Do startu gotowi... HSIL- CIN 3 / CIS

12 lat temu
dzien dobry !!! z okazji dnia kobiet odebrałam wynik czerwony cytologii ''stwierdza się nieprawidłowe komórki nabłonkowe. komórki nabłonka HSIL - Zmiany śródnabłonkowe stopnia wysokiego cin 3/ cis''... i tyle...kolposkopia będzie za kilka dni, podczas tego badania pobiorą też wycinki do histopatu... 11 miesięcy temu cytologia była idealna- zero infekcji...będę miała zabieg chyba, a co pozniej - nie wiem...mam dwuletnie dziecko, 29 lat...czy histopatologia może dać taki wynik, że nie będzie nawet zabiegu ? czy jeśli cytologia ujawniła HSIL to już ''pozamiatane''? pomóżcie kobietki...
10924 odpowiedzi:
  • Ilka ja mam jeszcze hpv 31, 51 i 82 stad moje obawy. Gdyby nie ten cholerny wirus to wszystko byloby o wiele prostrze. Pan dr powiedzial ze tez 31 jest agresywny dlatego moze u mnie te zmiany sie nasilily, nieraz mysle ze moze w tak krotkim czasie przez tego wirusa. Ja juz 10 lat temu mialam 3 gr cytologii i wyobrazcie sobie ze dali mi tylko albothyl tantum rosa i jakis antybiotyk a pozniej gynalgin i nic wiecej- a ta cytologia.byla na czerwono i skier na hist- pat. Ale nic nie robili bo nie rodzilam Jaki pacan za przeproszeniem nie wykona his- pat przy 3gr. Teraz wiem ze zle zrobilam odpuszczajac. Ale ja wtedy zylam w ciemnocie i biedzie. Ciezko bylo mi uzbierac na prywatnego lekrza a Ci na ubezpieczenie odsylali. I wlasnie teraz obawiam sie ze przez te 10 lat tam cos jednak sie zagniezdzilo. Pomimo tego ze hist pat dalo cin2. ;(
  • Olenka !!!!!!!! (krzycze) ;) uwierz mi, ze jakby cos bylo to w wycinkach byla by zmianka o cis np. Olenka widzisz Ja do tej pory zylam w nieswiadomosci jak wiekszosc kobiet stapajacych po tym swiecie...zawsze myslalam no kogo jak kogo,ale mnie nic nie wezmie, taki hard zdrowie mam...u gina bylam ostatnim razem po urodzeniu synka czyli 6 lat (o zgroza!!! ) , wiem glupia bylam, ale Ja z tych co od lekarzy daleko... Nigdy czasu niemialam,praca,praca,praca a teraz dopiero zauwazylam,ile przez ten pospiech w zyciu moglam stracic i tak czasami mysle, ze chyba mi ta moja cora zycie uratowala,bo zeby nie ciaza to ciekawa ile ja bym dalej z tym cinem lazila. Teraz wszystkim mowie, zeby sie badali bo zdrowie jest najwazniejsze...
  • Ilka jakby bylo cos wiecej jak cin to by bylo juz w stozku...tak wiec tego sie trzymaj :) nie dopisuj sobie wiecej do wyobrazni, bo ta nasza babska wyobrazna to moze zdzialac duzo :) My juz mamy to w naturze ,ze w glowie ukladamy sobie scenariusze i z reguly sa to najczarniejsze wizje :) Ja pierwsza cytologie mialam w grudniu na poczatku ciazy i wyszedl ascus, 6 tyg. Po porodzie tez wyszedl ascus a w biopsji cin 2 tak jak widzisz przez caly rok nie wychodowalam sobie skurpiaka ;) a moja szyjka przez ciaze i porod duzo przezyla w tym czasie napewno l...a i na konizacje czekalam 3 miesiace...a mi sam lekarz mowil,.ze docinaja bardzo czesto, wiec ja sie na docinke przygotowalam... Dzien dobry kobietki, dzisiaj cala noc nie spalam :( mala chyba bolal brzuszek...
  • Ilka dla sprostowania pierwsza cytologia w grudniu 2014 , druga lipiec 2015, konizacja 25.listopad.
  • Witam kobitki :) Olcia robilas jakies dodatkowe badania ze wiesz jakie masz hpv?bo ja nie mam nigdzie wzmianki na zadnym wyniku czy badaniu kurcze...dzis ide z wynikami do lekarza mam stres ehh
  • Paulinko robilam jeden test- HPV-test-Genotype (PapilloCheck) to jest test z genotypowaniem.koszt 250 zl razem z plynna cytologia. On wykrywa 16 typow onkogennych i 9 typow niskiego ryzyka. <3 <3
  • Aaa lekarz wysylal to do Meditest Diagnostyka Medyczna- poszukaj takiej placowki u sb.
  • Aaaaha kurcze cena tez niezla...chyba bede musiala sie zdecydowac na taki test...w naszym pieknym kraju oczywiscie nie jest to refundowane bo po co...chyba hormony mi szaleja wielkimi krokami zbliza sie okres hehe nawet trzeszcace radio w pracy mnie wkurza.
  • Aaaaha kurcze cena tez niezla...chyba bede musiala sie zdecydowac na taki test...w naszym pieknym kraju oczywiscie nie jest to refundowane bo po co...chyba hormony mi szaleja wielkimi krokami zbliza sie okres hehe nawet trzeszcace radio w pracy mnie wkurza.
  • Dziekuje Olenka <3


Zaloguj się lub Zarejestruj, żeby odpowiedzieć lub dodać nowy temat