Do startu gotowi... HSIL- CIN 3 / CIS

12 lat temu
dzien dobry !!! z okazji dnia kobiet odebrałam wynik czerwony cytologii ''stwierdza się nieprawidłowe komórki nabłonkowe. komórki nabłonka HSIL - Zmiany śródnabłonkowe stopnia wysokiego cin 3/ cis''... i tyle...kolposkopia będzie za kilka dni, podczas tego badania pobiorą też wycinki do histopatu... 11 miesięcy temu cytologia była idealna- zero infekcji...będę miała zabieg chyba, a co pozniej - nie wiem...mam dwuletnie dziecko, 29 lat...czy histopatologia może dać taki wynik, że nie będzie nawet zabiegu ? czy jeśli cytologia ujawniła HSIL to już ''pozamiatane''? pomóżcie kobietki...
10924 odpowiedzi:
  • Kaa a tak mam pytanko jeszcze- ja na calej pozostalej tarczy od groooma mam moejsc z cin 1. Jak myslisz czy moge poprosic o tego sztundorfa czy jak to sie tam nazywa aby miec to z glowy? Przeciez jak mi zostawia cin 1 z tymi moimi hpv to ja padne . <3
  • Witam kobitki oj pare dni mnie nie bylo...w poniedzialek bylam na rezonansie hmm po tym glowa bolala mnie 2dni.Olcia Paula trzymam kciuki za wasza konizacje bedzie dobrze.Ja jestem miesiac juz po...jutro mam pierwsza wizyte u ginusia troszke dlugo na niego czekalam ale mam nadzieje ze wszystko pogojone.milego dzionka u mnie od rana sniezek pada.
  • Olenka jak lekarze podejmuja sie konizacji to watpie zeby ci zostawili jakiegos cina,tym bardziej, ze widza ze cin 1 przechodzi w cin 2 w czyli nie cofa sie a idzie dalej...a masz na tarczy, czyli kanal byc moze jest czysty. Wszystko pokaze ci wynik po konizacji... Juz do 25 blisko ;) Ja na swoja konizacje czekalam prawie 3 miesiace ;) bo nie chcialam robic w Naszym pobliskim szpitalu tylko na onkologii a tam niestety kolejki
  • A tak w ogole ... Dzien dobry :*
  • Kolposkopia trwa kilkanaście minut i wykonuje się ją podczas zwykłego badania ginekologicznego. Obecnie badanie to coraz częściej wykonuje się za pomocą nowoczesnych wideokolposkopów, które dodatkowo wyposażone są w cyfrowe minikamery. Wówczas oprócz wyniku z opisem dostajesz płytę CD z nagraniem (są to albo film, albo zdjęcia oglądanych tkanek). Ze skierowaniem od ginekologa kolposkopię możesz zrobić nieodpłatnie w ramach NFZ. http://moriel.com.pl/cechy-decydujace-w-wyborze-kolposkopu
  • 8 lat temu
    Olenka88 ja od samego początku mówiłam lekarzom,że mam juz dzieci i nie planuję więcej.Śmiesznie mi to dość wytłumaczyli: jest sobie długa szynka i pierwszy plaster jest kiepski/źle wygląda,trzeba to odciąć aby pozostała już tylko i wyłącznie piękna dalsza część, co ważne zdrowa. U mnie jak pisałam niestety konizacja nie dała porządanego efektu.U Ciebie może być wszystko jak trzeba,może konizacja załatwi sprawę.Nie obawiaj się Olenka,zaufaj lekarzom.Wspomnij o swoich obawach.Ja za Ciebie mocno trzymam kciuki i w dniu zabiegu będę o Tobie mocno myśleć.Myśl pozytywnie-to podstawa.
  • Kaa <3 dziękuję <3 <3 <3
  • 8 lat temu
    ilka ja miałam znieczulenie krótkotrwałe dożylne przy biopsjach czyli na samym początku; nie wiedziałam nic itp., spałam i obudziłam się po ok.20 minutach już w swoim łóżku na sali. Czułam się potem bardzo dobrze, żadnych nudności itp. więc wypisana zostałam do domu w tym samym dniu, podobnie jak więszkość pacjentek. Nie obawiaj się tego znieczulenia. A przy konizacji już na sali operacyjnej miałam takie samo znieczulenie ale nieco dłuższe, do 30minut.
  • Witaj Ilka.ja tez mialam krotkotrwala narkoze obudzilam sie na sali juz po wszystkim.a co do wymiotow to sa wtedy tylko kiedy duuzo wypijesz dlatego nie wolno pic przed zadnym zabiegiem czy operacja.Ja sie tez mozna powiedziec dobrze czulam ale musialam odespac bylo to silniejsze odemnie bo ledwo na oczy patrzylam jak wyszlam ze szpitala.
  • Część dziewczyny ja juz odebralam wyniki markery ujemne więc nic strasznego we mnie nie siedzi ale znowu wyszło źle z krzepliwoscia krwi i możliwe ze zabieg będzie przesunięty zamiast zabiegu będą mnie leczyć na cos innego później od nowa to samo tylko skakać z radości :-( aż się płakać chce czekam na wynik jeszcze godzinę tak się dłuży ze musiałam zobaczyć co u was jak samopoczucia ?


Zaloguj się lub Zarejestruj, żeby odpowiedzieć lub dodać nowy temat