Do startu gotowi... HSIL- CIN 3 / CIS

12 lat temu
dzien dobry !!! z okazji dnia kobiet odebrałam wynik czerwony cytologii ''stwierdza się nieprawidłowe komórki nabłonkowe. komórki nabłonka HSIL - Zmiany śródnabłonkowe stopnia wysokiego cin 3/ cis''... i tyle...kolposkopia będzie za kilka dni, podczas tego badania pobiorą też wycinki do histopatu... 11 miesięcy temu cytologia była idealna- zero infekcji...będę miała zabieg chyba, a co pozniej - nie wiem...mam dwuletnie dziecko, 29 lat...czy histopatologia może dać taki wynik, że nie będzie nawet zabiegu ? czy jeśli cytologia ujawniła HSIL to już ''pozamiatane''? pomóżcie kobietki...
10924 odpowiedzi:
  • Witam dziewczyny <3 Kaa napewno bedzie dobrze.Paula ja wogole nie mialam nic proponowane w sumie nie wiem nawet jakie mam hpv ide na kontrol 14 wiec podpytam sie swojego lekarza mam nadzieje ze cos mi powie doradzi bo ciezki zniego lekarz niestety...milego piatkowego wieczorku kochane :) <3
  • Hej ;) Kaa Sama wiesz, ze strach ma wielkie oczyska , bedzie wszystko dobrze... Kaa niewiem jak to odbierzesz, ale uwierz nie jedna chcialaby miec tyle szczescia co Ty...My itp. Dla wielu kobiet niestety zbyt pozno zostalo cokolwiek wykryte i za pozno na tak "latwe" leczenie ... To wszystko takie szczescie w nieszczesciu...Dziewczyny Ja niewiem czy mam hpv, testow nie robilam, moj lekarz nic nie wspominal, wiec chyba uznal, ze to bezsensu a poki co nie zawiodlam sie na nim.Olenka a to nie jest tak, ze ten test cin tec robi sie,jezeli cytologie wychodza jakies podejrzane?? Zeby wlasnie nie pobierac wycinkow to ten daje wynik czy jest stan chorobowy i czy jest sens na dalsze leczenie??bo jak Ty juz mialas wycinki to wycinki to na cin test jest juz za pozno... Chyba ze o inni test chodzi niz Ja mysle?? Dziewczyny jak Wasze pierwsze miesiaczki po konizacji wygladaly??? Bo Ja mam nie regularne ze wzgledu na karmienie piersia ,w sumie mialam dwie do tej pory,ostatnia 6 grudnia a dzisiaj mnie wszystko boli,brzuch,krzyz,pachwiny... Dziewczyny dzisiaj smigalam na lyzwach ;)
  • Ja chyba na łyżwy pójdę przed zabiegiem ;-) ja mam hpv ale nie bylo napisane jaki... mam juz taki metlik w głowie jeszcze dziś te markery chyba pani doktor która mnie prowadzi nie chciała mnie martwić albo juz sama nie wiem może sobie wkrecam mówię wam dziewczyny szaleje :-(
  • Kaa jak się czujesz po tym wszystkim?
  • Hej dziewczynki. 3 miesiące temu przeszłam zabieg konizacji. Wyniki to od cin I do CIS wycięte z zachowaniem granicy. Wszystko przez te 3 miesiące było ok. Za to teraz dwa tygodnie po zakończeniu okresu mam lekkie plamienia. Taki jakby śluz ale czerwonawy. Czy któaś z Was miała coś podobnego?Lekko mnie kręci w dole brzucha ale to nie jest jakiś ból. Na wtorek mam wizytę, ale strasznie się denerwuje
  • 8 lat temu
    paula92 czuję się bardzo dobrze, fizycznie i psychicznie, dbam o siebie i generalnie staram się nie mieć czasu na rozmyślanie. Tak więc nie mam powodu do strachu choć fakt faktem gdzieś tam w tyle głowy jest obawa, że cholerstwo może wrócić. Dlatego pewnie za każdym razem będę się bała o wyniki.
  • 8 lat temu
    basiap3001 Kochana moja masz rację i wiem, że mam sporo powodów do skakania pod sufit. A odpowiadając na Twoje pytanie to w moim przypadku miałam po konizacji plamienie ale wiem,że u różnych kobiet różnie bywa zwłaczcza, że karmisz dzidziusia. Ty dzisiaj na łyżwy a ja pobiegam sobie troszkę/wczoraj dwie sarny przebiegły tuż przede mną....ŻYCIE JEST PIĘKNE B)
  • 8 lat temu
    Magda83 moim zdaniem to jeszcze nic niepokojącego. Konizacja to przecież zabieg chirurgiczny więc plamienia z odrobiną krwi to nic alarmującego ale przy okazji zgłoś to lekarzowi, tak dla świętego spokoju.Kurcze...jak my się musimy wiecznie martwić. Kilku dziewczynom poleciłam zgłoszenie problemu lekarzom na tym forum/w zakładce: biuro interwencji onkologicznej.Piszesz o swoim kłopocie,Oni do 2 dni wyjaśnią albo odpowiednio Cię pokierują.To nic nie kosztuje a może warto.W moim przypadku kilka spraw wyjaśnili więc śmiało ich mogę polecić.Funkcjonują anomimowo.Magda83 nie martw się :D
  • 8 lat temu
    Olenka88 <3
  • Basia3001 ja sie tak przeciez martwilam ze krwawie a to byl okres jeden dzien opuznienia mialam ale brzuch bolal strasznie krzyz tez az mi sie slabo robilo...i mialam az 7dni...a teraz plamie caly czas nie duzo ale jest...Kaa ja wlasnie skorzystalam z takiej rady eksperta :) gdy nie Ty to bym nie wiedziala ze cos takiego tu jest. <3 jade zaraz na zakupy trzeba kupic sobie jakiegos ciuszka.


Zaloguj się lub Zarejestruj, żeby odpowiedzieć lub dodać nowy temat