Do startu gotowi... HSIL- CIN 3 / CIS

12 lat temu
dzien dobry !!! z okazji dnia kobiet odebrałam wynik czerwony cytologii ''stwierdza się nieprawidłowe komórki nabłonkowe. komórki nabłonka HSIL - Zmiany śródnabłonkowe stopnia wysokiego cin 3/ cis''... i tyle...kolposkopia będzie za kilka dni, podczas tego badania pobiorą też wycinki do histopatu... 11 miesięcy temu cytologia była idealna- zero infekcji...będę miała zabieg chyba, a co pozniej - nie wiem...mam dwuletnie dziecko, 29 lat...czy histopatologia może dać taki wynik, że nie będzie nawet zabiegu ? czy jeśli cytologia ujawniła HSIL to już ''pozamiatane''? pomóżcie kobietki...
10924 odpowiedzi:
  • 10 lat temu
    Cześć dziewczyny!;-)Tu wikiz,tylko zapomniałam hasło i teraz wpisałam się inaczej)))Dziewczyny przede wszystkim trzeba być dobrej myśli,ja też jak pamiętacie bałam się wyniku,ale był nie najgorszy.Te tabletki już nie biorę,w czerwcu będę miała cytologie i zobaczymy.Nie chcę już się nakręcać na nie dobre wyniki.U mnie 27 tydzień ciąży,Ciężko się nosi,wszystko u dołu uciska i kręgosłup boli,mam ucisk bardziej na prawą stronę,ręce i nogi puchną,tak więc myśle że będzie wszystko OK.FIONA,MIGRENKA I ALIZJANA U WAS TEŻ SIĘ UŁOŻY ZOBACZYCIE,TYLKO GŁOWA DO GÓRY I ŻADNYCH NEGATYWNYCH MYŚLI.
  • 10 lat temu
    Migrenka u mnie lekarz powiedział, że on by mi nie robił cięcia, nawet jak mu powiedziałam, ze cała tarczka była zajęta i lekarz dalej upierał się przy swoim. Więc nie wiem komu wierzyć. Ale bardziej przekonuje mnie zabieg oszczędnościowy jak pętla (w perspektywie ewentualnej ciąży) niż wycinanie na ślepo.
  • 10 lat temu
    Hej dziewczynki , ja własnie jestem po wycinkach.. wszystko mnie boli ale tym razem tabletki pomagają i jakieś znieczulenie lepsze dostałam. Wynik bedzie też szybciej.. no to teraz znów oczekiwanie czy hsil, cin3 czy znów coś innego ;)
  • 10 lat temu
    Migrenka 32 - jak się czujesz ?
  • 10 lat temu
    Może wyjdzie tak jak u mnie,tylko nadżerka.Nie martw się na zapas.
  • 10 lat temu
    W moim przypadku nie bo 3 kolposkopie i 2 cytologie potwierdziły hsil, wycinki dla potwierdzenia do zabiegu. Prawdopodobnie poprzednie wycinki były zrobione ze mniej zaawansowanej cześci dlatego po wycinkach wyszło hsil. Ale co zrobic ..
  • 10 lat temu
    tzn po wycinkach lsil, po cyto i kolpo hsil. Dobre wycinki były raczej błędem lekarza albo przypadkiem. Szkoda ze tak długo to trwa, z drugiej str polityka - nie ciąc jeśli napewno nie trzeba może i słuszna jeśli w przyszłości mogą być problemy z ciążą.
  • 10 lat temu
    No ale nic pozostaje czekać na wyniki 2 wycinków.
  • 10 lat temu
    Alizjana378 Możesz w kilku słowach opisać przebieg konizacji i co się działo po ?
  • Jagodowa w sumie to mi nic nie jest tylko czasem lekko boli głowa albo mam wrażenie, że mi się kręci jak posiedzę dłużej. Z objawów pooperacyjnych nic, prócz niewielkich plamień. No nic, czekam na wyniki.


Zaloguj się lub Zarejestruj, żeby odpowiedzieć lub dodać nowy temat