Do startu gotowi... HSIL- CIN 3 / CIS

12 lat temu
dzien dobry !!! z okazji dnia kobiet odebrałam wynik czerwony cytologii ''stwierdza się nieprawidłowe komórki nabłonkowe. komórki nabłonka HSIL - Zmiany śródnabłonkowe stopnia wysokiego cin 3/ cis''... i tyle...kolposkopia będzie za kilka dni, podczas tego badania pobiorą też wycinki do histopatu... 11 miesięcy temu cytologia była idealna- zero infekcji...będę miała zabieg chyba, a co pozniej - nie wiem...mam dwuletnie dziecko, 29 lat...czy histopatologia może dać taki wynik, że nie będzie nawet zabiegu ? czy jeśli cytologia ujawniła HSIL to już ''pozamiatane''? pomóżcie kobietki...
10924 odpowiedzi:
  • Olenka jedziemy na tym samym wózku tylko ja trochę wcześnie 20 mam konizacje oby bylo szybki bez bólu i pierwszy ostatni raz ;-) Tobie też tego życzę :-) czytałam ze mnie robi się konizacji tuż przed okresem co o tym myślicie dziewczyny?
  • Paula ja mialam konizacje 25 listopada a 6 grudnia dostalam miesiaczke. Ze wzgledu na karmienie piersia nie wiedzialam kiedy dostane miesiaczke. Balam sie ze dostane tuz przed samym zabiegiem bo w pazdzierniku mialam 22 miesiaczke. Olenka Ja wlasnie tez balam sie bardzo wyniku po konizacji, na szczescie konizacja pokazala to co wycinki i piekne " linia ciecia czysta od zmian" ;)
  • 8 lat temu
    Konizację miałam po miesiączce. Ale chyba nie ma większego znaczenia czy przed czy po.Najważniejsze, żeby już przez nią przejść a że nic się nie czuje po tym krótkim zabiegu i również nie ma w zasadzie większych dolegliwości po tym to głowa do góry. Najważniejsze, żeby przez to przejść i pozbyć się chorych tkanek.To jest cel. A muzyka jest często na salach tyle,że w rezultacie nie dla pacjentów bo pacjent śpi ale dla lekarzy.Moja ekipa była młoda i to może trochę wyjaśnia moje wspomnienia.. Miłego dnia!
  • Paula92 a gdzie robisz zabieg? <3 pozdrawiam
  • W kielcach a Ty?
  • Ja w Szczecin Zdroje.
  • Masz skierowanie na badania przed?chodzi mi dokładnie o markery ?
  • Masz skierowanie na badania przed?chodzi mi dokładnie o markery ?
  • Nie, nie mam. Mowili mi ze badania beda mi robic 25.01 a konizacje 26.01. Ale jakie to beda badania to nie wiem. Ale wydaje mi sie ze podstawowe.
  • 8 lat temu
    Pewnie chodzi o badania krwi które na dzień dobry robią w szpitalu, w dniu przyjęcia, innych badań nie miałam ale do szpitala (i to ciekawostka) musiałam mieć pozwolenie od tzw.lekarza pierwszego kontaktu na zabieg/operację. A więc ten lekarz zaszalał i zlecił mi odpowiednio wcześniej rtg klatki,usg serca,echo serca,ekg. Ja więcej badań przed konizacji nie miałam. Wiem, że w przypadku wystąpienia wysokiej gorączki czy ostrego przeziębienia zabieg może zostać przesunięty.Reasumując: nie martwcie się. Trzeba to zrobić. Trzeba usunąć chore miejsce z odpowiednim marginesem aby został już tylko i wyłącznie zdrowy margines. Po 2 tygodniach dowiecie sie, że konizacja przyniosła porządany efekt i zapomnicie o tym wszystkim. U mnie niestety konizacja nie wystarczyła ale jestem i mam nadzieję na dłuuugie zdrowe życie. Przesyłam Wam uściski w ten pochmurny wtorek.


Zaloguj się lub Zarejestruj, żeby odpowiedzieć lub dodać nowy temat