Do startu gotowi... HSIL- CIN 3 / CIS

12 lat temu
dzien dobry !!! z okazji dnia kobiet odebrałam wynik czerwony cytologii ''stwierdza się nieprawidłowe komórki nabłonkowe. komórki nabłonka HSIL - Zmiany śródnabłonkowe stopnia wysokiego cin 3/ cis''... i tyle...kolposkopia będzie za kilka dni, podczas tego badania pobiorą też wycinki do histopatu... 11 miesięcy temu cytologia była idealna- zero infekcji...będę miała zabieg chyba, a co pozniej - nie wiem...mam dwuletnie dziecko, 29 lat...czy histopatologia może dać taki wynik, że nie będzie nawet zabiegu ? czy jeśli cytologia ujawniła HSIL to już ''pozamiatane''? pomóżcie kobietki...
10924 odpowiedzi:
  • 10 lat temu
    KRETA81 Skąd wiesz że możesz mieć HPV???Ja po wycinkach leczyłam nadżerkę, w czerwcu cytologia i znowu strach mnie ogarnia(((
  • 10 lat temu
    Na zarażenie HPV wskazuje obecność komórek - kolicytów( nie wiem czy dobrze odmieniłam) w wyniku hist pat. Ale potwierdzić to moze i określić typ tylko test na hpv. Moim zdaniem bez sensu. Nie ma możliwosci leczenia hpv dlatego sama wiedza czy się je ma czy nie jest bezużyteczna.
  • Jagodowa z tego co ja się orientuję to wiedza czy ma się hpv czy nie przydaje się w momencie gdy kobieta ma rodzić. Jeśli masz to świństwo a rodzisz może dojść do zarażenia dziecka,może dojść również do poronienia we wczesnej ciąży przy bardzo dużych zmianach wymagających operacji.
  • 10 lat temu
    Jagodowa zgadzam sie z Toba. A czy przed porodem naa sprawdza czy mamy hpv??chyba nie...podstawowe badania oraz na inne weneryczne ale nigdy sie nie spptkalam zeby lekarz kierowal ciezarna na hpv.Ja rodzilam,moje znajome,moja siostra 8 razy i nie spotkalam sie z tym ze ot tak lwkarz daje skierowanie na wirusa hpv. A jesli ma go szacuajc 80% ludzkosci to co drugiej kobiecie powinni robic cc...moim zdaniem paradoks!! Testy hpv sa po to aby miec wiedze dla samej siebie...no bo jesli jestesmy po konizacjach czy innych kobiecych perypetiach to i tak powinnysmy sie badac co 4-6 miesiecy.A test nam do tego nie jest potrzebny-tylko cytologia,kolposkopia i wizyty u lekarza.
  • 10 lat temu
    Przepraszam za literowki.
  • 10 lat temu
    Jagodowa zgadzam sie z Toba. A czy przed porodem naa sprawdza czy mamy hpv??chyba nie...podstawowe badania oraz na inne weneryczne ale nigdy sie nie spptkalam zeby lekarz kierowal ciezarna na hpv.Ja rodzilam,moje znajome,moja siostra 8 razy i nie spotkalam sie z tym ze ot tak lwkarz daje skierowanie na wirusa hpv. A jesli ma go szacuajc 80% ludzkosci to co drugiej kobiecie powinni robic cc...moim zdaniem paradoks!! Testy hpv sa po to aby miec wiedze dla samej siebie...no bo jesli jestesmy po konizacjach czy innych kobiecych perypetiach to i tak powinnysmy sie badac co 4-6 miesiecy.A test nam do tego nie jest potrzebny-tylko cytologia,kolposkopia i wizyty u lekarza.
  • 10 lat temu
    Ja myślę ze jak ktoś planuje ciążę to można by zrobić .. tylko co to zmieni ? Cesarka na żądanie ? W sumie dla własnej informacji. Po konizacji lub amputacji i tak będzie to ciąża wysokiego ryzyka. Zależy jak kto rozumuje. Ja narazie się muszę wyleczyć. Może kiedyś uda mi się pomyśleć o dziecku.
  • W ciąży robią test na hpv jeśli cytologia wychodzi zle wtedy maja podstawę by go robić,ale każda kobieta ma prawo na własną rękę sobie go wykonać. A co do robienia cesarki bo ma się wirusa to lekarze różnie do tego podchodzą,ogólnie przyjęte jest,że kobieta rodzi sama a jeśli już dojdzie do zarażenia się wirusem przez dziecko to organizm niemowlaka zwalcza je samo. Ja mam wirusa i rodziłam 3,5 msc temu sama,mój maluch ma się dobrze i niczym się nie zaraził :)
  • Ja z tego co widzę na wyniku przed pierwszą konizacją to jest wpisane, że obraz koliocytozy. Mówimy o HPV podczas ciąży, ale nikt nie wspomina o tym jak ma się to w tym momencie na współżycie z partnerami. Obecnie sama jestem od roku i nie mam głowy do facetów, walczę z tym gó.... ale jak poznam kogoś, to na wstępnie mam powiedzieć, że mam wirusa? To jest dyskwalifikacja na początku. Albo jak facet będzie chciał mieć dziecko, to mam mu powiedzieć, że jestem po dwóch konizacjach i mogę nie donosić? Płakać mi się chce na samą myśl.
  • Fiona miałaś rację, ewidentnie jest to do rozróżnienia. Okres to okres, choć przez ostatnie roku taki skąpy, że teraz jak się ze mnie leje, tak nie pamiętam kiedy miałam taki normalny okres. Co najważniejsze, nadal jak w zegarku, więc cykl jest normalny.


Zaloguj się lub Zarejestruj, żeby odpowiedzieć lub dodać nowy temat