Do startu gotowi... HSIL- CIN 3 / CIS

12 lat temu
dzien dobry !!! z okazji dnia kobiet odebrałam wynik czerwony cytologii ''stwierdza się nieprawidłowe komórki nabłonkowe. komórki nabłonka HSIL - Zmiany śródnabłonkowe stopnia wysokiego cin 3/ cis''... i tyle...kolposkopia będzie za kilka dni, podczas tego badania pobiorą też wycinki do histopatu... 11 miesięcy temu cytologia była idealna- zero infekcji...będę miała zabieg chyba, a co pozniej - nie wiem...mam dwuletnie dziecko, 29 lat...czy histopatologia może dać taki wynik, że nie będzie nawet zabiegu ? czy jeśli cytologia ujawniła HSIL to już ''pozamiatane''? pomóżcie kobietki...
10924 odpowiedzi:
  • 8 lat temu
    pisz tu a co, może komuś pomożemy... Moja cytologia to była grupa III (wcześniej II) CIN2,CIN3/CIS
  • 8 lat temu
    no i poszłam na biopsje,kolposkopia a potem zlecona konizacja która nie dała rezultatu a wynik mnie dosłownie poraził; u Ciebie moze być inaczej. Ja niestety musiałam działać.
  • 8 lat temu
    Ilka: krwawienia miałam w ostatnim roku jakieś dziwne, częste, nie były regularne, raz długo a raz krótko i po tygodniu plamienia już sama nie wiedziałam co się dzieje. Pomiędzy krwawieniami miałam upławy. Taka lekarką do której chodziłam wcześniej to cigle mówiła,że to nadżerka i bez przerwy mi zapisywała jakieś globulki. Robiła mi cytologię ale teraz wiem,że nieudolnie. Dopiero taka inna właśnie w czerwcu 2015r. wzięła się za mnie i jak widać konkretnie.
  • Dobry wieczor Paniom ;) Olenka dziekuje, juz z mala lepiej...tak czasami jeszcze reaguje na cos co ja zjem ciezkiego...Ilka moja pchła ma 7 miesiecy :) wlasnie w ciazy mi wyszla zla cytologia...zapomnialam napisac wczesniej,ze przy drugiej cytologii po porodzie wyszedl ascus drugi raz,ale juz grupa III A.... A Ja dzisiaj jestem do niczego, niby cos robie ale jakos tak nieporadnie, powoli...taka ciapa dzisiaj ze mnie...mam nadzieje, ze sie dzisiaj wyspie ;)
  • Witam kobitki :) tak czytam wlasnie...kaa ja mialam podobny okres i uplawy i zawsze bylo zwalane na nadzerke.w sumie teraz jak mialam okres to az7dni!!!masakra ale mam zawsze tak dlugo...a wogole bylam dzis u swojego lekarza buca buraczanego ehh zeby cos powiedzial trzeba ciagnac go za jezyk...klania sie zmiana lekarza...no ale wiec tak na cytologie mam sie zglosic za3mies powiedzial mi ze wciaz jestem w grupie ryzyka i musi byc obserwacja.oj ten stres mnie zje od srodka...
  • Paulinko dasz rade. Basiu to fajniutko ze z Malutką lepiej. Mój 1,5 roczny Synek właśnie roznosi mi pół pokoju. Jest po prostu nie możliwy. Hahah udało się mniej stresować i właśnie dostałam miesiączki, czyli żadnych niespodzianek do zabiegu nie bedzie <3juuuupiiii <3 <3
  • Olenka 1,5 roczny bąbel to fajny wiek, cierpliwosc mozna stracic, ale dzieciaki sa kochane :) Ja niewiem skad te dzieci maja tyle sily...pierwsze do wstawania rano a ostatnie do spania wieczorem...dziewczyny przyznam sie wam, ze byl teraz okres kiedy fajnie sie czulam psychicznie, ale dzisiaj znowu lapie mnie jakas chandra :( Ja juz mam wszystko chore... Mam mysli naprawde bardzo schorowanej osoby, zaczynam bac sie o zycie, o moje dzieci...jak patrze ile mlodych kobiet choruje to sie zalamuje :( nie poznaje Siebie, walcze z myslami, ale wieczory sa okropne. Niech juz moj maz wraca z wyjazdu bo mam za duzo chyba czasu wieczorami na rozmyslanie ...
  • Basia a cio Maz w delegacji? <3
  • Jeśli tak to witaj w klubie. U mnie też na wieczor mnóstwo czarno białych fimlow w głowie. Dzień jest do zniesienia ale w nocy często sie budzę i spać nie moge. Ehhh niech się to już wszystko kończy, ile można? Dobranoc Dziewczynki.. Pozdrawiam cieplutko <3 <3 <3 <3
  • Olenka no niestety...praca niby na miejscu ,ale czasami musi jezdzic na Slask, z mazur to kawal drogi. Olenka mam to samo w nocy. Dobranoc kobietki :*


Zaloguj się lub Zarejestruj, żeby odpowiedzieć lub dodać nowy temat