na kolposkopię - na którą czekałam prawie 2 tygodnie :)
  • 8 lat temu
    Aniaaa30 ja też nie wiem i podzielam Twoją opinie ale jak widać miałyśmy sporo szczęścia trafiając do takich a nie innych placówek.Niezależnie od placówki żadna kobieta nie powinna cierpieć podczas tego czy innego badania.I to nie jest banał a coś co powinno stać się normą. Sawa78 ja po złej cytologii robionej w prywatnej placówce dostałam na cito skierowanie do szpitala.W szpitalu zrobiono mi kolposkopię w trakcie której lekarz na bieżąco mi mówił, że dobrze to nie wygląda... ogólnie mówiąc miał minę niewyraźną. No i musiałam zostać w szpitalu na drugi dzień bo rano zrobili mi biopsję. Dalej co u mnie wiecie. Tak więc w trakcie kolposkopii doświadczony lekarz widzi co i jak.
  • 8 lat temu
    Ja kiedy odebralam od mojego gin wynik cyt.to od razu dal mi skierowanie do szpitala ale termin byl dop.16.02 to szybko poleciałam na zwykłą kolposkopie prywatnie.No i lekarz potwierdził i mówi ze zaawansowane zmiany i ten kazal mi za 5dni juz przyjechac na pobr.wycinkow do innego szpitala.
  • 8 lat temu
    Jeszcze 12 dni do wyników. ...ja odliczam
  • 8 lat temu
    sawa78 wiesz co myślę? moja opinia jest taka,że jeśli lekarz zareagował w ten sposób to bardzo dobrze bo właśnie chodzi o to,żeby szybko działać.Nie czekać ani nie zwlekać.Pięć dni szybką miną a Twoje wyniki mogą być dobre ale nawet jeśli nie to już będziesz pod opieką.Ja jestem bardzo konkretna w tych sprawach bo wiem doskonale,że w moim przypadku czas i szybka reakcja zdziałały bardzo wiele.Bądź dobrej myśli bo psychika jest nieoceniona w tych sprawach.
  • Dziewczyny to na to wychodzi, ze tylko mnie wycinki nie bolaly?? Nawet bez znieczulenie...czulam tylko delikatnie uszczypniecia a jak brali chyba z macicy to taki jak na miesiaczke, ale Ja to w ogole widocznie hard kobita jestem ;) na porod dziewczyny pojechalam z 9 cm rozwarciem... I podkreslam ze dla meza kazalam siedziec o 3 w nocy ze mna w samochodzie pod szpitalem 1,5 godz. Bo stwierdzilam ze jeszcze to nie to i stwierdza ze panikuje :) jakbym jeszcze 30 minut poczekala to chyba bym w windzie urodzilam ;) Co do zlej cytologii to ascus mialam juz w ciazy, po porodzie cyto tez zle wyszla i odrazu dostalam skierowanie na kolpo z wycinkami
  • 8 lat temu
    Basiap3001 Ty Basiu jesteś jak przedwojenny materiał, twarda i dzielna. Mnie nie bolało nic a nic ale miałam narkozę za każdym razem. Dlatego być może całego leczenia źle nie wspominam, mimo wszystko. Trzymaj się Basiu !
  • 8 lat temu
    Witam jak tam kobietki ? Zapraszam na poranną kawke :) U mnie straszne zmiany nastroju ,pewnie seks by mi go poprawil a tu zakaz :/ Dziś wizyta kontrolna u mojego doktorka. no i jeszcze 11 dni.....


Zaloguj się lub Zarejestruj, żeby odpowiedzieć lub dodać nowy temat