Do startu gotowi... HSIL- CIN 3 / CIS

12 lat temu
dzien dobry !!! z okazji dnia kobiet odebrałam wynik czerwony cytologii ''stwierdza się nieprawidłowe komórki nabłonkowe. komórki nabłonka HSIL - Zmiany śródnabłonkowe stopnia wysokiego cin 3/ cis''... i tyle...kolposkopia będzie za kilka dni, podczas tego badania pobiorą też wycinki do histopatu... 11 miesięcy temu cytologia była idealna- zero infekcji...będę miała zabieg chyba, a co pozniej - nie wiem...mam dwuletnie dziecko, 29 lat...czy histopatologia może dać taki wynik, że nie będzie nawet zabiegu ? czy jeśli cytologia ujawniła HSIL to już ''pozamiatane''? pomóżcie kobietki...
10924 odpowiedzi:
  • Koytko polecam gre kiki ricky ;) moj syn ja uwielbia do dzis a tez jakos mial 3 latka jak mu kupilam. Piszecie o tej maszynie hmmmm zerkne :) Paulina, masz racje :) czasami jest taki czas, ze los nas nie oszczedza... Ja od jakiegos roku mam ciagle pod gorke... Dzieki Bogu, ze dzieciaki zdrowe i to mnie cieszy :) Jutro ogloszenie wyroku w sprawie z Zusem...ech...Dobraboc kobietki <3 :*
  • 8 lat temu
    Fajna całkiem ta kiki, Zastanawiamy się też nad memos, gra pamieciowa. Mój syn miał kiedyś grzybobranie, świetna jest, ale z nią to musze jeszcze poczekać aż moja siostrzenica podrosnie. A z problemami jest tak, i zauważam to nie raz, że jeden ściąga drugi a ten kolejny... Eh..
  • Paulina86 dasz rade! Kobiety tak maja, ze musza ogarnac wszystko haha a na koncu siebie i swoje zdrowie co powinno odbywac sie w odwrotnej kolejnosci. Tak sie Wam poskarzylam na brak miesiaczki ze rano od razu przyszla hahah milutkiego dnia moje mile:-* :-* :-* <3
  • Witam. Jestem nowa na forum. Serdecznie witam wszystkie dziewczyny. Nie wiem czy któraś z Was się z tym spotkała. Wykryto u Mnie klykcinę kończystą przy odbycie. Została wycięta wysłana do badania histo. Wyszło Kłykcina Kończysta odbytu. Jestem tak zszokowana że od kilku tygodni o tym czytam. Wyczytałam że jest to wirus HPV. Mam stałego partnera, nie chodzimy na tzw: boki. Tym bardziej jest to dla mnie szok i wielka złośc. byłam u ginekologa pobrał cytologię, swteirdził że jest zapalenie pochwy, przepisał leki dopochwowe Maxmiror 500. Brałam systematycznie przez 7 dni. Poszłam na kontrolę-okazało się że jest również zaczerwieniona szyjka macicy,przepisał Fluomizin. Jestem już przy 7 tabeletce. Cytyolgia wyszła II grupa. Taką mam od kilkunastu lat. Zrobiłam również badanie typu DNA HPV. CZekam na wyniki. W tym tygodniu maja być. Dziewczyny czy może być tak że nowotwór zaczął atakować szyjkę i dlatego jest to zapalenie...Już sama nie wiem co mysleć. Lekarz kazał czekać na wynik HPV. Wyczytałam również że za kłykciny odpowiada Typ 6 i 11 niskookogenny. Ale może byc też wysoki kto wie. Czy któraś się spotkała z "czymś " takim. Przepraszam jeżeli nie weszłam w to forum w temacie...Serdecznie pozdrawiam.Dodam że jestem dwa m-cu po wycięciu tego cholerstwa, na szyjce nie ma kłykcin i jak narazie nie wychodzą nowe.
  • To prawda...czytanie jest najgorsze. Zaczynasz od bolącego paluszka, a konczysz na raku. "Dr Google" wszystko wie...wynik mam przed sobą cytologiczny. Byłam prywatnie.Dostać się na fundusz graniczy z cudem u Nas.Wyszła II grupa. tylko niepokoi mnie jeden wpis.Jakosc preparatu: Rzoamz nadaje się do ceny ograniczonej z powodu: niezbyt czytelny z powodu znacznej cytolizy.??????(nie wiem co to znaczy) rozpoznanie: nie stwierdzono nepolazji śródnablonkowej ani nowotworu złosliwego.Interpretacja: Inne zmiany nienowotworowe: odczynowe zmiany komórkowe związane z zapaleniem (łącznie z typowymi zmianami reperacyjnymi)Obraz cytologiczny odpowiada grupe II wg systemu Papanicolaou
  • agnieszka76...zgłupiałam troszkę-ale teraz doczytałam Twoją odpowiedz i Moje zapytanie...Jasne że powtórzę badanie cytologiczne, bez dwóch zdań. Badam się systematycznie, rak do roku cytologia-usg dopochwowe-badanie piersi. wszystko jak w zegarku. dlatego jestem zaskoczona tą kłykciną odbytu. wszędzie piszą że to od kontaktów seksualnych...nie wiem. znajoma magister mowiła że teraz to już w toalecie można złapać. ale kłykciny są od kontaktów seksualnych typowo. zobaczymy co pokaże wynik DNA HPV. Znalazłam również artykuł że można mieć kłykciny-ale n ie musi być HPV...Komu wierzyć. W tym miejscu nadmienić trzeba, że zmiany o charakterze kłykcin mogą się także rozwinąć bez udziału wirusa HPV w następstwie przewlekłych procesów zapalnych wywołanych przez chlamydie, a także w przypadku rzeżączki oraz infekcji grzybiczych. Dają one obraz mikrobrodawkowatego zapalenia szyjki macicy i pochwy /cervico-vaginitis micropapillaris/ nazywany też zapaleniem kondylomatycznym i mogą zwłaszcza w ciąży, przybierać wyraźną postać kłykcin kończystych. Przypadki takie obserwuję nierzadko w mojej praktyce klinicznej. Zmiany te ustępują szybko po zastosowaniu leczenia przyczynowego. Dlatego tak ważna jest dokładna diagnostyka bakteriologiczna i mykologiczna w przypadku tego typu objawów. http://www.kolposkopia.com/wirus_hpv_nie_taki_diabel_straszny.html
  • Agnieszka76...Dziekuję bardzo za odzew. :D
  • Jeszcze X dziekuję kochana bardzo...
  • Hej kobietki :))Akinom witaj !!
  • basiap3001 witaj kochana...agnieszka napewno sie odezwę...zobaczę jaki będzie wynik, mój gin. powiedział że jeżeli bedą wysoko onkogenne to zrobimy kolposkopie i cytologia co pól roku...zobaczymy. nie chce sie stresować za bardzo przed świętami. jak się o tym dowiedziałam to chciałam już usuwać całą szyjkę macicy...ale emocje opadły i czekam na wyniki. badanie DNA HPV też nie należy do tanich 240 PLN. Przed świętami spory wydatek.


Zaloguj się lub Zarejestruj, żeby odpowiedzieć lub dodać nowy temat