Do startu gotowi... HSIL- CIN 3 / CIS

12 lat temu
dzien dobry !!! z okazji dnia kobiet odebrałam wynik czerwony cytologii ''stwierdza się nieprawidłowe komórki nabłonkowe. komórki nabłonka HSIL - Zmiany śródnabłonkowe stopnia wysokiego cin 3/ cis''... i tyle...kolposkopia będzie za kilka dni, podczas tego badania pobiorą też wycinki do histopatu... 11 miesięcy temu cytologia była idealna- zero infekcji...będę miała zabieg chyba, a co pozniej - nie wiem...mam dwuletnie dziecko, 29 lat...czy histopatologia może dać taki wynik, że nie będzie nawet zabiegu ? czy jeśli cytologia ujawniła HSIL to już ''pozamiatane''? pomóżcie kobietki...
10924 odpowiedzi:
  • Mam wynik :))) Linie cięć operacyjnych przechodzą przez prawidłową śluzówkę. Pobrali 18mm x 15mm z czego zmiana 4mm x 6mm. Jestem czysta :)) Wizyta 2.09.
  • no to SUPER-Migrenka cieszę się razem z Tobą :))
  • Dzięki :)) Buziaki
  • Czyżby wszystkie ozdrowiały,że taka tu cisza ;)?
  • 10 lat temu
    Nie wiem jak reszta dziewczyn,no u mnie co raz pod górkę,w niedziele wieczorem trafiłam do szpitala z kolką nerkową,okazało się że mam na lewej nerce kamień,miałam straszne bóle myślałam że zacznę rodzić w 30tc,za cała noc 4 kroplówki i 6 zastrzyków do tego wymioty też przez całą noc,aż o 6 rano wszystko ucichło.Teraz już jestem w domku biorę leki i jestem cała obolała:-(((
  • 10 lat temu
    Witam ponownie, odebrałam wyniki badań histo-pat mojej mamy i nadal niewiele wiem. To że są nacieki i że guz wykracza poza szyjkę macicy było już napisane w karcie wypisu ze szpitala, a tu na wynikach info o jakichś nabłonkach tylko, ale to mi nic nie mówi. Dziś rano miałam zawieść mamę na konsultację do profesora ginekologa onkologa ale mama czuła się tak tragicznie, że nie było mowy o wyjściu z domu. Od dawna ma straszne duszności i po badaniach stwierdzono POHP, taki zespół chorób płuc...jakby nowotwór złośliwy to było za mało:(...Myślałam, że lekarz powie nam dziś coś więcej, a tak musimy czekać aż do 10 lipca bo takie były terminy. No i to kolejny miesiąc bez podjęcia terapii. A mama nadal zrezygnowana, mówi, że w ogóle się zastanawia czy jest sens podejmować leczenie, że przecież może się nie zgodzić na terapię. Trzymam mocno kciuki za Was wszystkich, życzę Wam dużo wytrwałości i siły.
  • Wiki ja tez miałam w ciąży kolki nerkowe obustronne ,to okropny ból nikomu go nie życzę. Ja myślałam,że poronię dziecko. Mogę Ci podpowiedzieć tylko byś dużo piła wody to pomaga również na zatwardzenia :) Zuska trzymaj się kochana i namawiaj mamę na leczenie w końcu zawsze należy walczyć. Pozdrawiam cieplutko wszystkie laseczki Ali.
  • 10 lat temu
    Dzięki za słowa otuchy:) ja mam wrażenie, że mama się z dnia na dzień gdzieś zapada, w jakieś bardzo odległe miejsce, zaraz po szpitalu miała takie straszne huśtawki emocjonalne, ale to było o tyle lepsze, że zdarzały się jeszcze te dni, gdy coś jej się chciało, była pełna wiary, podekscytowana, namawiała mnie na wyjście na spacer. A teraz nie chce wstać z łóżka, wyjść, rozmawiać, mówi ciągle, że powinnam się zająć swoim życiem, swoim domem, swoją rodziną...ale przecież ONA jest moją rodziną :((( Dodatkowo ostatnio naprawdę się źle czuje bo dokucza jej to cholerne POChP, dusi się strasznie, a pulmonolog dopiero za tydzień (oczywiście prywatnie, bo na NFZ to we wrześniu). Internista przepisał leki na uspokojenie, bo każda moja próba rozmowy o chorobie kończyła się atakiem histerii, ale nie przepisał klasycznych antydepresantów, mama prawie nie sypia, leki nasenne nie działają, a to wszystko chyba potęguje jej fatalny stan. Liczyłam, że po rozmowie z profesorem onkologii mama spojrzy na to wszystko innym okiem, że on wyjaśni jej, że zawsze warto walczyć, że zawsze jest nadzieja, ....bo przecież jest. Ale na razie do 10 lipca będę dalej " robić pajacyki, tańczyć, recytować, piosenki śpiewać" aby choć na chwilę wywołać uśmiech na Jej twarzy i ujrzeć choć ślad błysku w oku. Podziwiam Was wszystkich, za siłę, odwagę i chęć, by jeszcze doradzać innym i wspierać na duchu. Całuję.
  • 10 lat temu
    ....widzę, że się trochę poużalałam nad sobą na górze... ;)
  • 10 lat temu
    Zuska i bardzo dobrze ,takie wygadanie się nawet tutaj bardzo pomaga .


Zaloguj się lub Zarejestruj, żeby odpowiedzieć lub dodać nowy temat