Do startu gotowi... HSIL- CIN 3 / CIS

12 lat temu
dzien dobry !!! z okazji dnia kobiet odebrałam wynik czerwony cytologii ''stwierdza się nieprawidłowe komórki nabłonkowe. komórki nabłonka HSIL - Zmiany śródnabłonkowe stopnia wysokiego cin 3/ cis''... i tyle...kolposkopia będzie za kilka dni, podczas tego badania pobiorą też wycinki do histopatu... 11 miesięcy temu cytologia była idealna- zero infekcji...będę miała zabieg chyba, a co pozniej - nie wiem...mam dwuletnie dziecko, 29 lat...czy histopatologia może dać taki wynik, że nie będzie nawet zabiegu ? czy jeśli cytologia ujawniła HSIL to już ''pozamiatane''? pomóżcie kobietki...
10924 odpowiedzi:
  • Kaa przepraszam słownik hihi <3
  • 8 lat temu
    Ilka pytałam lekarzy,niewiele jest środków które mgłabym brać dlatego postanowiłam,że przeczekam.Moja lekarka mówi, że normalnie jak kobieta przechodzi klimakterium to jest kiepsko ale organizm się do tego przygotowuje a tu nagle, ciach i nie ma. Stąd problem. Jestem w kontakcie z babkami które mają co ja już za sobą i stwierdziłyśmy wszystkie wspólnie, że jeśli taka jest cena za dobre wyniki, za zdrowie to damy radę.
  • Jestem po wizycie. Wiem, tyle co wiedzialam, tzn pani doktor nie powiedziala mi wiecej niz internet. Chwala jej za to, ze nie bagatelizowala, ale tez nie stawiala diagnozy na slepo. Teraz kolposkopia i wycinki, dopiero jak bedzie wynik histopatu bedzie wiadomo ile mi wytna ?. Na 2 lutego mam umowiony zabieg. Potem okolo 3 tyg czekania. Czyli dopiero pod koniec lutego sie dowiem. Teraz szkola cierpliwości. Rodzinka mnie wspiera. Dziekuje za slowa otuchy i pozdrawiam <3 <3 <3
  • Tynka79 my wszystkie przez to przechodzilysmy. U mnie jjuz we wtorek konizacja, zlecial czas ale gdyby nie te forum i nasze kochane kobietki to bym się zalamala nerwowo. Pisz, czytaj, odpowiadaj, zawsze w grupie lżej. Pozdrawiam cieplutko. Najważniejsze ze jesteś już pod opieką lekarza i działasz. <3 <3 <3
  • 8 lat temu
    Tynka79 mądrzy ludzie, lekarze nie chlapią na prawo i lewo bo żartów nie ma w tym temacie. Widzą również, że kobiety są na tyle zdeterminowane, że są w stanie wszystko przecierpieć obyśmy tylko wiedziały dlaczego. Ja mogę wiele przejść ale muszę widzieć to światełko w tunelu. Najbliższa osoba albo dzieci mają to do siebie, że potrafimy na chwilę zapomnieć o zabiegach i innych nieprzyjemnościach.
  • 8 lat temu
    Tynka79 a widzisz naszą Oleńkę88 wulkan energii :D
  • 8 lat temu
    Ilka kosmetyczna albo fryzjer to czasami lek na kiepski dzień, tak tak pod warunkiem żeby fryzjerka nie sknociła fryzury a kosmetyczna żeby nie robiła za mocnej henny ha ha ha
  • Dzisiaj dobry dzień miałam od rana stąd pozytywne nastawienie ha ha ha. To dzięki Wam dziewczyny wiele zrozumiałam i trochę lżej na duszy... A inne Kobietki niech biorą ze mnie przykład i "męczą" Was tak jak ja a na pewno dzięki Waszej wiedzy zrobi im się lepiej. Kocham Was moje Kochane za to ze potrficie przywrócić wiarę w lepsze jutro <3
  • Ja juz kochane w domu odpoczywam ale juz bym coś zrobila w pracy się denerwują ze aż tyle zwolnienia wrócę to pewnie do zwolnienia bede :-( cieszę sie ze juz po wszystkim teraz czekać na wynik oby to juz się skończyło:-) przyznam się szczerze ze jak tak czytam was i pisze to tak inaczej sobie radzę z tym wszystkim aż dziewczyny na oddziale byly zaskoczone ze dobrze sobie radzę ;-) dziękuje dziewczyny :-*
  • 8 lat temu
    paula92 musisz kochana być skoncentrowana na sobie,wiem że to proste nie jest gdy się pracuje razem z innymi ludźmi ale jeśli lekarz dał tyle zwolnienia to znak, że powinnaś odpoczywać.Ja już gdzieś chyba napisałam,że taka jedna dziewczyna leżąca łóżko w łóżko pracowała gdzieś w magazynie i cieszyła się,że zamiast dźwigać ciężary to sobie poodpoczywa.Ale bidula mi napisała,że wróciła wcześniej do pracy bo też krzywo na nią patrzyli...takie życie.Korzystaj wiec z wolnego ile wlezie a do pracy jak poczujesz się wyśmienicie to wrócić możesz zawsze.Najważniejsze to Twoje zdrowie i samopoczucie.


Zaloguj się lub Zarejestruj, żeby odpowiedzieć lub dodać nowy temat